امروز: ۱۰ آذر ۱۴۰۲

انگیزه موعود، شکست حرم

یاران سبز_ مرتضی خضری: فوتسال محلات گناوه هم‌چنان در سالن نفت بازارش گرم است. در رده سنی جوانان مسابقات فوتسال زنده یاد احسان پیروزدل در سالن نفت گناوه برگزار شد. در این مسابقات ۱۵ تیم ( موعود، کوثر، داماش، المپیاد، کاخ، پایگاه امام سجاد، تک ستاره جنوب، پرسپولیس، تک ستاره، پارسه محمدصالحی، حرم، آذرخش، پیروزی، هیات امام زاده و پارسیان) شرکت داشتند که با قهرمانی موعود این مسابقات به اتمام رسید. موعود در بازی پایانی حرم را ۳ بر ۱ مغلوب کرد.

در نیمه نهایی این مسابقات ابتدا حرم به دیدار پارسیان رفت. دیدار دو تیم مقتدر این مسابقات با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ به اتمام رسید و در ضربات پنالتی هم حرم موفق عمل کرد. در این دیدار رضا حیاتی هر دو گل پارسیان را به ثمر رساند ولی ضربه پنالتی خود را به خارج از دروازه فرستاد.

در دومین بازی موعود به دیدار تک‌ستاره رفت. شاگردان حجت عرب‌زاده در غیاب امیر خدری کاپیتان خود موعود را تا مرز حذف پیش بردند ولی بازی خوب عبداله پیروزدل نگذاشت موعود از گردونه مسابقات حذف شود. این بازی در نهایت با نتیجه ۴ بر ۲ به سود موعود به پایان رسید.

در شب پایانی مسابقات و در بازی رده‌بندی تک ستاره تا آخرین لحظات بازی یک بر صفر پیش بود ولی گل کاظم فیصلی بازی را مساوی کرد. این بازی در ضربات پنالتی ادامه پیدا کرد و بالاخره پارسیان عنوان سوم را به دست آورد.

فینال را دو تیم حرم و موعود برگزار کردند. در نیمه نخست ابتدا امیر همتی حرم را پیش انداخت اما ستاره بی چون و چرای این بازی اکبر بخشی بود. بخشی نگذاشت نیمه اول با پیروزی حرم به پایان برسد و بازی را به تعادل کشاند. در نیمه دوم موعود تیم برتر زمین بود. مهم‌ترین عامل در حفظ نتیجه تا یک دقیقه پایانی بازی امید نیک‌نام جوان‌ترین بازیکن این مسابقات بود. نیک‌نام در درون دروازه حرم شب خوبی داشت اما این جوان هم مغلوب هنرنمایی بخشی شد. بخشی در یک دقیقه مانده به پایان بازی دو بار دروازه حرم را باز کرد تا جام قهرمانی به موعود برسد.

با اتمام بازی مراسم توزیع جوایز آغاز شد. مهمان ویژه این مراسم مجید مظفری بود. معلم ورزش مدارس گناوه نقش مهمی در آموزش دانش‌آموزان دهه‌های شصت، هفتاد و هشتاد داشت. نوراله امیریان، شهابی، حیدری، عرب‌زاده و سید حسن کاظمی هم در مراسم اهدا جوایز حضور داشتند.

هوشنگ و علیرضا امیریان و عبداله پیروزدل شب و روزهای پر مشغله‌ای را برای انجام خوب مسابقات پشت سر گذاشتند.

قضاوت بازی فینال را محمد شرونی و محمدرضا حبیبی به عهده داشتند. نکته جالب در داوری‌های این دوره حضور بدون هماهنگی اصغر احمدی و محمد شرونی جهت قضاوت در این مسابقات بود. دو داوری که در لیگ برتر فوتسال کشور قضاوت می‌کنند در این مسابقات هم قضاوت‌های بدون حرف و حدیثی داشتند.

محمد عباسی بازیکن ریز نقش و نوجوان حرم در شب پایانی مورد تقدیر قرار گرفت ولی جام پدیده به محمد صیدعالی از موعود رسید.

در درون دروازه رضا لیراوی از داماش و عابد مرادی از موعود مورد تقدیر قرار گرفتند و جایزه بهترین سنگربان هم به رضا منصوری از حرم رسید.

موعود با جام اخلاق کلکسیون افتخارات خود را در این مسابقات تکمیل کرد. بازیکن اخلاق هم از تیم قهرمان بود. عبداله پیروزدل در حالی این جام را برد که امیر همتی هم لایق آن بود.

در صف مربیان حجت عرب‌زاده کارنامه خوبی داشت. عرب‌زاده تک ستاره را به یک مدعی تبدیل کرد ولی نتوانست عنوانی کسب کند. رقابت علی مرادی و محمود خرم‌آبادی برای کسب عنوان بهترین مربی از همان دور نخست آغاز شد. محمود خرم‌آبادی با موعود قهرمان شد و عنوان بهترین مربی هم به خرم‌آبادی رسید.

در جدول گلزنان اکبر بخشی از همان شب نخست نشان داد برای بهترین گلزن گزینه است. این بازیکن در تمامی دیدارهای موعود گلزنی کرد و با ۱۳ گل بهترین گلزن شد. در این جدول نام علی خالدی و امیر همتی هم دیده می‌شود. خالدی ۹ گل و همتی ۸ و محمدرضا رادگل به ثمر رساند.

این مسابقات منتخب هم داشت؛ حمید فرهادی و رضا حیاتی از پارسیان، علی خالدی از تک ستاره، رضا هام، امیر همتی و رضا منصوری از حرم و اکبر بخشی و عبداله پیروز دل از موعود در منتخب جا شدند.

اکبر بخشی در میان بهترین‌ها با امیر همتی رقابت داشت. بخشی در شب پایانی همه را قانع کرد که باید بهترین باشد و شد.

در برگزاری این مسابقات اکثر مربیان با هیات هم‌کاری داشتند و در این بین حیدر غلامی، محمد امین صیادی، حجت عرب‌زاده و دانیال پیرودل نمره بیست داشتند.

 

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *