امروز: ۱۲ آذر ۱۴۰۱

فرار سیراف از پایین جدول، توقف شاهین در بالای جدول

یاران سبز_ مرتضی خضری: لیگ برتر فوتبال استان در رده سنی بزرگسال هفته دهم خود را با انجام شش بازی پشت سر گذاشت. در این هفته امید گناوه که هفته گذشته اولین شکست صدرنشین را رقم زده بود در سیراف مغلوب نماینده کنگان شد. سیراف متحول شده چند هفته خوب را پشت سر گذاشته است و در این هفته هم یک بر صفر امید را مغلوب کرد. پرسپولیس دیلم در وقت های تلف شده از شکست در مقابل پتروشیمی جم خورموج که از این هفته باید آن را با نام شاهین خورموج شناخت، گریخت. شاهین خورموج با نتیجه ۱ بر ۱ دیلم را ترک کرد. سپاهان بوشهر بعد از گذر از شرایط خطرناکی که برای این تیم بوجود آمده بود با شکست ۴ بر صفر استقلال بندر ریگ به آرامش رسید. سپاهان خورموج با نتیجه دو بر صفر توحید بوالخیر را مغلوب کرد. سرخ های بنه گز و برازجان هم در عدد یک برابر شدند و حساس ترین دیدار هفته هم با نتیجه مساوی یک بر یک به اتمام رسید. شاهین بندر عامری و استقلال بنه گز تیم های اول و دوم جدول رده بندی تن به مساوی یک بر یک دادند تا بالای جدول امتیازها به هم نزدیک شود.

شاهین بندر عامری   ۱   استقلالا بنه گز  ۱

تیم های اول و دوم جدول رده بندی لیگ برتر استان در یک هفته مانده به پایان نیم فصل نخست به دیدار هم رفتند که با نتیجه مساوی یک بر یک به کار خود خاتمه دادند. شاهین که در هفته گذشته شکست سختی را در گناوه متحمل شده بود در مقابل استقلال بنه گز هم ابتدا دروازه خود را باز شده دید. بازی خوب و هوشیارانه حمید بهادر در میانه میدان استقلال کفه ترازو را در این نقطه از زمین به سود استقلال سنگین کرده بود و همین امر دلیلی شد تا استقلال با ضربه مهران زنده بادیان به گل برسد. در نیمه دوم حسن درازی یکی از بهترین گلزنان این فصل مسابقات گل مساوی را برای شاهین به ثبت رساند تا این تیم همچنان صدرنشین لیگ باشد. در این دیدار حسن خلیلی در خط دفاعی شاهین بهترین عملکرد را در میان شاگردان صبوحی داشت.

سپاهان بوشهر  ۴   استقلال بندر ریگ  صفر

سپاهان که بعد از درگیری های هفته هشتم دچار کمبود بازیکن هم شده بود در هفته نهم با یازده بازیکن به دیلم رفت که از آن بازی هم نتوانست امتیازی کسب کند. نماینده بوشهر در بدترین شرایط به دیدار تیمی رفت که از انگیزه خالی شده است و  برای سوت پایان لیگ لحظه شماری می کند. استقلال بندر ریگ در این دیدار هم حرفی برای گفتن نداشت و ۴ بر صفر مغلوب میزبان خود شد. در این دیدار ابتدا رسول پولادی سپاهان را پیش انداخت و در ادامه کاظم ملک زاده هم موفق به گلزنی شد. سپاهان گر چه در همان نیمه نخست با اخراج پولادی ده نفره شد اما حملات این تیم دو گل دیگر هم در پی داشت. حمید قائدی و فرهاد سعیدی گلزنان این تیم بودند.

در این دیدار فرهاد سعیدی و حسین محمودی با بازی خوب خود در میانه زمین حکم برتری سپاهان را صادر کردند.

سیراف کنگان  ۱   امید گناوه  صفر

امید که هفته گذشته اولین شکست صدرنشین را رقم زده بود در این هفته نتوانست بازی خوب خود در مقابل شاهین را تکرار کند و مغلوب تیم متحول شده سیراف شد. سیراف که با ورود احسان رحیمی بر روی نیمکت خود نتایج غیر قابل باوری را به دست آورده است با شکست امید خود را به میانه جدول رساند و بهترین فرصت امید را برای قرار گرفتن در مکان دوم جدول از این تیم گرفت. سیراف در نیمه نخست به لطف بازی خوب علی نصار با گل عقیل ربیعی پیروز به رختکن رفت و در نیمه دوم هم در مقابل حملات امید ایستادگی کرد و سه امتیاز حساس این دیدار را به دست آورد.

پرسپولیس نوین برازجان  ۱   پرسپولیس بنه گز  ۱

دو تیم سرخ پوش لیگ در برازجان به نتیجه مساوی رسیدند. شاگردان هادی ملک پور و مهردار پورحیدر در طول نود دقیقه بازی خوبی را انجام دادند و در دقایق پایانی دو تیم به گل رسیدند. ابتدا حسن یزادن پناه برای بنه گز گلزنی کرد و در آخرین لحظات بازی هم محمد بناری گل مساوی را برای پرسپولیس نوین به ثمر رساند. در این بازی اکثر بازیکنان پرسپولیس نوین خوب ظاهر شدند ولی حسین حق جو در خط هافبک این تیم بهترین عملکرد را داشت.

سپاهان خورموج  ۲   توحید بوالخیر  صفر

نتیجه این بازی برای دو تیم سپاهان و توحید اهمیت زیادی داشت. سپاهان در صورت پیروزی به میانه های جدول نزدیک می شد و توحید هم از انتهای جدول می گریخت اما عدم دقت در ضربات یاسین غلامی در خط حمله توحید و بازی خوب کیوان فروردین که در نیمه دوم برای سپاهان به زمین آمده بود باعث شد تا توحید بازنده این بازی باشد. سپاهان در نیمه دوم ابتدا با پاس فروردن و ضربه بهنام علیپور پیش افتاد و سپس فروردین گل دوم را هم برای سپاهان به ثمر رساند تا نماینده خورموج پیروز این دیدار باشد.

پرسپولیس دیلم  ۱   پتروشیمی جم خورموج(شاهین خورموج)  ۱

دو تیم پرسپولیس دیلم و پتروشیمی جم خورموج(شاهین خورموج) هم حال و روز خوبی ندارند. مدیران خورموجی پتروشیمی جم خورموج که بعد از شکست هفته گذشته در مقابل توحید هم نام تیم را از پتروشیمی جم خورموج به شاهین خورموج تغییر دادند و هم نام مربی را از عباس رضایی به سید علی مقامس زاده، در این هفته میهمان دیلم بودند که در آخرین ثانیه ها گل مساوی را از میزبان دریافت کردند.

در این دیدار شاگردان مقامس زاده از شلوغی جلوی دروازه میزبان استفاده کردند و با ضربه پیمان حاجی زاده به گل رسیدند. این گل تا پایان وقت قانونی هم پا بر جا بود اما در وقت های تلف شده امیر جوی مدافع پرسپولیس بازی را مساوی کرد.

حامد محمدی و امین کهن در خط دفاعی شاهین خورموج روز خوبی داشتند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *