امروز: ۱۹ آذر ۱۴۰۲

مال‌خلیفه شب بد شول را رقم زد، مال‌قائد نفس چاه‌بردی را برید

یاران سبز_ مرتضی خضری: مسابقات مینی‌فوتبال روستاهای بخش مرکزی گناوه دو تیم فینالیست خود را شناخت. در چمن مصنوعی روستای عباسی مال‌خلیفه و مال‌قائد با گذر از حریفان خود به فینال رسیدند. در اولین دیدار نیمه نهایی مال قائد با برتری ۴ بر صفر چاه‌بردی را شکست داد و مال خلیفه هم در دیداری که خشونت هم در دقایق پایانی آن دیده می‌شد ۷ بر ۱ شول را از گردونه مسابقات خارج کرد.

در دیدار نخست و در نیمه اول همکاری رضا حیات داوودی و سیدحسین هاشمی باعث شد تا مال قائد پیروز باشد. سید حسین هاشمی میدان‌داری کرد و رضا حیات‌داوودی هم دو بار دروازه حریف را گشود. در نیمه دوم حسین شمسی نگذاشت تا چاه‌بردی گل ببیند و در این بین علی عباسی مدافع مال قائد در یک توپ‌ربایی بی‌نقص گل سوم روستای مال قائد را به ثمر رساند. هاشمی بهترین گلزن مال قائد که نیم نگاهی هم به جدول گلزنان دارد گل چهارم مال قائد را به نام خود ثبت کرد تا خیال این تیم برای رفتن به فینال راحت شود. با نزدیک شدن به دقایق پایانی خشونت نیز چاشنی حرکات باریکنان شد. این خشونت بیشتر از جانب بازیکنان چاه‌بردی بود.

در حاشیه:

تماشاگران چاه‌بردی وقتی در صحنه‌ای مشکوک داور به سود تیمشان سوت نزد با دمپایی از داور پذیرایی کردند.

در دومین بازی تیم متحول شده شول شروع خوبی داشت و می‌توانست به گل برسد اما بنیامین طاهری ناامیدانه به توپ ضربه زد تا گزندی به دروازه مال خلیفه وارد نشود. به مرور بازیکنان مال خلیفه شرایط را تغییر دادند و در اولین حمله همه جانبه‌ی خود به گل رسیدند. این گل حاصل اشتباه نعمت طاهری بود. طاهری که بازوبند کاپیتانی شول را به بازو بسته بود به اشتباه دروازه شول را باز کرد. دقایقی بعد از این گل محمود جلالی آغازگر حمله مال خلیفه بود. پاس زیبای جلالی را امید فاضلی در دهانه دروازه به گل تبدیل کرد. سید محمد کاظمی هم نام خود را در میان گلزنان ثبت کرد. کاظمی زننده گل سوم مال خلیفه بود.

با آغاز نیمه دوم شول هر چه داشت رو کرد ولی دروازه‌بان باتجربه مال خلیفه تمام حملات شول را بدون نتیجه گذاشت. علیرضا زارعی یک تنه حملات مداوم شول را دفع کرد تا بازیکنان شول از رسیدن به گل ناامید شوند. در لحظاتی که شول تنها به فکر گل زدن بود فرار جواد غالمی گل چهارم مال خلیفه را به همراه داشت. بعد از این گل بازی به خشونت کشیده شد. سجاد موسایی که از با انضباط‌های شول بود ساق امید فاضلی را نشانه رفت و در حالی که مستحق کارت مستقیم قرمز بود با گرفتن دومین کارت زرد از بازی اخراج شد. با اخراج موسایی بازیکنان شول تنها به امید شنیدن سوت پایان در زمین بودند ولی این انتظار طولانی بود و این تیم سه گل دیگر هم دریافت کرد. حبیب سرداری ، امید فاضلی و علیرضا زارعی گلزنان مال خلیفه بودند. تنها گل شول از از روی نقطه پنالتی به دست آمد . این گل را علی نیرم به ثمر رساند.

با این نتایج دو روستای به هم چسبیده مال خلیفه و مال قائد به دیدار پایانی راه یافتند.

روستای مال خلیفه و مال قائد به دلیل نزدیکی به گناوه مهاجر نشین شده‌اند. این دو روستا از بازیکنان دیگر روستاها و حتی گناوه هم استفاده می‌کنند که همین موضوع دلیلی‌ست تا دارای بار فنی مناسبی باشند.

شول به دلیل مهاجرت بازیکنان بسیاری را از دست داده است.

استقبال خوبی از این مسابقات شد و روستای عباسی هم میزبان شایسته‌ای بود.

حسن زارعی کاپیتان محمدصالحی ۱۲ گله است و در صدر جدول گلزنان اما چون دیدار این تیم در مقابل شول ۳ بر صفر شد این بازیکن هم صدر جدول گلزنان را از دست داد.

امید فاضلی با ۱۱ گل عنوان بهترین گلزن را دارد و سیدحسین هاشمی هم در یک قدمی این بازیکن قرار دارد. هاشمی ۱۰ گله است.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *