امروز: ۱۳ آذر ۱۴۰۲

تراش فرزاد دشتی زاده بر سنگ در سمپوزیوم تبریز

یاران سبز_مرتضی خضری: هنرمندان گناوه گر چه در گناوه چندان هم شناخته شده نیستند و مهر بی‌مهری هر از چند گاهی داغی به دلشان می‌نشاند اما هنرمند با هنر زنده است و مانند آب جاری، بالاخره راهی به دنیای خود باز می‌کند. فرزاند دشتی‌زاده از هنرمندان مجسمه ساز گناوه‌ای برای نشان دادن هنر خود در سومین سمپوزیوم بین‌المللی تبریز شرکت کرد تا تراشی بر سنگ و خراشی بر دل بزند. تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت جهان اسلام معرفی شده است. همین معرفی‌نامه برای جوش و خورش این شهر کافی بود تا سنگ تراشان باهنر را به دور هم جمع کند. سازمان زیباسازی شهرداری تبریز برای چشم نواز کردن این شهر سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌های سنگی را در این شهر برپا کرد تا حاصل کار سنگ‌تراشان را در نقاط مورد نظر شهرداری در شهر تبریز نصب کند. در بین شرکت کنندگان فرزاد دشتی‌زاده هم حضور دارد. دشتی‌زاده با طرحی منحصر به فرد اقدام به تراش سنگی نمود که از نظر ابعاد بزرگترین سنگ حاضر در این سمپوزیوم بود.

در فراخوان ابتدایی چهارصد طرح ارایه شد که ۴۵ طرح به مرحله پایانی راه یافتند. نام دشتی‌زاده هم در میان ۴۵ نفر برگزیده دیده می‌شد. هنرمند گناوه‌ای با همکاری امیر سرداری یکی از عکاسان تحول‌گرای گناوه در کنار هنرمندانی از ترکیه، ایتالیا، آرژانتین، ژاپن، اسپانیا، تایوان، لهستان، سوریه، بلژیک، اسلوونی و شیلی طرح خود را که بر روی سنگ تراورتن است به اتمام رساند.

تمامی مجسمه‌های ساخته شده در محل‌های از پیش تعیین شده نصب خواهند شد. فرزاد.-دشتی‌زاده فرزاد-دشتی‌زاده.. فرزاد-دشتی‌زاده.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *