امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کاشت بد، برداشت بدتر

یاران سبز_ مرتضی خضری: درج خبر حمله افراد ناشناس به چند بازیکن کارون استقلال رامشیر در ورودی ورزشگاه گناوه تمامی شهروندان گناوه را متاثر کرد اما وقتی این خبر بر روی ورودی کانال‌های گناوه قرار گرفت موضوع جدیدی به وجود آمد که نیاز به تحقیق داشت. حمله تمام قد تعدادی از هواداران استقلال رامشیر به قسمت نظرات مشخص کرد این ماجرا صحنه گردانی می‌شود. درج خبرهای متفاوت و صدور بیانه‌های تند از جانب استقلال رامشیر فضای مجازی را دگرگون کرد و از فضای ورزشی گناوه چهره‌ای دگرگونه ساخت.

با چند تلفن به تعدادی از تیم‌های حاضر در لیگ دسته سوم پنجره جدیدی از واقعیت باز شد. استقلال رامشیر که به تازگی وارد لیگ کشور شده است در ورزشگاه خانگی خود برای تعدادی از تیم‌ها جهنمی به‌نام میزبانی را تدارک دیده بود. گرچه در نگاه عموم چنین حرکاتی در ورزشگاه‌های ایران طبیعی‌ست ولی وقتی از کنترل خارج شود تبدیل به بحران می‌شود. با بروز این حرکات تعدادی ناآگاه کلمه تلخ تلافی را  وارد فضای ورزش کردند و با بروز هر تنشی در یک ورزشگاه به تلافی آن در ورزشگاهی دیگر جهنم ساخته شد. این روند به مرور خشونت هولیگانی را وارد ورزشگاه‌ها می‌کند که تبعات آن می‌تواند شرایط فوتبال را در این منطقه تغییر دهد.

پرسپولیس گناوه در نیم فصل نخست میهمان استقلال رامشیر بود. مدیران پرسپولیس می‌گویندخوش شانس بودیم که در دقایق ۸۸ و ۹۰ دو گل دریافت کردیم تا خیالمان از بابت سفر راحت شود ولی حتی شکست هم نتوانست خشم تماشاگران رامشیری را کم کند. پرسپولیس در رامشیر مورد اهانت شدید قرار گرفت و سنگ‌پرانی تعدادی از تماشاگران صدمه دیدن مدیرعامل پرسپولیس را هم در پی داشت ولی این تیم چون آگاهی کاملی نسبت به فضاهای ورزشی داشت به موضوع پیش آمده دامن نزد تا شاهد تکرار شدن این ماجرا در گناوه نباشند.

بعد از چندین هفته و در دور برگشت بار دیگر دو تیم استقلال رامشیر و پرسپولیس گناوه به دیدار هم آمدند. ورود تیم رامشیر به گناوه بدون هیچ مشکلی انجام شد و بازیکنان این تیم در محل مورد نظر مستقر شدند اما جلسه قبل از بازی اولین جرقه را برای رویارویی غیر فوتبالی دو تیم زد. سرپرست رامشیر در جلسه با بکار بردن کلماتی تند و زننده عامل درگیری را نماینده مجلس در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم عنوان کرد. این اتهام، سنگ پرانی، قمه کشی و فحاشی تماشاگران رامشیر در بازی رفت برای آغاز درگیری در گناوه کافی بود و تعدادی جوان را که ارتباط چندانی با ورزش هم نداشتند وارد صحنه کرد. صحنه ناخوشایندی که مورد تایید شهروندان گناوه‌ای نیست و مورد نکوهش تمامی اقشار این شهر قرار گرفته است.

با پایان این ماجرا همچنان خبرهای ناگواری به گوش می‌رسد و بحث مقابله به مثل داغ است ولی اگر قرار باشد با هر شکست و پیروزی گروهی مورد حمله قرار گیرند در این ورزش سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و دود آن هیچ چشمی را در امان نخواهد گذاشت.

حرکت تماشاگران هر دو تیم خارج از اصول ورزش بود و تکرار آن می‌تواند فاجعه بار شود. پرسپولیس بیش از دو دهه در لیگ‌های سه و دو حضور دارد. تجربه گرانی که به سختی به دست آمده است و باید به کار آید.

 

پست های مرتبط

۵ نظر

 1. ناشناس

  تیم نادر جعفری خوبه ولی آدمهای اطرفش ورزشی نیستن
  عامل اصلیش همینه
  البته نادر هم پاشو از ی مربی با شخصیت و جنتلمن ب یه شو آف و طنزپرداز داده
  ک اکثر تماشاگران از حرکت …نادر جعفری به وجد میان
  تا زمانی ک غیرورزشی ها در ورزش هستن همین آش و همین کاسه هست
  از عیر ورزشی ها خواهشمندم فضای ورزش رو ترک کنن
  … کجایه این فوتبال بوده.بخدا به گند کشیده
  پرسپولیس مال چند نفر نیست،هویت یک شهر هس
  خواهشمندم پرسپولیس رو از باتلاق آدمهای غیرورزشی بیرون بکشید
  با تشکر

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام
   شما فکر می‌کنید اگر نادر جعفری و نصراله خواجه‌گیری نباشند مشکل پرسپولیس حل خواهد شد. به نظر من این اشتباه‌ست، عمر پرسپولیس به تلاش همین دو نفر و چند جوان دیگر که در پشت صحنه هستند بستگی دارد. این افراد اشتباه دارند ولی تلاششان قابل تقدیر است.

   پاسخ
 2. ناشناس

  آقای شناس معلومه از مجموعه پرسپولیس هستی
  تعصب داره خفَت میکنه
  برو کنار یکم هوای تمیز بیاد تو ورزش
  تا زمانی ک امثال شما هس هوای ورزش گناوه مثه فاضلاب میمونه
  مرتضی خان فک کنم نصرالله فقط بخاطر پولی ک داره اومده اطراف فوتبال
  وگرنه سررشته ای از ورزش نداره
  نصرالله قابل احترامه اما جایگاهی تو فوتبال نداره چون از جنس فوتبال نیس

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام
   نصراله خواجه گیری حتی اگر از جنس ورزش نباشد که هست و حتی اگر فقط به دلیل داشتن پول آمده باشد که صد البته اگرم داشته باشد حاصل زحماتش می‌باشد باز هم باید ممنونش باشیم، خیلی ها هستند که از نظر مالی تامین هستند و پولشان از پارو بالا می‌رود ولی صناری کمک نمی‌کنند.
   من منتقد خیلی از رفتارهای این جوان هستم ولی نمی‌توانم چشمم را بر روی توانایی های وی ببندم و اعتراف می‌کنم اگر این جوان و نادر جعفری نبودند پرسپولیس هم نبود.

   پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *