امروز: ۰۵ مهر ۱۴۰۲

کوثر، ساحل، پرسپولیس و لیان جا ماندند

یاران سبز_ مرتضی خضری: جام رمضان گناوه که در سالن نفت انجام می‌شود به مراحل پایانی خود نزدیک شد. در این دور هشت تیم برای راه‌یابی به نیمه نهایی تلاش خود را آغاز کردند.

در اولین دیدار از مرحله دوم پارسیان و کوثر به دیدار هم رفتند. دو تیمی که مدیریتی واحد دارند در مقابل هم صف‌آرایی کردند. حاصل این تقابل پیروزی دو بر صفر پارسیان در مقابل کوثر بود. در نیمه نخست این دیدار محمد سراشکنی ستاره بی‌چون و چرای کوثر در درون دروازه نگذاشت شاگردان حسین ابراهیم زاده به گل برسند. در نیمه دوم سراشکنی شوت‌های سنگین سیدابراهیم موسوی را یکی پس از دیگری به کرنر فرستاد اما یک فرار از مصطفی خلیلیان و ضربه ناگهانی این بازیکن بالاخره سراشکنی را تسلیم کرد. در این بازی یحیی جوهری از تجربه گران خود برای حفظ کوثر استفاده کرد اما مصطفی خلیلیان دست بردار نبود و گل دوم را هم برای پارسیان به ثمر رساند. در این بازی کار فردی سعید احمدی خوب بود ولی در مقابل تجربه موسوی کاری از پیش نبرد.

در بازی دوم لیان و یاران محمود به دیدار هم رفتند. این دیدار با برتری ۴ بر ۱ یاران محمود به اتمام رسید. حرکت ترکیبی و پاس‌های تک‌ضرب و سرعتی بازیکنان یاران محمود خط دفاعی لیان را میخ‌کوب کرد و گل اول بازی با ضربه سیدوحید موسوی به ثمر رسید. چرخش خوب و یه ضربه خوب‌تر از علی‌رضا خدری تعادل را در این بازی برقرار کرد. در ادامه ضربه سیامک عزیزپور بار دیگر یاران را پیش انداخت. گل ماشااله کیانی آب سردی بر انگیزه‌های بی‌پایان حامد شیخ زاده بود. لیان با دریافت گل چهارم در آخرین لحظات بازی از گردونه مسابقات حذف شد. این گل را عزیزپور به ثمر رساند. حسین خواجه با این پیروزی یاران را راهی نیمه نهایی کرد.

بازی پرتنش پرسپولیس و سربست برای گره آماده می‌شد ولی هنر گمرکی نگذاشت کار به جاهای باریک بکشد و این بازی با نتیجه ۵ بر ۳ به سود سربست خاتمه یافت. در این دیدار احمد شهابی اولین گل را به ثمر رساند و کامبیز گمرکی هم نتیجه را دو بر صفر کرد. با این نتیجه نیمه نخست به پایان رسید. در نیمه دوم علی عباسی و حسن خرمی تلاش زیادی انجام دادند تا وضعیت پرسپولیس بهتر شود و گل حسن خرمی تا حدودی این تیم را احیا کرد اما مهار گمرکی امکان‌پذیر نبود و این بازیکن با خلاقیت خود دو بار دیگر تور دروازه پرسپولیس را لرزاند. فشار بازیکنان پرسپولیس و گل‌های حسن خرمی یک بار دیگر این تیم را امیدوار کرد. دو گل از حسن خرمی باعث شد تا لحظات پایانی بازی با دلهره دنبال شود. وقتی خرمی نتوانست از روی نقطه پنالتی بازی را مساوی کند در مقابل شهابی گل پنجم سربست را به ثمر رساند تا پرسپولیس هم راهی سکو شود. محمدجواد پناهی مربی سربست به دلیل اعتراض به داوری اخراج شد.

احمد شهابی با دو گلی که در این بازی به ثمر رساند ۹ گله شد و در صدر جدول گلزنان ایستاد.

ساحل تا قبل از این مسابقات فوتبالی معمولی را در دستور کار داشت و کمتر مورد توجه علاقمندان به فوتسال بود اما در این دوره جهشی ناگهانی داشت و سبک و سیاق خاصی را دنبال کرد. این تیم برای رفتن به نیمه نهایی پارسه را در پیش رو داشت که در ضربات پنالتی مغلوب شد. دیدار دو تیم پارسه و ساحل در وقت معمول ۶ گل داشت و با نتیجه مساوی به پایان رسید. در این دیدار پارسه با گلی که محمد انوشا یکی از تکنیکی‌های مسابقات به ثمر رساند نیمه نخست را با پیروزی پشت سر گذاشت. در نیمه دوم محسن آقالر نتیجه را دو بر صفر کرد. در حالی که کم‌کم ناامیدی بر اردوی ساحل سایه انداخته بود رحیم عطایی توپ را به درون دروازه غلت داد تا نصیرزاده هم جان بگیرد. با این گل دوندگی بازیکنان ساحل بیشتر شد و دو گل پیاپی از رحیم و صادق عطایی این تیم را در آستانه ورود به نیمه نهایی قرار داد اما ضربه ناگهانی نیما جعفری در ثانیه‌های پایانی تعادل را برقرار کرد و این بازی به ضربات پنالتی رسید.

در ضربات پنالتی هم سعید نوروزی در درون دروازه پارسه خوب عمل کرد و هم پنالتی‌زنان ساحل بی‌دقت بودند. هر سه ضربه پنالتی بازیکنان ساحل راهی به گل نیافت تا ساحل هم از گردونه مسابقات کنار گذاشته شود.

صادق عطایی بهترین گلزن ساحل با حذف این تیم فرصت رقابت در جدول گلزنان را از دست داد. عطایی با ۸ گل در مکان دوم جدول گلزنان قرار دارد.

مصطفی خلیلیان و حسن خرمی ۶ گله‌های مسابقات هستند. خرمی فرصت زدن گل را ندارد ولی خلیلیان در دو بازی باقی مانده تیمش امیدوار به گلزنی‌ست.

با این نتایج در نیمه نهایی پارسه و یاران محمود دیدار خواهند کرد و پارسیان هم در مقابل سربست خواهد ایستاد.

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *