امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

علی حاجیاتی با حمایت هیات‌های ووشو رئیس هیات ووشو استان بوشهر شد

یاران سبز_ مرتضی خضری: مجمع ووشو استان بوشهر در حالی برگزار شد که تا یک روز قبل از مجمع همچنان در انتخاب نفرات مجمع تغییر به وجود می‌آمد. این تغییرات حاصل قدرت‌نمایی پارس جنوبی بود ولی وقتی هیات‌های ووشو در یک‌طرف قرار گرفتند ریاست ووشو هم به علی حاجیانی رسید تا پارس جنوبی نتواند گزینه مورد نظر خود را به ریاست هیات ووشو برساند. در این مجمع علی فکی به پشتیبانی پارس جنوبی وارد این انتخابات شد اما فکی در مقابل علی حاجیانی که حمایت همه جانبه هیات‌های ووشو در سراسر استان را داشت نتوانست کاری از پیش ببرد.

در مجمع ووشو که با حضور مهدی علی‌نژاد رئیس فدراسیون ووشو انجام شد، حاجیانی با حمایت تمامی هیات های ووشو با ۹ رای در مقابل هشت رای فکی به پیروزی دست یافت و به عنوان رئیس هیات ووشو استان انتخاب شد.

اصغر رضایی رئیس هیات ووشو گناوه که بیشترین تاثیر را در ووشو استان دارد در این مجمع هم نقش کلیدی داشت. رضایی که یکی از بانیان رشد و گسترش ووشو در استان بوشهر است تا قبل از این مجمع و به دنبال استعفای محمد رجب‌زاده از ریاست هیات ووشو استان دبیری هیات ووشو استان را به عهده داشت.

در حاشیه:

اصغر رضایی با توجه به شناخت کافی نسبت به عملکرد ورزشکاران ووشو استان تعدادی را به عنون نماینده ورزشکاران در مجمع به اداره کل ورزش استان معرفی کرد ولی مشخص نشد در این بین چه اتفاقی حادث شد که نماینده ورزشکاران در قسمت بانوان و آقایان از بین معرفی شدگان انتخاب نشد. نکته جالب این بود که دو ورزشکار معرفی شده برای حضور در مجمع به عنوان نماینده بانوان و آقایان هیچ عملکردی در سال گذشته نداشتند که این موضوع با اعتراض شدید رضایی روبرو شد و در فاصله دو روز مانده به آغاز مجمع بار دیگر نفرات جدید معرفی شد.

در استان بوشهر سبک‌های نانچوان، هوپ‌گار، چاچوان، نان‌شائولین و لوهان چوان فعالیت داردن ولی در ووشو بیشترین فعالیت را نانچوان ووشو انجام می‌دهد. در ووشو سه سبک اصلی به نام‌های نانچوان، چان‌چوان و تای‌چی چوان وجود دارد که مسابقات جهانی بر اساس قوانین و فرم‌های این سبک‌ها انجام می‌شود.ووشو-استان-بوشهر

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *