امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

آغاز لیگی که هنوز ترکیبش نامشخص است

یاران سبز_ مرتضی خضری: لیگ برتر فوتبال استان بوشهر جام اطلس خلیج فارس در حالی آغاز شد که هنوز تعدادی از تیم‌ها به شرایط لازم برای ورود به مسابقات نرسیده‌اند. وحدت دویره در این فصل راهی بوشهر شد و به وحدت پدیده بوشهر تغییر نام داده است. این تیم با آمادگی کامل پا به این مسابقات گذاشته است. نصراله باستین با جذب بازیکنان تراز اول بوشهر و با قرار دادن مهدی قنبری بر روی نیمکت یکی از مدعیان قهرمانی در این فصل است. این تیم در هفته اول یک بر صفر و با گل علی شاکر درگاه پرسپولیس خورموج را مغلوب کرد. پرسپولیس خورموج در این فصل جایگزین آریا خورموج شد. آریا بعد از چند فصل دست و پا زدن در لیگ برتر به دلیل مشکلات مالی قید این مسابقات را زد. پرسپولیس خورموج را رضا عبدلی بحری جمع و جور کرده است. عبدلی بحری کار سختی دارد. این تیم در هفته اول کاری از پیش نبرد و نشان داد هنوز آماده حضور در لیگ برتر نیست.

آبی‌پوشان تنگ زرد دشتستان برای اولین بار لیگ برتر فوتبال استان بوشهر را تجربه می‌کنند. این تیم قصد ندارد راه آمده را برگردد. امید آزادپور مصمم است لیگ را با خیر و خوشی به پایان برساند. این تیم در اولین بازی اولین امتیاز خود را در ورزشگاه شهدای چغادک به دست آورد. آبی‌پوشان در مقابل شاهین چغادک به نتیجه مساوی ۲ بر ۲ دست یافتند. شاهین در فصل گذشته آغاز خوبی نداشت ولی در هفته‌های پایانی خیال خود را برای ماندن در لیگ راحت کرد. حرف اول و آخر را در این تیم یونس آزرم‌نسب می‌زند. در بازی نخست دو تیم آبی‌پوشان تنگ زرد و شاهین چغادک چهار گل رد و بدل شد. مصیب ورزندی هر دو گل آبی‌پوشان را به ثمر رساند و برای شاهین هم حمید فرد و امید آژینه گلزنی کردند.

جام جم جم امسال ترکیب خود را بر روی نیمکت تغییر داده است. در این تیم دیگر خبری از فرامرزی و موسوی نیست و اکبر اختیاری اختیار تیم را در دست دارد. امید دانشور نیز در کنار اختیاری امورات این تیم را می‌چرخاند. جام جم در هفته اول مهمان سکانی بود که سکاندارش رضا نظرزاده است. نظرزاده بعد از فعالیت در رده‌های پایه حالا به دنبال تجربه‌ای جدید است. این تیم در هفته اول جام جم را با تک گل میلاد گل‌عین برد.

استقلال بنه‌گز مانند دو فصل پیش با مجید حیدری شروع کرد. این تیم در گذشته به مرد وفادار خود وفادار نبود اما باز هم حیدری در کنار آبی‌ها قرار گرفت با این امید که امسال به سرنوشت دو سال پیش دچار نشود. آبی‌های بنه‌گز در اولین هفته ۳ بر ۱ سیراف را مغلوب کردند. سیراف هم هم‌چنان با احسان رحیمی طی طریق می‌کند. رحیمی و عباس سماچی با آگاهی کامل پا به این لیگ گذاشته‌اند. تنها بازمانده کنگان در فوتبال استان هر چند در جام حذفی خوب است ولی در لیگ همیشه لنگ می‌زند. گل‌های استقلال را حسین کازرونی، حمید بهادر و مجید اکبری به ثمر رساندند و علی‌اصغر آتش‌کار هم زننده گل سیراف بود.

پیام چغادک وقتی از لیگ دسته سوم کشور سقوط کرد صدای شکستنش را همه شنیدند. این تیم هیچ انگیزه‌ای برای حضور در لیگ برتر استان نداشت ولی مدیران این تیم قصد نداشتند به سادگی از نام پیام گذر کنند و به همین دلیل تیم را دو دستی تقدیم محسن بردستانی کردند. بردستانی سال گذشته با نصر سردار بردخون لیگ برتر را تجربه کرده بود؛ تجربه تلخی که با سقوطی آزاد همراه شد. پیام در این فصل هم پسوند چغادک را دارد ولی در ترکیب آن بازیکنان بردخون و دیر حضور دارند. این تیم در هفته اول نتوانست به دیلم برود تا سه امتیاز بی‌دردسر به نام فاضل محتجب و پرسپولیس نوشته شود. در پرسپولیس دیلم هم‌چنان حکومت در دست فاضل محتجب است. پرسپولیس دیلم در شمالی‌ترین نقطه استان نام دیلم را در محافل ورزشی زنده نگه داشته است. این تیم عجیب شکل می‌گیرد؛ ناامیدانه پا به مسابقات می‌گذارد و معجزه وار مدعی می‌شود و در نهایت با میانه جدول، مسابقات را به اتمام می‌رساند.

سپاهان بوشهر، اکبر پورغلام و سعید مسیگر مثلث وفاداری هستند که چند سالی‌ست در لیگ برتر استان حضور دارند. این تیم تجربیات مختلفی داشته است ولی تا کنون به عنوان قهرمانی دست نیافته است. مسیگر امسال چهارچشمی مواظب لیگ است تا از همین ابتدا در بالای جدول باشد. این تیم در هفته اول به دلیل عدم آمادگی پرسپولیس نوین برازجان و نامه این تیم به هیات فوتبال استان به زمین نرفت. پرسپولیس نوین برازجان با جلسه هیات رئیسه فوتبال و تلفن محمد نجفی در دقیقه ۱+۹۰ مجوز ورود را گرفت. پرسپولیس بنه‌گز بعد از سقوط از لیگ دسته سوم کشور نای حرکت نداشت و از لیگ برتر هم انصراف داد تا جا برای حضور عباسی و پرسپولیس نوین باز شود.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *