امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

فوتسال جام رمضان یادواره یاران سبز و رقابت‌های سخت

یاران سبز_مرتضی خضری: در هشتمین شب از مسابقات گروهی فوتسال جام رمضان یادواره یاران سبز بازی‌ها به نام تیم فوتبال پرسپولیس گناوه انجام شد. زمانی که ۲۵ شهریور به عنوان اولین تیم فوتبال در سال ۴۳ نامش در تاریخ فوتبال گناوه ثبت شد تعدادی جوان به فکر تیمی دیگر هم بودند تا با تیم تازه تاسیس ۲۵ شهریور رقابت کنند. این تفکر باعث شد تا بعد از اندک زمانی شیردل با همراهی چند جوان شعاع را وارد فوتبال گناوه کند. این نام به دلیل محبوبیت شاهین در آن سال‌ها بعد از دو سال به شاهین تغییر کرد. نام شاهین هم عمر چندانی نداشت و در سال ۴۷ به دلیل اختلافات شاهین و تاج در پایتخت و انحلال شاهین از فوتبال ایران حذف شد. شاهین که تا قبل از انحلال در اکثر شهرهای ایران فعالیت داشت در شهرهای مختلف با نام‌های جدیدی به فوتبال ایران بازگشت، در گناوه شاهین به پیکان تغییر نام داد اما پیکان هم عمر چندانی نداشت و بعد از گذشت یک سال نام پرسپولیس بر سر زبان‌ها افتاد و این تیم جای شاهین پرطرفدار را گرفت. با نام جدید پرسپولیس در گناوه قدرت گرفت و به یکی از باشگاه‌های بنام فوتبال گناوه با پیشینه‌ای درخشان تبدیل شد. پرسپولیس که سودای حضور در لیگ استان را در سر داشت خیلی زود از فوتبال گناوه خارج شد و در لیگ استان به میدان رفت. حضور این تیم در لیگ استان فراز و نشیب‌های زیادی داشت تا جایی که بوی انصراف این تیم هم به مشام آمد. پرسپولیس با پشت سر گذاشتن بحران‌ها بعد از چند سال حضور در لیگ استان بالاخره با واگذاری امتیاز لیگ دسته سوم راهی لیگ‌های کشوری شد. این تیم حتی به لیگ دسته دوم کشور هم صعود کرد. شناخته شده‌ترین تیم فوتبال گناوه سال‌هاست در لیگ‌های کشوری فعالیت می‌کند. در این مسیر تعدادی از ورزشکاران این تیم از قافله ورزش جدا شدند ولی خاطرات آنها همچنان با پرسپولیس به پیش می‌رود. مرحوم عباس احمدی، مصطفی پیشاهنگ ، حسن کیارسی و رضا غلامی بازیکنان این تیم بودند که حالا تن به خاک سپرده‌اند. عباس احمدی در دهه پنجاه از سنگر پرسپولیس حفاظت می‌کرد. در همین دهه مصطفی پیشاهنگ و حسن کیارسی هم برای این تیم بازی می‌کردند. کیارسی بازیکن دزفولی پرسپولیس یکی از مقتدرترین مدافعان این تیم بود. پیشاهنگ هم ابتدا به عنوان بازیکن پرسپولیس را همراهی می‌کرد و با پایان فوتبالش به عنوان سرپرست این تیم فعالیت کرد. رضا غلامی در سال‌های پایانی دهه شصت چهره شد و در دهه هفتاد هم با این تیم روزهای خوبی را تجربه کرد.

در هشتمین شب از مسابقات یاران سبز ابتدا یک بازی از جام حذفی انجام شد. در این بازی دو تیم ستاره‌گان و لوله پویا به دیدار هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۳ بر ۲ به سود لوله پویا به اتمام رسید. لوله پویا با این پیروزی خود را به جمع چهار تیم رساند. در بازی‌های باقی مانده از جام حذفی لوله پویا و پارسه به دیدار هم خواهند رفت و ساحل جوان هم با شهدا دیدار خواهد کرد.

دیدار پربرخورد و جذاب یامهدی و ماهان دومین بازی این شب بود. در نیمه نخست این دیدار دو تیم فوتبال زیبایی را به نمایش گذاشتند که در بیشتر زمان بازی  برتری با یامهدی بود اما دو تیم تا لحظات پایانی بدون گل پیش رفتند. در آخرین دقیقه‌های این دیدار یک اشتباه از محمودی داور جوان این بازی باعث شد تا یامهدی از روی نقطه پنالتی به گل برسد. دو تیم در نیمه دوم هم با حرارت بازی خود را آغاز کردند که در این بین یک حمله از بازیکنان جوان ماهان باعث شد تا در همان ابتدا با گل رضا حیدری لیراوی بازی به تعادل کشیده شود. بعد از این گل دو تیم اندکی با احتیاط به بازی ادامه دادند ولی تجربه یامهدی به کار این تیم آمد و شاگردان علی حیدری با گل قاسم لیراوی به دومین پیروزی خود هم دست یافتند. ایمان عباس‌پور سرمربی ماهان در این دیدار تیم خود را به خوبی کوچ کرد. این دیدار تا اینجای مسابقات رکورددار کارت زرد و قرمز است. سه کارت زرد برای ماهان و چهار کارت زرد و یک قرمز برای یامهدی نشان می‌دهد این بازی پر برخورد بوده است.

دیدار آرتمیس و تاج دومین بازی این گروه بود. تاج که در هفته نخست با شکست زمین را ترک گفته بود در این دیدار به دنبال پیروی بود ولی کمبود بازیکن و فشار زیاد بر بازیکنان این تیم نگذاشت تا این تیم رنگ سه امتیاز را ببیند. این دیدار با نتیجه ۳ بر ۲ به سود آرتمیس به پایان رسید. بازی آرتمیس و ماهان اوج حساسیت در این گروه‌ست. ماهان با یک مساوی به دور دوم صعود خواهد کرد و آرتمیس به دنبال پیروزی‌ست تا در جمع شانزده تیم قرار گیرد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *