امروز: ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

رقابت نزدیک در گروه سوم به صعود تش باد و پارسیان انجامید

یاران سبز_ مرتضی خضری: با انجام بازیهای گروه سوم صعود دو تیم دیگر هم مسجل شد. در این شب مسابقات با نام باشگاه وحدت گناوه برگزار شد. یاران-سبز-بیاد-سبزهای-وحدت-گناوه

در سایه امام زاده و بعد از تشکیل تیم‌های ۲۵ شهریور و شعاع و همزمان با پیدا شدن تیم‌هایی در عبدامام و باباعلیشاه تیمی در محله امام زاده تشکیل شد که به نام امام زاده هم مشهور گردید. این تیم با اوج گرفتن عقاب تهران به عقاب تغییر نام داد. فوتبال ایران در آن سال‌ها به شدت تحت تاثیر فوتبال پایتخت بود و تحولات پایتخت در فوتبال در دیگر شهرها هم دنبال می‌شد. در گناوه هم حمید ولی‌زاده و دوستانش در تیم فوتبال امام زاده با توجه به همین تغییرات نام عقاب را برای این تیم برگزیدند. ولی‌زاده برای تثبیت نام عقاب یک دست لباس ورزشی از مصطفی عرب یکی از بازیکنان برجسته تیم ملی در دهه چهل و پنجاه دریافت کرد. این تیم با نام عقاب چندین سال فعالیت داشت ولی با کوچ بازیکنان عقاب تهران به هما این تیم هم در گناوه نام خود را به هما تغییر داد و دو سال هم با نام هما فعالیت کرد ولی در سال ۵۷ بار دیگر به عقاب تغییر نام داد. با ورود به انقلاب و تحولات فکری نام عقاب از این تیم حذف شد و در سال ۵۸ مصطفی فرهنگی و عبدالحسین قائدی نام وحدت را بر آن گذاشتند. وحدت به مرور در خانواده شیری جا باز کرد و عبدالرضا شیری در راس این تیم قرار گرفت. وحدت در اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه نود تبدیل به یکی از قدرت‌‌های فوتبال گناوه شد اما این تیم طی دو سال گذشته در سراشیبی قرار گرفت. طی نزدیک به پنج دهه دهه فعالیت این تیم افراد زیادی در آن بازی کردند که تعدادی رخ در نقاب خاک کشیدند. مرحوم حمید شیری، عباس شیری، بهادر آبی، اضغر دهدشتی، اکبر بشیرزاده، نصراله منظم و حیدر فرهنگی بازیکنان این تیم بودند که در قید حیات نیستند. مرحوم فرهنگی از بازیکنان نسل اول عقاب بود که در یک مقطع در کادر فنی این تیم هم فعالیت داشت. حمید و عباس شیری سال‌ها با این تیم سر کردند و از جمله بازیکنانی بودند که در عقاب هم بازی کردند. بهادر آبی که در جوانی و در مسیر شیراز بر اثر سانحه تصادف جان باخت یکی از بازیکنان آینده دار فوتبال گناوه بود که در جوانی با زندگی خداحافظی کرد. اصغر دهدشتی هم هافبک چپ این تیم بود که به دلیل برق گرفتگی چهره در خاک کشید. امراله منظم هم از جمله بازیکنان نسل اول عقاب بود که در زمان بازیگری در چند پست برای این تیم به زمین رفت. اکبر بشیرزاده حق زیادی بر گردن ورزش گناوه دارد. بشیرزاده در جایگاه معلم ورزش والیبال را متحول کرد و در دیگر رشته ها هم فعال بود. بسیرزاده در خط میانی وحدت بازی کرد.

باشگاه پاس یاد تمامی ورزشکاران را گرامی می‌دارد.

در چهاردهمین شب از مسابقات فوتسال جام رمضان یادواره یاران سبز یک اشتباه از هیات برگزار کننده باعث شد تا معراج نتواند صعود کند. محاسبه اشتباه در تفاضل گل و اعلام آن به معراج که در صورت پیروزی با دو گل صعود می کند باعث شد تا این تیم علی رغم شکست ۵ بر ۳ تش باد از صعود به دور دوم باز ماند. در اولین دیدار این شب که به قضاوت محمد شرونی و عبداله دوست نظام انجام شد جزیره به دیدار پارسیان رفت که پارسیان موفق به شکست ۴ بر یک این تیم شد. حسین ابراهیم زاده که بعد از سه بازی برای اولین بار بر روی نیمکت تیمش نشسته بود کمک فراوانی کزد تا پارسیان با گل‌های احمد خرمی(۲گل)،حمید فرهادی و اصغر دهقان در مقابل تک گل رضا خدری به پیروزی برسد. با این نتیجه بازیکنان پارسیان بر روی سکو منتظر نتیجه معراج نشستند تا در صورت عدم کسب نتیجه لازم توسط معراج راهی دور دوم شوند. بعد از این دیدار معراج و تش باد در مقابل هم قرار گرفتند. دروازه‌بان معراج خیلی زود با ضربه مهران ابراهیمی تسلیم شد ولی به مرور نظم تیمی خود را به دست آورد و با گل‌های حسین ملک‌زاده، حامد خدری و مهدی هاشمی سه بر یک پیش افتاد. قبل از پایان نیمه نخست دو ضربه زیبا از عباس کیانی بازی را در عدد سه برابر کرد. در نیمه دوم ملک‌زاده دو گل دیگر هم به ثمر رساند تا معراج در یک قدمی صعود قرار گیرد . این تیم چند فرصت مناسب گلزنی را هم از دست داد ولی در دقایق پایانی تحت فشار تش باد قرار گرفت اما دروازه خود را بسته نگه داشت.

در پایان بازی به گمان هیات برگزار کننده مسابقات معراج راهی دور دوم بود اما با محاسبه تفاضل گل مشخص شد پارسیان به دور دوم راه یافته است.

ایوب محمدی و بازیکنانش گر چه با اشتباه محاسباتی هیات برگزار کننده نتوانسته بودند راهی دور دوم شوند ولی این رای را پذیرفتند.یاران-سبز-تاج-جوان یاران-سبز-تش-باد یاران-سبز-ضامن-بتون یاران-سبز-ضامن-جوان یاران-سبز-گلساپوش یاران-سبز-معراج

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *