امروز: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

«جولی» به روی صحنه آمد

یاران سبز_مرتضی خضری: این شب‌ها سالن پلاتو در اختیار گروه هنری «آزمایشگاه صحنه» است. این گروه نمایش نامه «جولی» اثر «دیوید مامت» را اجرا کرد. علی حجی کارگردان این نمایش با همراهی ذلیخا شادابیان و مجید عبداله‌پور در این نمایش نقش ایفا کردند.

«جولی» زنی که بیش از سی سال از عمر خود را پشت سر گذاشته است در کنار برادرش «باب» که نقش آن را علی حجی بازی کرد و همسرش «کارل» با نقش آفرینی مجید عبداله‌نژاد ابتدا تا انتهای این نمایش را تشکیل می‌دهند. این نمایش نگاهی گذرا بر زندگی و گذشته «جولی» و نوع تربیت فرزندان وی دارد. نقش «جولی» را در این نمایش ذلیخا شادابیان به عهده دارد.

در این نمایش ذلیخا شادابیان اولین اجرای خود را بر روی صحنه انجام داد. شادابیان گر چه در کلام تمرکز بسیار خوبی دارد و نشان می‌دهد کارگردان به خوبی وی را با نقش آشنا کرده است اما نوعی شتاب در حرکات او دیده می‌شود. علی حجی در نقش «باب» برادر «جولی»  انتظارات را برآورده نکرد اما در نقش یک کارگردان موفق ظاهر شد.

مجید عبداله‌پور در نقش «کارل» همسر «جولی» تکمیل کنند تیم سه نفره اجرای این نمایش بود. عبداله‌پور دیالوگ‌های کمی داشت ولی در صحنه حضور موثری داشت.

نمایش نامه «جولی» یکی از سه نمایش‌نامه مستقل اما مرتبط دیوید مامت در کتاب «محله قدیمی» ست. در مجموعه «محله قدیمی» دو نمایش «د» و «ناپدید شدن جهود» نیز وجود دارد.
علی حجی کارگردان این نمایش گفت: وقتی قرار است کار متفاوتی را انجام بدهید و از هنرپیشه متفاوتی هم استفاده کنید، نیاز به وقت دارید و ما برای این نمایش وقت گذاشتیم. خانم شادابیان و آقای عبداله‌پور اولین کار خود را انجام دادند و انصافن کار هر دو جای تقدیر دارد. وی در مورد اجرای خود هم بیان کرد: تمرکزم بیشتر بر روی کارگردانی بود و نتوانستم وقت کافی برای اجرای خود بگذارم و به همین دلیل شاید نسبت به گذشته اندکی ضعیف عمل کردم.
در این نمایش محمدرضا کبگانی، منصور حاتمی، مردا شبانی، حسن ملک‌زاده، سجاد ابراهیمی، مریم میری، میترا حجی، محمد موسوی و نینب نظری با گروه هنری «آزمایشگاه صحنه» همکاری کردند.
منصور ملک‌زاده نوجوانی که به دلیل علاقه خاص خود به نمایش، در کنار گروه هنری «آزمایشگاه صحنه» قرار گرفته بود، منشی صحنه در این نمایش بود.
مدیریت صحنه هم در این نمایش در دست یک نوجوان بود. پیمان بویراتی به خوبی صحنه را مدیریت کرد.
رضا الهی به عنوان دستیار کارگردان تجربه خود را به تازه واردهای گروه انتقال داد.

%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%ac%d9%88%d9%84%db%8c %d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%ac%d9%88%d9%84%db%8c %d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%ac%d9%88%d9%84%db%8c %d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%ac%d9%88%d9%84%db%8c %d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%ac%d9%88%d9%84%db%8c

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *