امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

میزبانان ناموفق، میهمانان خوشحال

یاران سبز_ مرتضی خضری: در حالی که آغاز مسابقات فوتبال در لیگ‌های برتر جوانان و نوجوانان استان با اما و اگرهای فراوانی همراه شده است ولی لیگ برتر بزرگسالان استان با شرکت تیم‌های پرسپولیس دیلم، امید گناوه، استقلال بندر ریگ، پرسپولیس نوین برازجان، سپاهان بوشهر، توحید بوالخیر، شاهین عامری، استقلال و پرسپولیس بنه گز، سپاهان و پتروشیمی جم خورموج و سیراف کنگان آغاز شد. در هفته نخست چهار بازی در شهرهای دیلم، برازجان، بوشهر و خورموج انجام شد.

امید گناوه با تغییراتی که امسال در تیم خود به وجود آورده است در دیلم توانست پرسپولیس را با یک گل مغلوب کند. استقلال بندر ریگ شروع بسیار خوبی داشت و پتروشمی جم خورموج را یک بر صفر در خورموج شکست داد. پرسپولیس نوین برازجان که در این فصل اصغر حسین‌زاده را بر روی نیمکت دارد در برازجان به سختی توانست یک امتیاز از سپاهان خورموج بگیرد. این دیدار با نتیجه ۲ بر ۲ به اتمام رسید. پرسپولیس بنه گز در سیراف ۵ بر ۱ سیراف کنگان را شکست داد تا شاگردان سماچی لیگ را با تلخی شروع کنند. استقلال بنه گز هم که سال گذشته تا آخرین روز لیگ به قهرمانی امیدوار بود و در آخرین هفته جام را به پیام چغادک داد با پیروزی فصل جدید را آغاز کرد. این تیم در ورزشگاه شماره دو شهید بهشتی یک بر صفر سپاهان بوشهر را مغلوب کرد. در این هفته دیدار توحید بوالخیر و شاهین عامری برگزار نشد.

در این هفته استقلال ریگ در اولین تجربه لیگی موفق به شکست یک بر صفر پتروشیمی جم شد. پتروشیمی که میزبان آبی‌ها بود نتوانست خط دفاعی استقلال را مغلوب کند. بازی خوب سعید باقری و محمد حسن ملک زاده از یک سو و توپ‌گیری‌های مداوم علی خدری در میانه زمین باعث شد تا دروازه استقلال در این دیدار بسته بماند. استقلال که به خوبی توانسته بود در خط دفاعی عمل کند در دقایق پایانی با گل ابراهیم ملاح یک بر صفر پیش افتاد و موفق به اداره بازی در دقایق باقی مانده شد تا اولین بازی با سه امتیاز برای این تیم همراه باشد.

امید گناوه هم مانند استقلال بندر ریگ در بیرون از خانه به سه امتیاز رسید. این تیم که در این فصل از چند بازیکن شمالی استفاده می‌کند در دیلم، پرسپولیس این شهر را یک بر صفر مغلوب کرد تا فصل را با پیروزی آغاز کند. در نیمه نخست این دیدار امید برتر از میزبان بود و به لطف همین برتری با شوت سرکش مهران ابراهیمی هم به گل رسید ولی در نیمه دوم و پس از گذشت چند دقیقه پرسپولیس فشار خود را بر روی دروازه امید آغاز کرد اما بازی خوب مسعود سالمی در میانه میدان و علی سوخته سرایی در خط حمله باعث شد تا نماینده گناوه با پیروزی دیلم را ترک کند.

پرسپولیس نوین برازجان در اولین بازی خود میزبان سپاهان خورموج بود که این دیدار با نتیجه ۲ بر ۲ به اتمام رسید. در این دیدار یک اشتباه از خط دفاعی پرسپولیس کافی بود تا بهنام علیپور یکی از بهترین گلزنان تمامی ادوار لیگ استان اولین گل این دیدار را وارد دروازه میزبان کند. این گل را محمد اندرزگو یکی از بهترین‌های این دیدار و پرسپولیس پاسخ داد تا دو تیم با نتیجه مساوی به رختکن بروند. در نیمه دوم مهدی رهبر، رهبر خط میانی سپاهان بار دیگر نماینده خورموج را پیش انداخت که این گل هم در وقت‌های تلف شده توسط علی اردشیری پاسخ داده شد.

سپاهان تنها با یازده بازیکن به برازجان رفته بود تا از همین ابتدا عسکر کدخدایی سرمربی این تیم کمبودها را حس کند.

آتش جو را می‌توان مرد همه کاره سپاهان دانست اما این مرد از ورود به استادیوم محروم است.

اصغر حسین‌زاده در این فصل هدایت پرسپولیس نوین برازجان را به عهده دارد.

جدال سپاهان بوشهر و استقلال بنه‌گز هم به سود استقلال خاتمه یافت. استقلال که میهمان سپاهان بود در نیمه نخست با برتری نسبی به یک ضربه پنالتی و یک گل دست یافت. خطایی که مدافع سپاهان بر روی هادی کرمی کاپیتان آبی ها انجام داد یک ضربه پنالتی را برای میهمان به همراه داشت که این ضربه را حمید بهادر به اوت فرستاد. این تیم با باری خوبی که محمد محمدی در میانه زمین انجام داد توسط همین بازیکن به گل رسید. در نیمه دوم هم تغییری در نتیجه حاصل نشد تا اولین میزبانی سپاهان با شکست همراه باشد.

پیوند خضری قضاوت این دیدار را به عهده داشت که هر دو تیم از قضاوت وی راضی بودند.

سنگین ترین شکست هفته دوم را سیراف در ورزشگاه شهید اسدی سیراف متحمل شد. سیراف که سال گذشته شروع خوب و پایان بدی داشت، امسال با شکست بسیار سنگینی مسابقات را آغاز کرد. این تیم در خانه ۵ بر ۱ مغلوب پرسپولیس بنه گز شد. در نیمه نخست این دیدار سیراف بازی خوبی انجام داد اما دریافت دو گل این تیم را از تب و تاب انداخت. در نیمه نخست ابتدا سید مرتضی هاشمی دروازه سیراف را باز کرد و سپس مصطفی انصاری از روی اشتباه ابراهیم شنبدی دروازه‌بان سیراف گل دوم را هم برای پرسپولیس به ثمر رساند. تا پیش از سوت پایان نیمه نخست غلامعباس سماچی یکی از گل‌های خورده میزبان را جبران کرد اما با آغاز نیمه دوم و دریافت گل سوم تیم سیراف از هم پاشید و بقیه زمان بازی در دست سرخ‌پوشان بنه گزی بود. در نیمه دوم  محسن ربیعه، مصیب دشتی و امید فولادی برای پرسپولیس گلزنی کردند.

ضعف بدنی سیراف در دقایق پایانی باعث شد تا اکثر بازیکنان این تیم نقش تماشاگر را بازی کنند.

مصطفی انصاری در میانه میدان پرسپولیس نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت سرخ‌پوشان داشت.

%d9%84%db%8c%da%af-%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86 %d9%84%db%8c%da%af-%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86

 

 

پست های مرتبط

1 نظر

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *