امروز: ۱۳ آذر ۱۴۰۲

دفاع خوب، حمله‌ی خوب‌تر

یاران سبز_ مرتضی خضری: در هفته سوم مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم کشور پرسپولیس گناوه در یک دیدار حساس به سه امتیاز رسید. نماینده گناوه در هفته سوم مهمان نفت گچساران بود. این تیم یکی از منظم‌ترین بازی‌های خود را به نمایش گذاشت و نفت را در ورزشگاه نفت گچساران دو بر یک مغلوب کرد. در این دیدار عباس مقدم‌کیا یکی از بهترین‌های پرسپولیس بارها خط دفاعی نفت را بهم ریخت. نفت با محوریت فرشید علی‌زاده توپ و میدان را در اختیار داشت اما اسیر ضد حملات بی‌نقص پرسپولیس شد. در نیمه نخست نادر جعفری با دو لایه دفاعی تمام روزنه‌ها را بر روی حریف بست و با استفاده از سرعت بالا و حمل توپ عالی عباس مقدم‌کیا به گل رسید. این بازیکن در همان دقایق نخست با جا گذاشتن دفاع نفت دروازه میزبان را باز کرد. بعد از این گل، نفت فشار بی‌امانی را بر روی دروازه پرسپولیس وارد کرد ولی بازی منطقی بازیکنان پرسپولیس نگذاشت میزبان به گل برسد. پرسپولیس زیر فشار هم فرصت و شانس گلزنی داشت.

نفت مانند نیمه اول حاکم زمین بود ولی توان شکاف در خط دفاعی پرسپولیس را نداشت. میزبان برای رسیدن به گل مساوی بهترین شانس را از روی نقطه پنالتی از دست داد. وقتی حرکت محمد مجرد با خطای مدافع پرسپولیس متوقف شد داور نقطه پنالتی را نشان داد. این ضربه را فرشید علی‌زاده کاپیتان گچسارانی نفت نتوانست به گل تبدیل کند. رسول باجلوند دروازه‌بان پرسپولیس توپ علی‌زاده را به آغوش کشید. بعد از این پنالتی نادر جعفری با یک تغییر به موقع خط دفاعی خود را ترمیم کرد. در ادامه حملات نفت این تیم بالاخره از یک توپ کوتاه در دهانه دروازه به گل رسید. رضا قیالی زننده این گل بود.

پرسپولیس با دریافت گل مساوی محمد حسن برفی را هم به زمین فرستاد. برفی که از سرعت بالای برخوردار است در آخرین دقیقه بازی از کمند خط دفاعی حریف عبور کرد و توپ را در گوشه دروازه میزبان جای داد. با این گل نیمکت پرسپولیس منفجر شد.

باجلوند در درون دروازه پرسپولیس روند بسیار خوبی دارد اما هم‌چنان در خروج با مشکل روبروست.

نادر جعفری منفرد سرمربی پرسپولیس در این دیدار بهترین تاکتیک را برای کسب سه امتیاز به کار بست. جعفری منفرد در تعویض بازیکنان هم به موقع عمل کرد تا جایی که بازیکن جایگزین گل برتری را برای این تیم به ثمر رساند.

عباس مقدم‌کیا وقتی صاحب توپ می‌شد خط دفاعی نفت هم وا می‌داد. این بازیکن وقتی بهترین فرصت گلزنی پرسپولیس را در نیمه دوم از دست داد.

اگر علی نیک‌بخت سرمربی نفت گچساران فکری به حال خط حمله نفت نکند این تیم در روزهای سخت با مشکل روبرو خواهد شد.

خدری نماینده حوزه شمال استان بوشهر در مجلس شورای اسلای از تماشاگران این بازی بود. خدری در گچساران چهره شناخته شده‌ایست و مورد استقبال مسئولین این شهر قرار گرفت.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *