امروز: ۱۱ آذر ۱۴۰۲

میزبان جا ماند، یزد و چابهار راهی دور دوم شدند

یاران سبز مرتضی خضری: مسابقات فوتبال ساحلی جوانان کشور مرحله نخست خود را پشت سر گذاشت. بیست تیم در چهار گروه پنج تیمی رقابت خود را در چهار گروه به میزبانی شهرهای بندر گناوه(استان بوشهر)، سمنان(استان سمنان)، صادق‌آباد(استان چهارمحال و بختیاری) و دشتی(استان هرمزگان) آغاز شد کردند که با صعود ۸ تیم دور نخست به اتمام رسید.

در گروه اول که میزبانی آن را سمنان به عهده داشت فرش حدادی اصفهان و ملوان بندر گز مجوز صعود را به دست آوردند. در گروه دوم شهدا چلیچه و دهیاری صادق‌آباد موفق به  صعود شدند. صادق‌آباد میزبان این گروه بود. شهر دشتی هرمزگان میزبان گروه سوم بود. در این گروه دو تیم پارس جنوبی جم و شهرداری دشتی پارسیان صعود کردند. در گروه چهارم پاس گناوه میزبان بود ولی دو تیم قدرتمند مقامت گلساپوش یزد و شهرداری منطقه آزاد چابهار مجوز صعود گرفتند.

بندرگناوه در ورزشگاه شهدای خلیج فارس میزبان تیم‌های مقاومت گلساپوش یزد، شهرداری منطقه آزاد چاه‌بهار، موج گناوه، پاس بندرسازان گناوه و وحدت چمران ماه‌شهر بود. با انجام بازی‌های روز اول شهرداری منطقه آزاد چاه‌بهار نشان داد مدعی‌ صعود است و وقتی گلساپوش هم به میدان آمد تکلیف این تیم هم مشخص شد. موج رقیب جدی این دو تیم برای صعود بود ولی این تیم حریف دو تیم با برنامه و پرستاره کویری و ساحلی نشد.

یکی از حساس‌ترین بازی‌های این گروه را دو تیم مقاومت گلساپوش یزد و موج گناوه در روز دوم انجام دادند. مقاومت گلساپوش یزد و سید حسن میرحسینی در مقابل موج گناوه با مشکل روبرو شدند تا جایی که میرحسینی سرمربی با اعتراض به نحوه قضاوت داوران بارها بازی را با ورود به زمین قطع کرد. دخالت سرمربی گلساپوش در جریان بازی تیم داوری را متقاعد کرد تا این مربی را اخراج کنند ولی میرحسینی بعد از اخراج هم وارد زمین شد تا شاگردانش بازی ۲ بر صفر باخته را در وقت اضافی تبدیل به ۳ بر ۲ کنند. این پیروزی شرایط را برای صعود مقاومت گلساپوش مهیا کرد. در گلساپوش سیدحمید میرحسینی سنگربان اول این تیم نقش تعیین کننده‌ای برای صعود داشت. مهدی میرحسینی و امیرحسین دهقانی‌زاده هم در این تیم از چهره‌های برتر بودند. گلساپوش با ۱۱ امتیاز به عنوان تیم اول از گروه چهارم صعود کرد.

شهرداری منطقه آزاد چابهار دومین تیم صعود کننده در گروه چهارم بود. نماینده استان سیستان و بلوچستان با ۹ امتیاز در مکان دوم گروه چهار قرار گرفت و به دور دوم صعود کرد. شاگردان عبدالناصر حوت هر چند در خط حمله پرفروغ بودند ولی در خط دفاعی با مشکلاتی روبرو شدند. در این تیم مهرشاد آگور ستاره بی‌چون و چرای مسابقات بود. آگور با ۱۵ گل عنوان بهترین گلزن مسابقات را به دست آورد. در این تیم یوسف دورزاده و سینا بهرا هم عملکرد خوبی داشتند.

موج گناوه در این گروه سوم شد. حبیب سرداری سرمربی این تیم که در ابتدای مربی‌گری‌ست تلاش زیادی انجام داد تا موج را راهی دور دوم کند اما این تیم از صعود باز ماند. احمدرضا منصوری و احمد یوسفی بهترین‌های این تیم بودند. در پاس بندرسازان گناوه بهترین عملکرد را رضا سراجی داشت. سراجی در خط دفاعی این تیم موفق عمل کرد. در این مسابقات هدایت پاس بندرسازان  به عهده محمدامین صیادی بود. صیادی هنوز جوان است اما تجربه بازی در تیم‌های مختلف لیگ برتر فوتبال ساحلی را دارد و به همین دلیل هم برای اولین بار با رده سنی جوانان وارد مسابقات کشوری شد.

وحدت چمران ماه‌شهر آخرین تیم این گروه بود. در این تیم مهدی ناصری نهاد بهترین بازی‌ها را انجام داد. هدایت وحدت چمران به ‌عهده حلیم آلبوغبیش و محسن بنی‌تمیم بود.

محمدرضا برزگر نماینده سازمان لیگ در این مسابقات بود و به خوبی از عهده برگزاری برآمد. محمد پناهی ناظر داوری گروه چهارم بود؛ پناهی نگاهی دقیق و کارشناسانه به قضاوت داوران داشت؛ عملکرد بازیکنان را نیز رصد می‌کرد.

رحمان عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان گناوه هر چه در توان داشت گذاشت تا مسابقات به خوبی برگزار شود. سیدحسن کاظمی مسئول کمیته فوتبال ساحلی گناوه برای انجام این مسابقات تلاش زیادی کرد و هماهنگی‌های لازم را نیز انجام داد.

قضاوت این مسابقات به عهده عیسی بوعذار(اهواز)، حسین نامداری و محمد لطفی(اصفهان)، بهنام فرخ‌زاد(ماه‌شهر)، احسان اسدی(کرمان)، مجید بشکوه(بوشهر) و علی‌رضا زارع(شیراز) بود

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *