امروز: ۱۰ آذر ۱۴۰۲

لیگ برتر جوانان استان آغاز شد

یاران سبز ــ محمد احمدزاده : رقابت های لیگ برتر جوانان استان بعد از کش و قوس‌های فراوان آغاز شد . این رقابت‌ها که قرار بود ۲۵ شهریور ماه آغاز شود بدلیل مشکلات مالی تیم‌ها و عدم حضور در بازی‌ها به تعویق افتاد. تلاش تیم‌ها برای کاهش ورودی باعث شد تا دو هفته‌ی ابتدایی مسابقات انجام نشود و بالاخره هیات فوتبال با انجام قرعه کشی مجدد در تاریخ ۸ مهر ماه مسابقات را با شرکت نه تیم آغاز کرد.
در هفته نخست انرژی پارس جنوبی جم ۳ بر ۱ از سد پرسپولیس گناوه گذشت. پرسپولیس گناوه بعد از ناکام ماندن در صعود به رقابت‌های لیگ برتر استان با خرید امتیاز توحید بوشهر وارد لیگ برتر شد. پارس برازجان ۲ بر ۱ امید اهرم را شکست داد. ایرانجوان خورموج و خیبر اهرم تن به تساوی بدون گل دادند . مجتمع گاز جم هم که سال گذشته به لیگ برتر صعود کرده بود با یک گل شاهین دیلم را از پیش رو برداشت. شاهین دیلم جایگزین پرسپولیس عسلویه در این مسابقات شد. پاس دیگر تیم گناوه‌ای حاضر در این مسابقات در هفته نخست استراحت داشت. این تیم جایگزین استقلال بوشهر در این رقابت‌ها شده است.

انرژی پارس جنوبی جم در خانه میزبان پرسپولیس گناوه بود مدافع عنوان قهرمانی در نیمه نخست با دو گل از حریف خود پیش افتاد. شوت محمد دلگشا بعد از برخورد به پای مدافع پرسپولیس تغییر جهت داد و وارد دروازه شد و در ادامه علی ناطقی‌پور هم گل دوم نماینده جم را به ثمر رساند. در نیمه دوم هم برتری با انرژی پارس جنوبی بود و سرخپوشان هم با وجود شکست میلی به حمله نداشتند. در ادامه بازی  علیرضا لاری سومین گل را هم برای جم به ثمر رساند. تنها گل پرسپولیس را رضا جوریز از روی یک ضربه ایستگاهی به ثمر رساند.

میلاد تقیان در خط حمله و علی اوس در خط دفاع از بهترین‌های تیم جم بودند.

مجتمع گاز دیگر نماینده جم در خانه از شاهین دیلم پذیرایی می‌کرد. در دقایق ابتدایی این بازی حمیدرضا رحمانی مجتمع گاز را پیش انداخت و این یک گل تا پایان مسابقه پا بر جا بود. در این بازی دو تیم بازی پایاپایی را انجام دادند و حتی اخراج شدن یکی از بازیکنان جم هر نتوانست دیلم را به حداقل امتیاز برساند. مبارک صیداوی و شاگردانش اولین سه امتیاز خود را به دست آوردند.

علی اسلام پور در میانه میدان از خوب‌های مجتمع گاز در این دیدار بود.

ایرانجوان خورموج و خیبر اهرم تساوی این هفته را رقم زدند. در خورموج ایرانجوان میزبان خیبر اهرم بود. در نیمه نخست بازیکنان ایرانجوان فوتبال بهتری نسبت به میهمان اراِئه دادند و موقعیت‌های خوبی را هم توسط علی سهولی و مجتبی عبدالهی خلق کردند که با واکنش‌های خوب سنگربان خیبر همراه شد. در نیمه دوم فوتبال دو تیم نزدیک‌تر شد؛ از یک سو ایرانجوان به دنبال رسیدن به گل حمله کرد و از سویی دیگر خیبر به فکر دفاع و دل بستن به ضد حملات بود ولی تلاش دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه بدون گل خاتمه یافت.

مجتبی غلامی در خط دفاعی یکی از بهترین‌های خیبر در این دیدار بود .
آستروتین هدایت ایرانجوان خورموج را بر عهده دارد و هوشنگی هم این فصل در رده جوانان با خیبر کار می‌کند.

در هفته نخست پارس برازجان در ورزشگاه تختی برازجان به مصاف امید اهرم رفت. در دقایق ابتدایی سجاد میهن‌دوست میزبان را پیش انداخت. برتری پارس تا پایان نیمه اول ادامه داشت ولی از فرصت‌های به دست آمده بازیکنان این تیم استفاده نکردند. در نیمه دوم امید تیم برتر میدان بود. فشار بازیکنان اهرمی در دقیقه ۸۲ جواب داد و علیرضا حیدری موفق شد گل تساوی را برای میهمان به ثمر برساند. در دقایق پایانی فشار حملات پارس بر روی دروازه امید اهرم باعث شد تا میزبان به یک ضربه پنالتی دست یابد که این ضربه را علی فقیه در دقیقه ۹۰ به گل تبدیل کرد. در وقت‌های تلف شد امید هم به یک ضربه پنالتی رسید تا بهترین شانس را برای جبران داشته باشد ولی ضربه علیرضا حیدری در چنگال علیرضا مختاری سنگربان برازجانی به دام افتاد تا اولین سه امتیاز پارس برازجان ثبت شود.
محسن بازدار که سال گذشته در کنار شاهین بوشهر بود در این فصل هدایت پارس را به عهده دارد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *