امروز: ۰۶ آذر ۱۴۰۱

با رای کمیته انضباطی عرصه بر تنگ‌زرد تنگ شد

یاران سبز_ مرتضی خضری: این هفته لیگ برتر فوتبال استان بوشهر حواشی خاصی داشت. این‌بار صدای آبی‌پوشان در آمد. آبی‌پوشان تنگ‌زرد دشتستان در هفته سیزدهم میهمان بنه‌گز بودند. دیدار حساسی که در بالای جدول تیم‌ها را جابه‌جا می‌کرد. نماینده دشتستان در این بازی نتوانست از مصیب ورزندی بهترین گلزن خود استفاده کند. آبی پوشان بی‌خبر از همه جا از ورزندی در دیدار با پیام چغادک استفاده می‌کنند اما یک اشتباه از داور تمام رشته‌های این تیم را پنبه می‌کند.

ورزندی که در هفته پنجم و در مقابل وحدت پدیده کارتی دریافت نکرده بود طبق معمول می‌توانست در مقابل پیام چغادک در هفته ششم به میدان برود ولی داور در جریان بازی آبی‌پوشان تنگ‌زرد دشتستان و وحدت پدیده کارت زردی را به نام ورزندی ثبت می‌کند که این کارت سومین کارت ورزندی محسوب می‌شود. بنابراین ورزندی بدون دلیل و تنها بر اثر اشتباه داور سومین کارت خود را هم دریافت می‌کند. طبق روال لیگ برتر فوتبال استان بوشهر این بازیکن نباید تیم خود را در مقابل پیام همراهی کند اما چون مسئولین تنگ‌زرد در جریان اشتباه داور قرار نداشتند این بازیکن را در مقابل پیام به میدان فرستادند. نکته ظریف ماجرا مربوط به ناظر است. ناظر بازی هم در پایان بازی وقتی بازیکنان اخطاری آبی‌پوشان را معرفی می‌کند نام ورزندی را در لیست نمی‌نویسد. با تمام این تفاسیر حکم محرومیت ورزندی صادر می‌شود. آزادپور در این زمینه گفت: هر مدرکی که ارائه می‌کنیم مورد قبول واقع نمی‌شود و اگر بخواهند حق ما را در این مورد پایمال کنند ما هم تصمیم خود را برای عدم حضور و یا حضور در مسابقات خواهیم گرفت.

مصیب ورزندی بنا به گزارش داور و در جریان بازی آبی پوشان و وحدت پدیده بوشهر در دقیقه ۵۷ کارت زرد گرفته است. در حالی که فیلم کامل و بدون توقف بازی ثابت می‌کند داور در ثبت شماره پیراهن اشتباه کرده است اما کمیته انضباطی هیات فوتبال مدارک این تیم را مستدل نمی‌داند و طبق رای صادر شده ورزندی دو بازی محرم است و برای بازگشت به میادین باید مبلغ ۲ میلیون تومان پرداخت کند. اما نقطه سخت و خشن این رای جریمه ۲۰ میلیون تومانی تنگ‌زرد است.

در این رابطه امید آزادپور گفت: طبق آن چیزی که هیات فوتبال گفته بود بعد از هر بازی به ناظر مراجعه می‌کنیم و بازیکنان اخطاری را ثبت می‌کنیم البته همیشه به ناظر می‌گوییم وقتی لیست بازیکنان اخطاری را اعلام می‌کنید پای برگ لیست را هم امضا بزنید که نمی‌زنند و اگر می‌زدند امروز ما این مشکل را نداشتیم. حالا سئوالم این است؛ اگر در آینده ثابت بشود که محرومیت این بازیکن اشتباه بوده است تاوان این خسارت را چه کسی خواهد داد؟ چرا نباید از بهترین گلزن خود در حساس‌ترین بازی استفاده کنیم؟

 

 

 

 

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *