امروز: ۱۱ آذر ۱۴۰۲

در ورزش گناوه از بهترین‌ها تجلیل شد+ تصویر

یاران سبز_ مرتضی خضری: ورزشی‌ها هم برای خود حال و هوایی دارند، خارج از رقابت ورزشی روزی در کنار هم نشستند تا کارنامه یک سال خود را مرور کنند. تجلیل از ورزشکاران در هفته دولت انجام شد تا کارنامه ورزشکاران گناوه هم دیده شود. در سالن خلیج فارس و در غروب یک روز گرمازده سالن خلیج فارس جای سوزن انداختن هم نبود تا رحمان عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان دستی به سر و روی ورزشکاران برتر بکشد. در این مراسم حجت‌الاسلام رکنی امام جمعه گناوه، احمد بهروزیان فر مدیرکل ورزش و جوانان، سید علی پاک‌نژاد فرماندار، حسین امیری معاون سیاسی، حمزه مسعودنیا معاون عمرانی، موسی کشتکار معاون ورزشی اداره کل، دانیال اسفندیاری بخشدار مرکزی، اسکندر  و افسانه سیف‌زاده امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان حضور داشتند.

ورزش گناوه سال گذشته اوج خود را در مدال‌های رنگارنگ نابینایان و کم‌بینایان دید. در این رشته ورزشکاران گناوه‌ای مدال‌های مختلف جهانی، آسیایی و کشوری را به دست آوردند تا پرونده گناوه هم خالی از مدال‌های بین‌المللی نباشد.حضور سجاد نیک‌پرست و سیدعرفان حسینی لیراوی، سید حبیب حسینی لیراوی، حسین سعیدی، آرش خسروی و سید محسن حسینی پناه در مسابقات مختلف جهانی و آسیایی و موفقیت این ورزشکاران، گناوه را به عنوان یکی از شهرهای پیشرو در ورزش نابینایان و کم‌بینایان کشور معرفی کرده است. در پارالمپیک ریو هم گناوه دو ورزشکار دارد، سجاد نیک پرست و سید محسن حسینی پناه ورزشکاران گناوه حاضر در پارالمپیک هستند که انتظار کسب مدال از هر دو ورزشکار می‌رود. محسن ابراهیمی هم به عنوان مربی در ریو حاضر است.

وزنه‌برداری گناوه با ورزشکاران بنام خود در سال گذشته موفقیت چشم‌گیری داشت، اسحاق ذعاب ورزشکار نوجوان به تیم ملی نوجوانان راه یافت. این نوجوان در حالی به عضویت تیم ملی در آمد که تیم ملی وزنه برداری ایران تبدیل به یکی از قطب‌های وزنه برداری در جهان شده است و همین موضوع اهمیت کار این نوجوان را نشان می‌دهد.

سال گذشته تیم فوتبال نوجوانان امید به لیگ برتر نوجوانان کشور راه یافت تا فوتبال پایه گناوه هم وارد لیگ‌های کشور شود و به همین دلیل از این باشگاه تجلیل شد. در این مراسم از تیم‌های موج و پرسپولیس هم تجلیل به عمل آمد.

در میان ورزشکاران بیشترین سهم برای تقدیر به رزمی‌کاران رسید. ورزشکارانی که در سبک‌های مختلف موفق به کسب عنوان شده‌اند اما جای خالی یک رزمی‌کار در تیم ملی بشدت احساس می‌شود و نشان می‌دهد ما همچنان در این رشته نتوانسته‌ایم کارستان خود را انجام دهیم.

بسکتبال گناوه برای اولین بار در سال گذشته مزه قهرمانی را در استان چشید و در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفت ولی ولی‌زاده رئیس هیات بسکتبال گناوه خبرهای ناگواری از این رشته دارد و بنظر می‌رسد مشکل مالی باعث انصراف این تیم از لیگ کشور شده است.

روزگاری امید حسین‌پور با درخشش خیره کننده خود در کاراته به تیم ملی امید رسید ولی در این رشته هم دیگر خبری از ملی‌پوش نیست اما در این مراسم برای تجلیل سهم زیادی داشت.

تکواندوکاران نوجوان و جوان کارنامه خوبی در استان دارند ولی برای رسیدن به تکواندویی که در المپیک هم عنوان دار است کار بسیار سختی پیش روست. از تکواندو هم تجلیل شد.

قایقرانی با دستان حامد خدری بیش از آنچه نشان دهد پیش رفته است اما نبود یک پشتوانه قوی و امکانات لازم نگذاشت تا این رشته که خاص بنادر است به جایگاه واقعی خود برسد.

در این مراسم از خبرنگاران ورزشی تجلیل شد، خبرنگارانی که با حرارت خاصی مسابقات، مبارزات، شکست‌ها و پیروزی‌های ورزشکاران را انعکاس دادند.

کشتی‌گیران گناوه گر چه در استان رد پای پررنگی از خود بجا گذاشته‌اند ولی برای رسیدن به سکوهای کشوری راه این رشته صعب‌العبور است. ایران در میان سه قدرت اول کشتی جهان قرار دارد و همین موضوع دلیل اصلی سختی راه برای رسیدن به تیم ملی‌ست.

در والیبال حرکت‌های امیدوار کننده‌ای انجام گرفته است. پرداختن به تیم‌های پایه و مرور علمی این رشته ورزشی توسط خسروانی و حیاتی می‌تواند والیبال گناوه را متحول کند. از والیبالیست‌ها هم در این مراسم تجلیل شد.

از هیات همگانی، کوه‌نوردی، شطرنج، بوکس و دوومیدانی و دیگر رشته هم هم تجلیل شد.

احمد بهروزیان‌فر مدیرکل ورزش و جوانان استان در این مراسم از عملکرد خوب ورزش گناوه به نیکی یاد کرد و گفت: در ورزش نگاه دولت به زیرساخت‌هاست و تکمیل پروژه‌هایی که از قبل مانده است که در این موارد موفق بوده‌ایم.

جای خالی میثم امیری و امیر تهمورثی دو ورزشکار موفق در این مراسم خالی بود.

تجلیل-از-ورزشکاران.--. تجلیل-از-ورزشکاران.بانوان-رزمیتجلیل-از-ورزشکاران.والیبال تجلیل-از-ورزشکاران.رزمی-.-.-. تجلیل-از-ورزشکاران.وزنه-برداری تجلیل-از-ورزشکاران.همگانیبهروزیان-فرد تجلیل.از-ورزشکاران تجلیل-از.ورزشکاران تجلیل-از-خبرنگاران.ورزشی تجلیل-از-خبرنگاران-ورزشی تجلیل-از-ورزشکاران..... تجلیل-از-ورزشکاران... تجلیل-از-ورزشکاران-... تجلیل-از-ورزشکاران-. تجلیل-از-ورزشکاران..بسکتبال تجلیل-از-ورزشکاران..رزمی تجلیل-از-ورزشکاران تجلیل-از-ورزشکاران.بدنسازی تجلیل-از-ورزشکاران.بسکتبال تجلیل-از-ورزشکاران.بکس تجلیل-از-ورزشکاران.تکواندو تجلیل-از-ورزشکاران.رزمی تجلیل-از-ورزشکاران.کاراته تجلیل-از-ورزشکاران.کم‌بینا تجلیل-از-ورزشکاران.کوه‌نوردی تجلیل-از-ورزشکار-پارالمپیک تخلیل-از-ورزشکاران.کشتی علی-احمدی

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *