امروز: ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

آتش بازی ایرانجوان در مقابل گاز/روز خوب سپاهان عالی‌شهر

یاران سبز_ مرتضی خضری: بعد از سه هفته کشمکش بین تیم‌های حاضر در لیگ‌های برتر نوجوانان و جوانان استان و هیات فوتبال استان بالاخره مسابقات این دو لیگ هم آغاز شد. تیم‌های حاضر در لیگ‌های برتر نوجوانان و جوانان برای کم کردن هزینه‌های ورودی راه‌های زیادی را امتحان کردند ولی حتی از تعطیلی فوتبال هم طرفی نبستند و تنها مبلغ ورودی از چهار میلیون تومان به سه میلیون تومان تقلیل پیدا کرد. عدم توجه به درخواست تیم‌ها و اعتراض گسترده در فوتبال پایه استان هم نتوانست نظر مسئولین را به سمت و سوی فوتبال پایه استان جلب کند. این بی‌توجهی باعث شد تا حرکت هماهنگ تیم‌ها با شکست روبرو شود. در این میان تنها هیات فوتبال استان مبلغ ورودی مسابقات را یک میلیون تومان کاهش داد.

در هفته نخست لیگ برتر نوجوانان استان ایرانجوان بوشهر موفق به شکست ۸ بر ۱ مجتمع گاز جم شد. در بوشهر خلیج فارس پنبه ریز نتوانست در مقابل پارس جنوبی کاری از پیش ببرد و در نهایت ۳ بر ۱ مغلوب میهمان جمی خود شد. مرصاد سنا هم دومین میزبان مغلوب در هفته اول بود. این تیم در خانه شکست ۷ بر ۱ را از سپاهان عالی‌شهر پذیرفت تا در همان ابتدای راه مشکلات لیگ را ببیند.

ایرانجوان بوشهر  ۸   مجتمع گاز جم ۱

ایرانجوان در نیمه نخست شروعی همراه با احتیاط داشت ولی به مرور تسلط خود را تثبیت کرد و با دو گل حمید زارعی پیروز به رختکن رفت. در نیمه دوم شاگردان شریفی روز سختی را بر میهمان خود تحمیل کردند و ۶ بار دیگر موفق به گلزنی شدند. سه گل از ابوالفضل رفیعی، دو گل از محمدرضا رادمنش و یک گل از زارعی شکست سنگین جم را رقم زد. تنها گل جم را احمد رضا تشانی به ثمر رساند.

خلیج فارس پنبه ریز   ۱   پارس جنوبی ۳

خلیج فارس پنبه ریز که به دلیل انصراف نماینده عسلویه پا به لیگ نوجوانان گذاشته بود در اولین دیدار میزبان پارس جنوبی بود که ۳ بر ۱ مغلوب میهمان خود شد. این دیدار با گلی که مصطفی شنبدی به ثمر رساند میزبان را پیروز به رختکن فرستاد. در نیمه دوم حرکات همایون افتخاری خط دفاعی پنبه ریز را به هم ریخت تا جایی که این بازیکن سه بار موفق به گلزنی شد. روی گل دوم دروازه‌بان پنبه ریز علی خواجه هم به دلیل خطا اخراج شد. هدایت پارس جنوبی را  فرشید بهاری به عهده داشت.

محمد رضا اسماعیلی در خط میانی و مصطفی شنبدی در بال راست بهترین‎‌های پنبه ریز در این دیدار بودند.

مرصاد سنا  ۱   سپاهان عالی‌شهر  ۷

مرصاد سنا که با امتیاز ایرانجوان خورموج راهی لیگ برتر نوجوانان استان شده است در اولین هفته شکست سنگینی را در خانه متحمل شد. این تیم در مقابل سپاهان عالی‌شهر ۷ بر ۱ نتیجه را واگذار کرد. در این دیدار ضعف در درون دروازه سنا عامل اصلی شکست این تیم بود. گلزنی‌های سپاهان با ضربه مهدی اعتمادیان آغاز شد و در همان نیمه نخست چهار بار دیگر هم سپاهان موفق به گشودن دروازه مرصاد شد. محمد امین علیپور، ابوالفضل بجلی، یوسف چوبینه، اعتمادیان گلزنان سپاهان در نیمه نخست بودند. در نیمه دوم سپاهان شتابی برای گلزنی نداشت و مرصاد هم انگیزه‌ای برای بازی و به همین دلیل میهمان تنها به دو گل در نیمه دوم بسنده کرد. گل‌های سپاهان عالی‌شهر را در نیمه دوم بجلی و علیپور به ثمر رساندند.

در این دیدار علی سلیمانی هافبک وسط سپاهان از عوامل مهم در پیروزی تیمش بود. چوبینه هم در آخرین نقطه دفاعی عملکرد خوبی داشت.

تنها گل مرصاد را محمد امین باغبان به ثمر رساند.

 

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *