امروز: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

تجلیلی که دم هنرمندان را نگرفت

یاران سبز، مرتضی خضری: مانند همیشه، کاملا طبیعی، جلسه‌ای که قرار بود هنرمندان از هنرمندان تجلیل کنند با تاخیری نزدیک به یک ساعت آغاز شد. در پلاتویی که گرد و خاک از سر و رویش می‌بارد و حتی باران‌های سیل‌آسای این چند روز نتوانسته است دستی به سر روی زوار در رفته‌اش بکشد از برگزار کنندگان جشنواره تئاتر کوتاه استان بوشهر تجلیل شد. تعداد اندکی آمدند و خیلی‌ها غایب بودند. این تجلیل را انجمن نمایش گناوه تدارک دیده بود. در این مراسم که با حضور عباس برزگرزاده مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و فرماندار گناوه انجام شد از برگزار کنندگان ششمین دوره جشنواره تئاتر کوتاه استان بوشهر تجلیل شد.

در ابتدای این برنامه علی‌رضا سبحانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد گناوه به حاضرین خیر مقدم گفت. برنامه با کلیپ‌های کوتاه و زیبای مهدی تنگستانی ادامه پیدا کرد. سیدعلی پاک‌نزاد فرماندار شهرستان گناوه از سخنرانان این مراسم بود. پاک‌نژاد که حامی استوار برنامه‌های فرهنگی‌ست؛ گفت: در گناوه هنر جایگاه خوبی پیدا کرده است. ما نتوانستیم برای هنر کاری انجام بدهیم ولی همیشه در کنار شما هستیم.

سیدمحمد موسوی مسئول انجمن نمایش گناوه که هنوز عمر مسئولیتش به دو سال نرسیده است. اظهار داشت: بهترین هنر انسانی، تئاتر است. با تئاتر می‌توان به جنگ مشکلات اجتماعی رفت. تئاتر برای تمام انحراف‌های اجتماعی راه‌کار دارد. باید به تئاتر توجه بیشتری کرد و در بحث مالی این هنر را بیشتر دید.

دو اجرا از محمد فاریابی حس و حال پلاتوی خسته و خاک گرفته را تغییر داد.

مراسم با صحبت‌های مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری پی‌ گرفته شد. عباس برزگرزاده بیان داشت: در جامعه امروز ما پرداختن به مقوله تئاتر کار بسیار مشکلی‌ست. تنگناها در متن، اجرا و مالی بسیار زیاد است اما احساس می‌کنم فضای شهرستان برای کارهای هنری مهیاست و مشخص است مسئولین حامی هستند. برنامه‌ تئاتر در فضای آزاد از جمله کارهای پیشنهادی‌ست که در آینده نزدیک عملی خواهد شد. تئاتر باید از مخاطب خاص به سوی مخاطب عام کشیده شود و راهی جز انجام آن در فضای آزاد نیست.

در پایان این مراسم از برگزارکنندگان ششمین دوره تئاتر کوتاه استان بوشهر تجلیل شد. مهران حیدری فرد مجری این برنامه به نام تعدادی از افراد به صورت ویژه اشاره داشت. افرادی که در کنار مجموعه تئاتر کمک‌های فراوانی انجام دادند.

دانیال اسفندیاری معاون سیاسی امنیتی فرمانداری گناوه و ماشالله احمدی شهردار گناوه هم از میهمانان این برنامه بودند و در مراسم اهدا جوایز شرکت کردند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *