امروز: ۱۱ آذر ۱۴۰۲

امتیازهای شیرین و صعود شاهین در جدول لیگ برتر جوانان کشور

یاران سبز _ محمد احمدزاده: در ادامه رقابت های لیگ برتر جوانان کشور شاهین شهرداری بوشهر نیم فصل دوم را خیلی خوب شروع کرد. نماینده استان خارج از خانه با نتیجه ۳ بر ۲ البدر بندرکنگ را شکست داد. در روزی که محمدعلی رشتی شرایط خوبی داشت دو بار موفق به گلزنی شد تا شاهین برنده اولین بازی دور رفت لیگ برتر جوانان کشور شود. سومین گل شاهین را هم  محمد محبی به ثمر رساند.

شاهین همچنین در این هفته یک دیدار معوقه را هم انجام داد. در اولین روز از آذرماه در زمین شماره دو ورزشگاه شهید بهشتی شاهین و فولاد خوزستان به مصاف یکدیگر رفتند. این دیدار به دلیل حضور فولاد در تورنمنت ژاپن به این زمان موکول شده بود. در نیمه نخست هر دو تیم بازی پایاپایی را انجام دادند. دوندگی محبی و مشایخ در میانه میدان اجازه خود نمایی به هافبک های فولاد را نداد و همین امر موجب شد تا خط حمله فولاد کارایی لازم را نداشته باشد. در سوی دیگر میدان دوندگی بی امان امیر محمودی در نوک خط حمله و فرارهای او بارها باعث شد تا مدافعان فولاد با خطا او را متوقف کنند. در دقیقه ۳۸ این مسابقه ضربه زیبابی محمد محبی دروازه فولاد را نشانه رفت و بعد از برخورد به تیرک عمودی وارد دروازه شد تا شاهین به گل نخست برسد. نیمه اول با همین نتیجه خاتمه یافت.

فولاد که تیم های مدعی سپاهان، ذوب آهن، تراکتور و صنعت نفت آبادان را با اقتدار شکست داده بود نمی خواست در برابر شاهین و جوانان بوشهری هم تن به شکست بدهد و به همین دلیل در نیمه دوم با چهره ای هجومی گام به میدان گذاشت. در این نیمه ابتدا شاهین به یک ضربه پنالتی دست یافت تا این تیم در بهترین شرایط برای گل دوم هم قرار گیرد اما متین کریم زاده قدر این فرصت را ندانست و این ضربه را به بالای دروازه فرستاد. فولاد که به دنبال زدن گل تساوی بود فشار خود را بشتر کرد که با یک برخورد ساده درون محوطه جریمه قاضی میدان اینبار نقطه پنالتی را بسود فولاد نشان داد. این تصمیم اعتراض شدید شاهینی ها را به همراه داشت اما فولادی ها هم قدر این موقعیت را نداستند و محمد هوپناه سنگربان شاهین به خوبی مسیر توپ را تشخیص داد و مانع فروپاشی دروازه تیمش شد تا شاهین به یک سه امتیاز با ارزش خانگی برسد.

امیر حسین موسایی بازیکن گناوه ای شاهین ۹۰ دقیقه در ترکیب تیمش حضور داشت. موسایی در کنار صادق غریبی اجازه خود نمایی به مهاجم ملی پوش فولاد را ندادند.

فولادی ها ۷ بازیکن ملی پوش در ترکیب خود داشتند.

محمد محبی در میانه میدان به خوبی کار کرد. دوندگی بالای او  خط هافبک فولاد را از کار انداخته بود.

امیر محمودی در نوک خط حمله هر چه داشت در توان گذاشت، دوندگی بالای محمودی امان خط دفاعی فولاد را بریده بود.

شاهین شهرداری با این پیروزی ۲۳ امتیازی شد و در جایگاه سوم قرار گرفت.

%d8%b4%d8%a7%d9%87%db%8c%d9%86-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a8%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%b1

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *