امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

موج‌ از اوج افتاد/ دریانوردان خیز برداشت

یاران سبز_ مرتضی خضری: با انجام سه بازی در شهرهای بندرگناوه، دشتی و اصفهان نیم فصل نخست لیگ دسته اول فوتبال ساحلی کشور به اتمام رسید. در آخرین هفته موج در ورزشگاه شهدای خلیج فارس گناوه میزبان دریانوردان بوشهر بود. دو تیم سه امتیازی مسابقات برای رهایی از وضعیت خطرناک به وجود آمده در انتهای جدول به دیدار هم رفتند که دریانوردان موفق به شکست ۳ بر ۱ موج شد. شهرداری دشتی پارسیان هرمزگان و موج سواران ساحل چالوس دو تیم مدعی در نیم فصل نخست در دشتی به دیدار هم رفتند. این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ به سود دشتی خاتمه یافت تا صدر جابجا شود. فرش حدادی اصفهان دیگر تیم ۳ امتیازی مسابقات با نتیجه ۹ بر ۲ دهیاری صادق‌آباد را مغلوب کرد تا اصفهانی‌ها هم نفس راحتی بکشند.

در گناوه، دریانوردان بوشهر با گلی که حسن آتشی در نیمه نخست به ثمر رساند پیروز به رختکن رفت. شاگردان طبیب‌نژاد در نیمه دوم هم دروازه خود را بسته نگه داشتند. در تایم آخر و با ورود امیر جامعی وضعیت موج بهتر شد و این تیم با ضربه سر مهرداد گاوداری به گل مساوی دست یافت. این گل عمرش به دقیقه هم نکشید و در اولین حمله، دریانوردان با گل هادی زایر ابراهیمی پیش افتاد. مهمان برای حفظ برتری تجربه لازم را داشت و در لحظات پایانی با ضربه حسن جوادی به گل سوم هم دست یافت. سیدعلیرضا حسینی سنگربان موج در این دیدار عملکرد خوبی داشت ولی روی گل سوم دچار اشتباه شد. در درون دروازه دریانوردان هم محمد بحرینی روز خوبی را پشت سر گذاشت.

فرش حدادی اصفهان در زمین ساحلی پارک ناژوان اصفهان ۹ بر ۲ دهیاری صادق‌آباد را شکست داد. در این دیدار باز هم عباس مالکی بهترین بازیکن فرش حدادی بود. مالکی در این دیدار سه گل به ثمر رساند. در نیمه نخست شاگردان مسعود یاراحمدی سه بر صفر پیروز شدند. در تایم دوم هم برتری با اصفهان بود. این تیم تعداد گل‌های خود را به پنج رساند. در آخرین وقت این بازی بیشترین گل رد و بدل شد. چهار گل از میزبان و دو گل از دهیاری صادق‌آباد باعث شد تا پرگل‌ترین بازی هفته رقم بخورد. گل‌های اصفهان را عباس مالکی(۳ گل)، مجید هاشمی(۲ گل)، علی امینی، مصطفی رضایی، علی قاسمی و رضا شیری به ثمر رساندند. اسماعیل شاهسوند و رضا گنج‌علی هم گلزنان دهیاری بودند.

حساس‌ترین بازی نیم فصل نخست را دو تیم اول و دوم جدول انجام دادند. موج سواران ساحل چالوس که تا این هفته با ۱۱ امتیاز صدرنشین بودند در دشتی به دیدار شهرداری دشتی پارسیان رفت. تیم جنوبی که این روزها اعتراض موج گناوه را نیز در پرونده خود می‌بیند در این دیدار ۴ بر ۲ پیروز شد تا نیم فصل را با صدرنشینی به پایان برساند. در وقت نخست این بازی یعقوب عبدی بهترین گل‌زن جنوبی‌ها اولین گل را به ثمر رساند. در همان نیمه نخست محمد اصرافی بازی را دو بر صفر کرد ولی قبل از پایان وقت اول آرش بالی یکی از گل‌های دریافتی چالوس را پاسخ داد. با آغاز تایم دوم سعید سعدی‌زاده گل مساوی را هم برای موج‌سواران به ثمر رساند. قبل از سوت پایان نیمه دوم ایوب دکان بحری میزبان را برای بار دوم پیش انداخت. در آخرین وقت این بازی یعقوب عبدی آخرین گل این بازی را هم به ثمر رساند. با این نتیجه شهرداری دشتی پارسیان هرمزگان با ۱۲ امتیاز به صدر جدول رسید.

جعفر جهان‌پور غایب بزرگ موج‌سوران در این بازی بود.

مسعود دریایی سنگربان دشتی در این بازی بارها مانع ورود توپ به دروازه تیمش شد و بهترین بازیکن این تیم بود.

حیدرنیکونژاد سرمربی موج گناوه مدعی‌ست با توجه به مدارک موجود باید بازی این تیم در مقابل شهرداری دشتی سه بر صفر شود. از قرار معلوم یکی از بازیکنان شهرداری در فصل پیش به دلیل درگیری با داور محروم شده بود و قبل از پایان دوره محرومیت به زمین رفته است.

  

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *