امروز: ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

گلساپوش یزد تنها یک گیم داد و قهرمان شد

یاران سبز_ مرتضی خضری: اولین دوره مسابقات آزاد فوتوالی کشور انتخابی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات آسیایی تایلند با قهرمانی گلساپوش یزد به اتمام رسید. در این مسابقات ۳۵ تیم(ستارگان البرز، گیلان، آبی‌پوشان گیلان، عبدی مراغه، قوی سپید، هیات شاهرود، سیستان و بلوچستان، کافی شاپ شهاب نهارخوران گرگان، شاهرود، آفتاب تهران، یزد، سعدی ، گلساپوش، پاس گناوه، قوی سپید انزلی، هیات خراسان رضوی ، مازنداران، عبدی مراغه«ب»، آلومینیا جاجرم، آفتاب بوشهر ، مازندران، خراسان رضوی، کرمانشاه، شهر باران، شهرداری گرگان ، اصفهان، شهر باران«ب»، ال‌کلاسیکو، هتل شباب و البرز پلنگ آباد ، موسسه مهد آفرینان جوان، آرد بتون یزد، هیات روستایی قم، آلومینیا جاجرم«ب» و پارس جنوبی بوشهر) در ۸ گروه رقابت کردند.

در پایان دور گروهی این مسابقات تیم‌های گیلان و آبی پوشان تهران از گروه نخست صعود کردند. کافی شاپ شهاب نهارخوران گرگان و قوی سپید«الف» تیم‌های برتر گروه دوم بودند. در گروه سوم رستوران‌های زنجیره‌ای سرحدی گرگان و صدرشیمی یزد جواز صعود را گرفتند. گلساپوش یزد و قوی سپید«ب» دو تیم قدرتمند گروه چهار از این گروه صعود کردند. در گروه پنجم آلومینا جاجرم «الف» و هیات روستایی مازندران«الف» موفق به صعود شدند. دنیای ورزش تهران و شهرداری گرگان دو تیم راه‌یافته به مرحله بعد از گروه ششم بودند. ال‌کلاسیکو بوشهر تنها نماینده بوشهر بود که در گروه هفتم به همراه هتل شهاب نهارخوران گرگان موفق به صعود شد و در گروه هشتم هم موسسه مهرآفرین جوان گنبدکاووس و آلومینا جاجرم«ب» صعود کردند.

در این مرحله تیم‌های قوی سپید«الف»، کافی شاپ شهاب نهارخوران گرگان، گلساپوش یزد، قوی سپید«ب»، آلومینا جاجرم«الف»، دنیای ورزش تهران، آلومینا جاجرم«ب» و موسسه مهرآفرینان جوان گنبد کاووس با شکست حریفان خود راهی دور سوم شدند.

هشت تیم صعود کرده برای راهیابی به نیمه نهایی پرقدرت ظاهر شدند. در این مرحله قوی سپید«الف» مغلوب تیم قدرتمند گلساپوش یزد شد. قوی سپید«ب» دیگر نماینده انزلی هم در این دور موفق به صعود نشد. این تیم ۲ بر صفر مغلوب کافی شاپ شهاب نهارخوران گرگان شد. آلومینا جاجرم الف و ب در این ذور به دیدار هم رفتند که جاجرم«الف» به نیمه نهایی رسید. در آخرین بازی این مرحله موسسه مهرآفرینان جوان دو بر صفر دنیای ورزش تهران را شکست داد.

با مشخص شدن چهار تیم راه یافته به نیمه نهایی، مسابقات این دور نیز آغاز شد. ابتدا گلساپوش با ترکیب مصطفی دهقانی و سیدحسین میرحسینی به دیدار آلومینا جاجرم رفت که این دیدار ۲ بر صفر به سود نماینده یزد خاتمه یافت. یزدی‌ها با این پیروزی راهی فینال مسابقات شدند. در دیدار دوم کافی شاپ نهارخوران گرگان که در ترکیب خود وحید ایمیری و فریدون صفایی دو بازیکن گنبدکاووسی را داشت با شکست ۲ بر صفر موسسه مهرآفرینان جوان گنبدکاووس به دیدار پایانی رسید.

در روز پایانی ابتدا دیدار رده‌بندی انجام شد. در این دیدار موسسه مهرآفرینان جوان گنبدکاووس با جمیل کر و عثمان سن‌سبیلی شکست دو بر صفر آلومینا جاجرم را رقم زد و عنوان سوم را به دست آورد.

دیدار فینال را دو تیم گلساپوش و کافی شاپ شهاب نهارخوران گرگان انجام دادند. دیدار نزدیک دو تیم تنها بازی دور حذفی بود که به گیم سوم کشیده شد. حرکات زیبای مصطفی دهقانی و سیدحسین میرحسینی در گلساپوش و عملکرد خوب وحید ایمیری و فریدون صفایی دو بازیکن گنبدی که در ترکیب نماینده گرگان قرار داشتند یکی از بازی‌های فنی مسابقات را رقم زد. این دیدار  در نهایت با نتیجه ۲ بر ۱ به سود یزد خاتمه یافت و گلساپوش قهرمان اولین دوره این مسابقات شد.

در روز پایانی به تیم‌های برتر کاپ قهرمانی و جوایز نقدی از پیش مشخص شده اهدا شد. محمد شاه‌قلی دبیر انجمن فوتوالی از همان ابتدا مسابقات را زیر نظر داشت تا ترکیب مناسبی را برای مسابقات آسیایی مشخص کند. در پایان این مسابقات نفرات برتر به مسابقات آسیایی اعزام خواهند شد. مسابقات آسیایی در تایلند برگزار خواهد شد. ایران در دوره‌های گذشته نتوانسته است عنوان قهرمانی را به دست آورد ولی به عنوان یکی از مدعیالن اصلی در آسیا عنوان دوم و سوم مسابقات را به دست آورده است. در آسیا تیم‌های تایلند، مالزی و امارات متحده عربی در این رشته تبحر دارند و رقیبان اصلی ایران محسوب می‌شوند.

در روز پایانی جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی در محل مسابقات حضور داشت و از نزدیک این مسابقات را تماشا کرد. احدی دبیر فدراسیون ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی محلی هم حضور داشت. جعفری در برگزاری مسابقات همکاری نزدیکی با انجمن فوتوالی داشت.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *