امروز: ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

ضامن بتون صعودش را قطعی کرد، بقیه امیدوارند

یاران سبز_مرتضی خضری: با انجام بازی‌های گروه هفتم و هشتم در شب دوازدهم جام رمضان یادواره یاران سبز، تیم‌ها هفته دوم را پشت سر گذاشتند. حالا وضعیت تیم‌های صعود کننده تا حدود زیادی مشخص شده است.

در این شب مسابقات با نام باشگاه سما فردوس گناوه انجام شد. این تیم ابتدا با نام عقاب امام حسن در گناوه فعالیت خود را آغاز کرد. عقاب از شهر امام حسن به گناوه انتقال داده شد و بعدها به دلیل حمایت شرکت سایپا به سایپا تغییر نام داد اما این حمایت هم عمر چندانی نداشت و بالاخره در تغییر دوم خود با نام سما فردوس وارد مسابقات فوتبال گناوه شد. سما فردوس در سال‌های اخیر با پشتوانه مالی مناسب جایگاهی به مراتب بهتر از گذشته پیدا کرده است. در این تیم مرحوم محمود فرهادی به عنوان بازیکن و مربی فعالیت داشت. فرهادی به دلیل علاقه به مربیگری خیلی زود به این حرفه روی آورد ولی عمر این مربی بسیار کوتاه بود و سال گذشته از جمع ورزشکاران جدا شد. فرهادی در تیم محلاتی تش باد هم به عنوان مربی فعالیت داشت.

باشگاه پاس گناوه یاد تمامی ورزشکاران را گرامی می‌دارد.

در این شب ابتدا داماش و آزادی به دیدار هم رفتند که این دیدار با نتیجه مساوی ۳ بر ۳ به اتمام رسید. داماش آغاز خوبی داشت و با گل‌های هادی حیاتی و محمدرضا حبیبی دو بر صفر پیش افتاد اما یحیی جوهری در حالی که یک بار در دو قدمی نتوانسته بود دروازه حریف را باز کند دو بار موفق به گلزنی شد تا بازی در عدد دو برابر شود. آزادی در ادامه با گل زیبای محمود امیریان پیش افتاد. این گل را حسن خرمی با یک ضربه سنگین پاسخ داد. این نتیجه تا پایان پا بر جا ماند. حسن خرمی بهترین بازیکن این دیدار بود. یحیی جوهری گر چه چند فرصت خوب را از دست داد ولی همچنان از بهترین‌های آزادی‌ست. در گروه هفتم با این نتیجه کار هر دو تیم برای صعود سخت شد. در این گروه پردیس تنها تیم صعود کرده به دور دوم می‌باشد و لیان هم که فعلا در جای دوم گروه قرار گرفته است باید آزادی را مغلوب کند تا وضعیت صعودش مسجل شود.

در دومین بازی ضامن بتون ۱۰ بر ۲ گلساپوش را شکست داد. با این شکست گلساپوش در انتهای جدول این گروه قرار گرفت. این تیم از چند بازیکن بوشهری هم استفاده کرد. در این دیدار ضامن بتون از همان ابتدا راه دروازه را پیدا کرد و با گل محمود خدری پیش افتاد. در ادامه بازی هماهنگ ضامن باعث شد تا شاگردان لاری نتوانند کاری از پیش ببرند. در این دیدار وحید خرم آبادی سه گل، سید ابراهیم موسوی و محمود خدری هر کدام دو گل و مصطفی خلیلیان، علی امیری و سیدمحمد کاظمی هم یک گل به ثمر رساندند.

در بازی سوم این شب ضامن جوان و تاج جوان به دیدار هم رفتند که ضامن جوان موفق به شکست ۷ بر ۲ حریف شد. در این دیدار ضامن جوان علی رغم شکست سنگین در دیدار نخست خود در این دیدار بازی خوبی انجام داد. اکبر تنگسیری و فرزاد رستگار بازیکنان دو گله این دیدار بودند. دیگر گل‌های ضامن جوان را صادق عربزاده، امین وحدت و شاهین بیروتی به ثمر رساندند. گل‌های تاج را هم سیدمیلاد محمدی زاده و رحیم لیراوی به ثمر رساندند. در این گروه ضامن بتون به دور دوم صعود کرده است. کار گلساپوش برای صعود بسیار سخت است و باید منتظر نتایج دیگران هم باشد ولی ضامن جوان و تاج باید برای صعود دلخوش به ساق بازیکنان خود باشند.

در این دیدار داور هشت بار از کارت‌های خود استفاده کرد که تنها رنگ یکی قرمز بود.

قضاوت بازیهای این شب به عهده احسان محمدیان، مهدی پناهی و غلامحسین یوسفی بود.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *