امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

نقره سجاد نیک‌پرست در پارالمپیک ریو

یاران سبز_ مرتضی خضری: به هر مسابقاتی پا گذاشت با مدال برگشت تا یکی از پرافتخارترین‌های ورزش گناوه، استان و ایران باشد. سجاد نیک‌‍پرست ورزشکار کم بینای گناوه ای که در مسابقات پارالمپیک ریو دومین پارالمپیک خود را تجربه می کند با مدال نقره در پرتاب نیزه به کار خود پایان داد. نیک پرست با پرتاب ۶۲/۷۴  پانزدهمین مدال کاروان ایران را در این رویداد به دست آورد.

سجاد نیک پرست که از مصدومیتی کهنه رنج می برد در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن هم با پرتاب ۶۳/۱۵ نقره مسابقات را به دست آورد. نیک پرست در دو دوره مسابقات آسیایی هم حضور داشته است. در مسابقات آسیایی ۲۰۱۰ گوانجو چین به برنز رسید و در ۲۰۱۴ اینچوان کره جنوبی هم نقره را به گردن آویخت. پرتابگر قدرتمند کشور در بازی‌های جهانی کارنامه بهتری دارد و دو مدال طلا از مسابقات جهانی ترکیه و کره جنوبی و یک نقره جهانی از فرانسه پرونده سجاد نیک پرست را رنگارنگ کرده است.

مدال‌های رنگارنگ نیک پرست در مسابقات مختلف بین المللی در شمار این مدال‌ها نیست.

نکته جالب در مورد نیک‌پرست مصدومیت‌های متوالی‌ست که عامل مهم در اکثر ناکامی‌های این ورزشکار است. نیک‌پرست که ساکن گناوه است به دلیل نبود فضای تمرینی در این شهر خانه به دوش است.%d9%86%db%8c%da%a9-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *