امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳

رقابت زیبا و حمایت همه‌جانبه شیوخ از مینی‌فوتبال

یاران سبز_ مرتضی خضری: دومین دوره مسابقات مینی‌فوتبال اهل تسنن گناوه با حضور ۸ تیم آغاز شد. در گروه نخست این مسابقات تیم‌های بلال«الف»، اتحاد، حسنین و مهاجر حضور دارند و در گروه دوم هم بلال«ب»، لیمر، عافور و مهاجرین آریایی رقابت می‌کنند. اتحاد نماینده جزیره جنوبی در این مسابقات است. این تیم یکی از مدعیان قهرمانی‌ست. بلال«ب» در دور نخست عنوان قهرمانی این مسابقات را به دست آورده است و در این دوره هم مدعی قهرمانی‌ست. دو تیم مهاجرین آریایی و مهاجر هم افاغنه‌ ساکن گناوه می‌باشند.

در شب نخست این مسابقات حسنین و مهاجر به دیدار هم رفتند که مهاجر ۴ بر ۳ به پیروزی رسید. گل‌های مهاجر را فیصل محمدی(۲ گل)، فواد صافی و مختار تاجیک به ثمر رساندند. برای حسنین هم رضا خالقی و عارف عظیمی گلزنی کردند. دیگر گل این تیم حاصل اشتباه خط دفاعی حریف بود.

در بازی دوم بلال «الف» در مقابل اتحاد جزیره حرفی برای گفتن نداشت و ۷ بر ۲ مغلوب شد. رضا زارعی(۴ گل)، علی ذعاب(۲ گل) و جاسم ذغاب گلزنان اتحاد بودند. امیر رفیعی هم گل بلال «الف»را به ثمر رساند.

بلال«ب» برای دفاع از عنوان قهرمانی خود وارد مسابقات شده است. این تیم ۹ بر صفر عافور را شکست داد. رسول ابراهیمی(۴ گل)، جواد حسینی(۲گل)، سبحان رحیمی، حسین غضبانی و محمود بحری گلزنان بلال «ب» بودند.

لیمر در آخرین بازی شب دوم در مقابل مهاجرین آریایی گل اول را دریافت کرد اما در نهایت ۵ بر ۲ پیروز شد. فواد بهمرد در این بازی سه گل زد و بهترین بازیکن این دیدار بود. کامران بهمرد و حمیدرضا عربزاده هم دیگر گلزنان لیمر بودند. منصور نیازی و محسن عباسی گل‌های مهاجر آریایی را به ثمر رساندند.

از نکتات جالب این مسابقات هماهنگی شیوخ اهل تسنن با برنامه‌ریزان این مسابقات است به شکلی که شیخ عبدالرزاق مرادی وقت نگه‌دار این مسابقات است. شیخ محمد فاروقی هم در کنار زمین فعالیت دارد و هماهنگی مسابقات را انجام می‌دهد. شیخ جابر ذعاب نیز تیم جزیره را در این مسابقات همراهی می‌کند. حضور شیوخ اهل تسنن در کنار زمین باعث شده است تا بسیاری از ریش سفیدان هم مسابقات را دنبال کنند.

ذعاب در جریان سخنرانی بعد از نماز با اشاره به این‌که مسابقات فوتبال باید انجام شود سخنرانی خود را قطع کرد تا نشان دهد ورزش چه جایگاهی دارد.

 

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *