امروز: ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است

یاران سبز_ مرتضی خضری: ظریفی می‌گفت: چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است. حالا داستان گردوخاک است و صحراهای کشور همسایه، همیشه تا حرف از گرد و خاک، ریز دانه و درشت دانه می‌شود حواس همه از مرزها خارج می‌شود و مسئولین می‌گویند مشکل در کشور همسایه یعنی عراق است و البته گه گاهی هم عربستان و صحرایش متهم می‌شوند اما اگر نگاه دقیقی به جاده ساحلی گناوه بوشهر داشته باشید متوجه می‌شوید یکی از عوامل مهم در ایجاد گرد و خاک همین بیابان‌های اطراف شهر است که در مسیر جاده ساحلی گناوه بوشهر با اندک نسیمی دید را در جاده به خط قرمز می‌رسانند. در چند نقطه از این مسیر همین که باد سرک بکشد گرد و خاک جاده را می‌بلعد و خطر انحراف و تصادف تا بیخ گوش راننده می‌رسد.

پوشش گیاهی در اطراف جاده و بیابان‌های ساحلی می‌تواند این مشکل را برای همیشه رفع کند و فضای دلنشینی را برای مسافرین به وجود آورد.

انتظار نمی‌رود فکری به حال بیابان‌های عراق و عربستان بکنیم اما می‌توانیم چشم انداز زیبایی در اطراف خود به وجود آوریم تا نفسی به راحتی بکشیم.%da%af%d8%b1%d8%af-%d9%88-%d8%ae%d8%a7%da%a9 %da%af%d8%b1%d8%af-%d9%88-%d8%ae%d8%a7%da%a9

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *