امروز: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

چهار بازی، چهار فینال/ یکی در بازی برد، یکی در اخلاق باخت

یاران سبز_مرتضی خضری: در ادامه مسابقات فوتسال جام رمضان یادواره یاران سبز چهار بازی انجام شد و تکیلیف هشت تیم صعود کننده به دور یک هشتم هم مشخص شد. در بازی‌های این شب ابتدا یامهدی و لیان رو در روی هم قرار گرفتند. در این دیدار دو تیم با توجه به حساسیت بازی جانب احتیاط را در طول زمان بازی رعایت کردند و حملات خود را به شکلی طراحی نمودند که در دفاع با کمبود بازیکن روبرو نشوند و به همین دلیل در این بازی کمتر شاهد ضد حملات دو تیم بودیم. علی حیدری هنوز نتوانسته است تیم خود را تکمیل کند و در این دیدار هم مانند بازی‌های گذشته با کمبود بازیکن روبرو بود ولی حامد شیخ‌زاده در این دیدار لیان را با تمامی بازیکنان خود به زمین فرستاد. در نیمه نخست ابتدا سروش عبدویی از فرصت به دست آمده استفاده کرد و لیان را پیش انداخت اما ایمان عربزاده در دقیقه نوزده این گل را جبران کرد. عربزاده گر چه فروغ گذشته را ندارد اما همچنان در حمله راه دروازه را بلد است. نیمه نخست یک گل دیگر هم داشت. درست زمانی که حمید عربزاده توپ را به سمت دروازه یامهدی شلیک کرد وقت هم به اتمام رسید اما توپ از خط دروازه گذشت و لیان با پیروزی به رختکن رفت. در نیمه دوم یا مهدی برای جبران و رسیدن به پیروزی بی‌تابی بیشتری داشت اما تنها توانست با گل مسعود سالمی بازی را مساوی کند تا دو تیم تکلیف خود را در ضربات پنالتی مشخص کنند.
نبرد مجید عیدی‌پور با تجربه و مجید علیزاده چالاک در درون دروازه برای دو تیم تعیین کننده بود که در این بین یامهدی با مجید عیدی‌زاده عملکرد بهتری داشت و این دیدار را با پیروزی پشت سر گذاشت. عیدی‌زاده پنالتی حمید عربزاده و امین بهمنی را کنترل کرد. سید محمد موسوی و قاسم لیراوی هم هر دو پنالتی را برای یا مهدی به گل تبدیل کردند تا یا مهدی راهی دور بعد شود.
در دومین بازی پارسیان به رهبری حسین ابراهیم‌زاده نتوانست فدک برازجان را متوقف کند. فدک که به سختی دروازه‌اش می‌لغزد در این دیدار و در غیاب سه مهره کلیدی خود و تنها با خلاقیت مسعود حسن‌زاده موفق به شکست دو بر صفر حریف شد. در این دیدار مصطفی رضایی در درون دروازه پارسیان از جایگیری‌های خوب خود بیشترین استفاده را برد تا نیمه نخست این دیدار بدون گل به پایان برسد. در نیمه دوم حامد عطایی و بهنام صیادی دو گل برای فدک به ثمر رساندند تا این تیم هم به جمع صعود کنندگان راه پیدا کند. پارسیان در دقیقه پایانی به یک ضربه پنالتی هم دست یافت که این ضربه را هم از دست داد.
در سومین بازی اکباتان و دوستان رودرروی هم قرار گرفتند. اکباتان در این دیدار با گلزنی‌های سید محسن نازش موفق به شکست ۵ بر صفر دوستان شد. محمد خضری در این دیدار در همان آغاز نشان داد کمتر به فکر دفاع ست و همین موضوع باعث شد تا خیلی زود به گل دست یابد. سید محسن نازش در این دیدار در فواصل بسیار کم سه گل برای اکباتان به ثمر رساند تا این تیم هم خیالش از بایت پیروزی در این دیدار راحت شود. در نیمه نخست اکباتان با ضربه سجاد بشیرزاده به گل چهارم هم دست یافت. در نیمه دوم یعقوب جوهری برای در امان ماندن دروازه تیمش کمتر به آب و آتش زد تا شکست تیمش سنگین تر نشود. دوستان در نیمه دوم تنها یک بار با ضربه رضا سامخانی گل دریافت کرد.
یعقوب جوهری بیشتر با اعتراض‌هایش شناخته شده است اما در این دیدار روزه سکوت گرفته بود تا هم خیال داوران راحت شود و هم بازیکنانش، حرکتی که تعجب تماشاگران را هم در پی داشت.
چهارمین بازی این شب بین دو تیم ضامن جمهوری و ضامن بتون برگزار شد. رقابت دو تیم به زمانی بر می‌گردد که به دلیل اختلاف تعدادی از بازیکنان ضامن جمهوری در محله بتون تیم دوم ضامن را تشکیل دادند. حضور تماشاگران در اولین دقایق بامداد نشان می‌داد که آنها هم از حواشی این دو تیم اطلاع دارند و در واقع در انتظار حادثه بودند. تیم ضامن جمهوری که در دیدارهای گذشته خود هم اعتراض را چاشنی کار خود کرده بود در این دیدار شدت اعتراض‌های خود را دو چندان کرد ولی در نهایت این دیدار را با نتیجه ۶ بر ۵ به حریف واگذار کرد. در این دیدار حسین فیاضی در دو دقیقه دو گل حساس را وارد دروازه ضامن بتون کرد. در ادامه وحید خرم‌آبادی از آشفتگی جلوی دروازه مهدی جمیلی استفاده کرد و سنگر دروازه‌بان کهنه کار ضامن بتون را فتح کرد. در دقیقه شانزده درست زمانی که ضامن جمهوری ۴ خطا مرتکب شده بود سید یامین موسوی توپی را از وحید خرم‌آبادی ربود که خطای محرز این بازیکن را نشان می‌داد ولی عبداله دوست‌نظام قاضی این دیدار به دلیل جایگیری نامناسب این خطا را ندید و همین توپ وارد دروازه ضامن بتون شد. این گل صدای ابراهیم مرادی مربی ضامن بتون را هم در آورد. در سه دقیقه پایانی نیمه نخست ضامن جمهوری سه گل دریافت کرد تا این تیم با شکست راهی رختکن شود. ابتدا سید ابراهیم موسوی گل دوم ضامن بتون را به ثمر رساند. ضامن جمهوری که تا پایان مشخص نشد به فرامین کدام مربی برنامه‌های خود را به پیش می‌برد در دقایق ۱۹ و ۲۰ دو بار دیگر تسلیم بازیکنان حریف شد. حسن سالمی که از خلاق‌ترین بازیکنان فوتسال گناوه است هر دو گل این تیم را به ثمر رساند. در نیمه دوم بازی آرام آغاز شد ولی به مرور خشونت چاشنی این بازی گردید. این خشونت بیشتر از جانب بازیکنان ضامن جمهوری بود. با ورود به نیمه دوم مجید عیدی‌زاده هم به جمع بازیکنان ضامن جمهوری پیوست این بازیکن گر چه گل مساوی را برای این تیم به ثمر رساند ولی حرکات خشن این بازیکن می‌توانست دقایقی بعد با کارت قرمز روبرو شود که سیدروح اله موسوی داور دوم این بازی با مدیریت سعی در آرام کردن فضای بازی داشت اما بازیکنان ضامن از این فضا هم تعبیر خوبی نداشتند و روند خشونت خود را ادامه دادند.
این بازی با گلی که مصطفی خلیلیان به ثمر رساند بار دیگر به سمت چالش پیش رفت. این گل را سید مهدی موسوی در یک حرکت آکروباتیک به زیبایی هر چه تمام‌تر پاسخ داد. این گل تبعات زیادی برای ضامن جمهوری داشت. بازیکنان ضامن در یک حرکت عجیب شادی خود را با موسوی قاضی این دیدار تقسیم کردند که موسوی هم در این صحنه دست به کارت شد و مهدی جمیلی را از زمین اخراج کرد. این اخراج با اعتراض شدید جمیلی همراه بود. در دقایق باقی مانده ضامن بتون با گل وحید خرم‌آبادی بار دیگر در این دیدار پیش افتاد. این گل پاسخی دریافت نکرد تا ضامن بتون راهی دور بعد شد.

در آخرین ثانیه بازی وقتی مصطفی خلیلیان و سید ابراهیم موسوی در مقابل سید یامین موسوی قرار گرفتند و توپ را از این بازیکن گذراندند سید یامین موسوی در حرکتی غیر ورزشی صورت خلیلیان را نشانه رفت، موسوی که از همان بازی اول نشان داده بود بازیکنی عصبی‌ست با این حرکت شکست ضامن جمهوری را تکمیل کرد.

مهدی جمیلی حال دوران بازنشستگی خود را در فوتبال طی می کند. جمیلی که یکی از داوران خوب گناوه هم بوده است در این دیدار نتوانست به حفظ شخصیت تیم خود کمک کند و در تکمیل حرکات عصبی تیمش هم دخیل بود.
مجید عیدی‌زاده که از فوتبالیست‌های ریز نقش گناوه بود به نظر می‌رسید برای کمک به فوتبال تیمش به زمین آمده است ولی مشخص شد هدف این بازیکن تکمیل حرکات خشن تیمش بوده است.
کارنامه حسین فیاضی با وجودی که ضامن جمهوری هم در بازی باخت و هم در اخلاق، همچنان زیباست. فیاضی در هیچ اعتراضی تیم خود را همراهی نکرد.
سکوت مصطفی خلیلیان در مقابل ضربه سید یامین موسوی نشان داد او بازیکنی‌ست که می‌تواند الگو باشد.

بازی‌های این شب میهمان ویژه‌ای هم داشت. در این شب بهروزیان فر مدیر کل ورزش و جوانان استان و موسی کشتکار معاون اداره کل ورزش هم از تماشاگران بازی‌های جام رمضان یادواره یاران سبز بودند.یاران-سبز_.دوستان یاران-سبز_اکباتان یاران-سبز_داوران. یاران-سبز_ضامن-بتون یاران-سبز_ضامن-جمهوری یاران-سبز_لیان. یاران-سبز_یامهدی

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *