امروز: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

شکستی که هرگز فراموش نخواهد شد

یاران سبز_ مرتضی خضری: هفته چهارم مسابقات فوتبال لیگ برتر استان بوشهر جام اطلس خلیج فارس با انجام شش بازی به پایان رسید. در این هفته پرسپولیس خورموج با گذر از پیام چغادک در ورزشگاه شهدای چغادک نشان داد پیامد تلاش پیام سقوط از لیگ برتر استان است. پرسپولیس این دیدار را یک بر صفر برد و اولین پیروزی خود را جشن گرفت. در ورزشگاه تختی برازجان آبی‌پوشان تنگ زرد دشتستان در مقابل حریف سرسختی به نام سیراف کنگان خوش شانس بودند که یک امتیاز گرفتند. این بازی با نتیجه مساوی یک بر یک به اتمام رسید. سکان بوشهر در یک بازی برتر ولی کم گل ۱ بر صفر پرسپولیس دیلم را مغلوب کرد. شاهین چغادک و جام جم جم در ورزشگاه شهدا«شی تُل» جم با نتیجه مساوی یک بر یک به کار خود خاتمه دادند. شگفتی هفته را شاگردان بی‌رحم مجید حیدری رقم زدند. ۸ گل حاصل تقابل آبی‌های بنه‌گز و پرسپولیس نوین برازجان بود. دیداری یک طرفه که تنها یک گل برای میزبان داشت. حساس‌ترین بازی هفته را هم دو تیم بوشهری سپاهان و وحدت پدیده بوشهر انجام دادند. زیباترین بازی هفته تنها یک گل داشت که این گل در درون دروازه سپاهان رویید.

سپاهان و وحدت دویره دو تیم مدعی لیگ هفتم هستند. دو تیم در هفته چهارم به دیدار هم رفتند که وحدت پدیده پیروز این بازی بود. سپاهان دل خوش به پاس‌های فرهاد احمدی بود ولی احمدی در این دیدار انتظار مسیگر را برآورده نکرد تا سپاهان هم از جبران یک گل عاجز شود. در نیمه نخست وقتی جناح چپ سپاهان هدف قرار گرفت توپ در بهترین شرایط به حسین محمودی رسید و این بازیکن دروازه تیم فصل پیش خود را باز کرد. خط دفاعی سپاهان به رهبری فرهاد سعیدی بعد از این اشتباه تمام روزنه‌های دفاعی را بست اما فرار خط حمله وحدت از تله آفساید دو بار شرایط را برای سپاهان سخت کرد که در یک مورد اکبر قانع دروازه این تیم را نجاد داد. در نیمه نخست دو تیم گرمای بیش از حد را هم نادیده گرفتند و فوتبال زیبایی را انجام دادند. در نیمه دوم وحدت شروع کننده حملات بود ولی به مرور سپاهان پیش کشید اما توان این تیم برای باز کردن دروازه وحدت کم بود. شاگردان مهدی فنبری با این پیروزی به صدرنشینی خود ادامه دادند. حسین خلیلی در این بازی دوندگی بی‌امانی داشت. فرار این بازیکن یکی از بهترین موقعیت‌های سپاهان را به وجود آورد ولی خلیلی ضربه آخر را به حریف پاس داد.

یکی از حملات وحدت با حرکت اکبر قانع در محوطه جریمه قطع شد. این صحنه مشکوک به خطا بود ولی داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

تیم‌های مجید حیدری در گذشته به سختی راه دروازه حریف را می‌یافتند اما نماینده بنه‌گز در این فصل خط آتش ویرانگری دارد. استقلال در چهارمین بازی خود در این فصل با نتیجه ۸ بر ۱ پرسپولیس نوین برازجان را در ورزشگاه تختی برازجان تحقیر کرد. این تیم در هر نیمه چهار گل زد. در نیمه نخست و در دقایق ابتدایی بازیکنان پرسپولیس نوین رمق دویدن داشتند ولی به مرور تحت فشار مهمان، بی‌چون و چرا تسلیم شدند. گلزنی‌های استقلال با ضربه حمید بهادر شروع شد و به دنبال آن مهران پورمند گلزنی کرد. پرسپولیس با دریافت دو گل لحظه به لحظه به شرایط بد فرو رفت تا جایی که در دقایق باقی مانده با پایان نیمه نخست با دو گلی که حسین کازرونی و حمید بهادر به ثمر رساندند به امید شنیدن سوت پایان لحظه شماری می‌کردند. در نیمه دوم یک ضربه پنالتی اندکی میزبان را تسکین داد. این ضربه را مجید محبی به گل تبدیل کرد. بعد از این گل بار دیگر آبی‌ها فضا را بر میزبان تنگ کردند و چهار گل دیگر هم به ثمر رساندند. مجید اکبری به صورت متوالی دو بار موفق به گلزنی شد. پورمند هم خود را دو گله کرد و آخرین گل این بازی را هم خضر شورکی به ثمر رساند.

مهران پورمند بهترین بازیکن این دیدار بود.

در ورزشگاه «شی‌تُل» جم شاگردان اکبر اختیاری در روزی سخت تلاش زیادی انجام دادند تا موفق به کسب حداقل امتیاز شوند. مدافع میزبان در نیمه نخست با خطایی که بر روی امید آژینه انجام داد شاهین را صاحب یک ضربه پناتی کرد. محمد خدری گل زد تا شاگردان رضا ستوده پیروز به رختکن بروند. در نیمه دوم بی‌تابی میزبان برای گلزنی بیشتر شد و بالاخره این تیم هم به یک ضربه پنالتی دست یافت که این ضربه را سیدعلی موسوی به گل تبدیل کرد.

امید آژینه بهترین بازیکن چغادک بود و در جام جم هم هادی داستار، رضا حیدری و مصیب بهامین عملکرد خوبی داشتند.

در ورزشگاه شهید بهشتی و در زمین شماره یک این ورزشگاه سکان بوشهر میزبان پرسپولیس دیلم بود. پرسپولیس که همچنان از کمبود بازیکن رنج می‌برد در این بازی با رشادت سنگربان خود تنها یک گل دریافت کرد. شاگردان رضا نظرزاده فرصت‌های مناسب گلزنی را در نیمه نخست از دست دادند تا دو تیم بدون دریافت گل به رختکن بروند. در نیمه دوم حملات سکان ادامه پیدا کرد ولی از فرصت‌های به‌دست آمده تنها یک بار مهران عالی‌پوراستفاده کرد. در این بازی علی ماهینی بهترین عملکرد را داشت.

عالی‌پور، مهرافشای، بردال و پاقدم بازیکنانی بودند که فرصت‌های مناسب گلزنی را از دست دادند.

در چغادک پیام نشان داد هنوز برای گرفتن امتیاز آماده نیست. این تیم که میزبان پرسپولیس خورموج بود یک بر صفر مغلوب شاگردان رضا عبدلی بحری شد. در این بازی پرسپولیس با تکیه بر بازی خوب مرتضی عبدلی بحری برتر از حریف بود و با گل مجتبی محمدی به ثمر رساند پیروز به رختکن رفت. در نیمه دوم شاگردان بردستانی برتر بودند ولی این برتری هیچ حاصلی نداشت تا پیام در انتهای جدول تنها شود.

محسن بردستانی در پایان این بازی گفت: از این شکل داوری خسته‌ام و ادامه مسابقات برای ما خیلی سخت شده است.

در برازجان آبی‌پوشان تنگ‌زرد و سیراف کنگان یکی از بازی‌های سخت هفته را رقم زدند. دو تیم دونده و باانگیزه لیگ برای کسب سه امتیاز در طول نود دقیقه پا پس نکشیدند ولی در نهایت به نتیجه مساوی یک بر یک رضایت دادند. در این بازی شاگردان احسان رحیمی در آخرین دقایق نیمه نخست به گل رسیدند. این گل را محمد زارعی به ثمر رساند ولی عدم یارگیری در خط دفاعی مهمان باعث شد تا میزبان هم به گل برسد. این گل را رضا فروزان به ثمر رساند.

در خط دفاعی آبی‌پوشان تنگ زرد بازی جواد قائدی و رضا اسفار به چشم می‌آمد و در خط هافبک این تیم هم فروزان و حسن‌زاده عملکرد خوبی داشتند.

اصغر صیادی از قضاوت صفاریان رضایت داشت و گفت: در بازی‌های گذشته از داوری ضربه خوردیم ولی در این بازی داوران قضاوت خوبی داشتند.

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *