امروز: ۱۱ آذر ۱۴۰۲

مساوی اهرمی‌ها، گلایه پاسی‌ها و پیشتازی جمی‌ها

یاران سبز _ محمد احمدزاده: رقابت‌های لیگ برتر جوانان استان هفته پنجم خود را هم پشت سر گذاشت. در این هفته امید و خیبر اهرم تن به تساوی ۲ بر ۲ دادند، انرژی پارس جنوبی جم ۴ بر ۲ پاس گناوه را شکست داد. ایرانجوان خورموج ۳ بر ۲ مغلوب مجتمع گاز جم شد و پرسپولیس گناوه هم با یک گل شاهین دیلم را شکست داد.

خیبر اهرم ۲   امید اهرم ۲

در ورزشگاه شهدا اهرم داربی دو تیم امید و خیبر برنده‌ای نداشت و دو تیم تن به تساوی دو بر دو دادند. در شروع مسابقه هر دو تیم بازی را خوب آغاز کردند. این شروع خوب نوید یک دیدار جذاب را می‌داد. در اواسط مسابقه خطای سنگربان امید باعث شد تا قاضی این دیدار نقطه پنالتی را به سود خیبر نشان دهد؛ این ضربه را مجتبی غلامی تبدیل به گل کرد. در ادامه علی حیدری گل مساوی را برای امید به ثمر رساند تا دو تیم با نتیجه تساوی راهی رختکن شوند. در شروع نیمه دوم خیبر هم حملات خود را آغاز کرد و موقعیت‌های گلزنی هم بدست آورد اما این مجتبی کازرونی بود که موفق شد امید اهرم را صاحب گل کند. بازیکنان خیبر بعد از دریافت گل دوم به دنبال جبران نتیجه بودند که مجتبی غلامی از روی یک ضربه ایستگاهی گل دوم خیبر را هم به ثمر رساند تا داربی اهرم پیروز نداشته باشد.

حیدر گرامی سرمربی امید اهرم اعتقاد داشت قبل از اعلام پنالتی کمک داور در گرفتن آفساید اشتباه کرد و همان توپ برگشتی موجب پنالتی برای خیبر شد.

هوشنگی سر مربی خیبر در پایان این بازی گفت: داور در همان دقیقه اول پنالتی ما را ندید. اگر داور دید خوبی داشت و آن خطا را دیده بود بی شک نتیجه چیز دیگری بود.

ایرانجوان خورموج ۲    مجتمع گاز جم ۳

ایرانجوان خورموج در ورزشگاه تختی  رو در روی مجتمع گاز جم قرار گرفت؛ ابتدا رضا کریمی مجتمع گاز را پیش انداخت اما این گل را در همان نیمه نخست علی سهولی پاسخ داد. در نیمه دوم ایرانجوان تیم برتر میدان بود و موقعیت‌های زیادی بر روی دروازه مجتمع خلق کرد اما آنها برای شکست مجتمع گاز جم حریفی بنام تیرک دروازه هم داشتند. محمد جواد فقیه، علی سهولی و مهران ملاح توپ‌های خود را به تیرک زدند تا در روزی که شاگردان آستروتین از موقعیت‌های خود استفاده نکرد بر روی ضد حملات و فرارهای میثم درویشی دروازه خود را باز شده ببینند. شاگردان صیداوی نشان دادند که بر روی ضد حملات برنامه ویژه دارند و موفق شدند توسط حمیدرضا رحمانی برای سومین بار هم دروازه میزبان را باز کنند. ایرانجوانی‌ها برای جبران نتیجه از روی ضربه ایستگاهی آرین غلامیان یکی از گل‌های دریافتی را پاسخ دادند اما برای فرار از شکست کافی نبود.

در تیم ایرانجوان علی سهولی و مهران ملاح از بهترین‌ها بودند در سوی دیگر میدان میثم درویشی و محمدحسین رضایی سنگربان مجتمع جم که بارها با واکنش خود مانع فروپاشی دروازه تیمش شد از بهترین‌های مجتمع گاز بودند.

پرسپولیس گناوه ۱   شاهین دیلم صفر

پرسپولیس گناوه در ورزشگاه شهید سراجی میزان شاهین دیلم بود. دو تیمی که تا قبل از این دیدار از کسب سه امتیاز باز مانده بودند برای کسب اولین سه امتیاز به میدان رفتند که پرسپولیس در نهایت موفق به کسب سه امتیاز بازی شد. پرسپولیس شروع خوبی داشت و با گل محمدرضا رستمی پیش افتاد بعد از این گل شاهین توپ و میدان را در اختیار داشت اما در ایجاد موقعیت موفق نبود. در لحظات پایانی نیمه نخست رضا حیاتی در فرصتی مناسب و در حالی که دروازه خالی را در پیش رو داشت توپ را به بیرون زد. در نیمه دوم شاهین به دنبال گل تساوی بود و پرسپولیس هم در پی حفظ نتیجه و دل بستن به حرکات سرعتی جوریز و حیاتی، بازیکنان شاهین گر چه در چرخش توپ موفق بودند اما فرصتی برای گلزنی به دست نیاوردند. میهمان تنها در لحظات پایانی توانست به بهترین موقعیت خود دست یابد که این فرصت هم از دست رفت. جوریز در تیم پرسپولیس بازیکن تکنیکی نشان داد او اگر کمی دقت را چاشنی کار خود قرار دهد در امر گلزنی هم موافق خواهد بود.

انرژی پارس جنوبی جم ۴   پاس گناوه ۲

انرژی پارس جنوبی جم صدرنشین لیگ برتر جوانان در خانه میزبان پاس گناوه بود. در نیمه نخست انرژی پارس جنوبی همچون بازی‌های گذشته بازی را هجومی آغاز کرد و پاس هم به دفاع پرداخت و چشم به ضد حملات بست ولی در نیمه نخست توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد. بر خلاف نیمه اول در نیمه دوم بازی پر برخورد و پر گلی انجام شد تا جایی که توپ ۶ بار از خط دروازه‌ها عبورر کرد. ابتدا امیر حسین زارع انرژی پارس جم را پیش انداخت، این گل اعتراض بازیکنان پاس را هم به همراه داشت، آنها معتقد بودند با خطا بر روی دروازبان توپ از دست  گلر رها شد است. در ادامه پاس رو به جلو امیر رضا موسوی و ضربه نهایی میلاد دریایی کار را به تساوی کشاند طولی نکشید که پاس به گل دوم هم دست یافت، آشفتگی خط دفاعی جم و شلوغی درون محوطه جریمه باعث شد تا محمد امین حسینی گل دوم پاس گناوه را هم به ثمر برساند. با ورود آرمین هنردیده و لاری انرژی پارس جم چهره هجومی‌تری به خود گرفت و موفق شد توسط زارع از روی نقطه پنالتی کار به تساوی بکشاند و در حالی که تا لحظات پایانی کار با نتیجه تساوی پیش می‌رفت.زارع بار دیگر از روی نقطه پنالتی گل سوم خودش و تیمش را به ثمر رساند.در وقت های اضافی نیمه دوم سانتر محمد اسلوب و ضربه سر میلاد تقیان گل چهارم را برای نماینده جم به همراه داشت تا انرژی پارس جنوبی جم این دیدار را هم با برد پشت سر بگذارد. در تیم انرژی پارس جنوبی جم، امیر زارع هتریک کرد و یکی از خوب‌های تیمش بود. در کنار او امیر حسین رفیعی هم روز خوبی را پشت سر گذاشت. در تیم پاس هم حسین احمدی و علیرضا حیدری در این دیدار از بهترین‌ها بودند.

مصطفی ربیعی مربی تیم پاس گناوه در خصوص داوری گفت: قضاوت داور این دیدار بسیار ضعیف بود و در بیشتر صحنه‌ها به ضرر تیم ما سوت زد. در این دیدار یکی از بازیکنان پارس جم بارها خطای شدید زد ولی داور این دیدار به یک تذکر و کارت زرد اکتفا کرد در صورتی که همان خطای اول کارت قرمز داشت. ربیعی در خصوص  گل نخست پارس جم گفت: گل اول آنها صددرصد خطا بود که داور نگرفت همچنین پنالتی اول این تیم هم یک برخورد ساده بود که داور با تردید در سوت خود دمید و پنالتی گرفت.

کادرفنی و بازیکنان پاس نسبت به قضاوت داور این دیدار گلایه داشتند.

فرخ سرشت سر مربی انرژی پارس جنوبی جم هم از قضاوت این دیدار راضی نبود او در خصوص صحنه اولین پنالتی هم گفت تیز هوشی بازیکن ما باعث شد تا از داور پنالتی بگیرد.

پست های مرتبط

1 نظر

  1. عشقا

    حالیم از ای فوتبال نامرد بهم میخوره دیدم ک چطوری پاس گناوه نابود شد .چ تیم با انگیزه ای بود

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *