امروز: ۱۲ آذر ۱۴۰۱

پاس‌کاری‌های پارسه قهرمانی را به دنبال داشت

یاران سبز_ مرتضی خضری: امسال فوتسال در گناوه تبش فروکش نمی‌کند. سالن نفت محلی‌ست که تیم‌های محلات گناوه لحظه‌ای دست از سرش بر نمی‌دارند. مسابقات مختلف یکی پس از دیگری آغاز می‌شود. سومین دوره مسابقات فوتسال شهدای حرم آخرین دور از مسابقاتی بود که در این سالن به پایان رسید. در این مسابقات ۲۶ تیم در هشت گروه به رقابت پرداختند. در پایان پارسه با شکست ۲ بر ۱ یاران محمود عنوان قهرمانی را به دست آورد. در این دوره تیم‌های پارسه، یاران محمود، سربست، پارسیان، لیان، اکباتان، داماش، آل‌یاسین، کوثر، هما، منتظران، ثامن، پایگاه امام سجاد، ضامن آهو، جهان‌تیزرو، سورنا، ماهان، بعثت، یامهدی، تک‌ستاره، آذرخش، اروند، پرسپولیس، شایان بندر ریگ، آرتمیس و پردیس حضور داشتند.

با پایان دور گروهی ۱۶ تیم پارسه، یاران محمود، سربست، پارسیان، لیان، اکباتان، داماش، آل‌یاسین، کوثر، منتظران، سورنا، ماهان، یامهدی، پرسپولیس، آرتمیس و پردیس به دور دوم صعود کردند. از این دور هم تیم‌های پارسه، سربست، پارسیان، یاران محمود، آل‌یاسین، لیان، ماهان و پرسپولیس جان به سلامت بردند. برای رفتن به جمع چهار تیم چهار دیدار حساس برگزار شد. در یک قسمت جدول حذفی، سربست ماهان را حذف کرد و پارسه باعث شد تا آل‌یاسین با مسابقات خداحافظی کند. در سوی دیگر جدول حذفی پرسپولیس نتوانست سد راه یاران محمود شود و پارسیان هم لیان را از گردونه مسابقات خارج کرد. در نیمه نهایی مسابقات به اوج خود رسید. برای رسیدن به فینال پارسه به دیدار سربست رفت و یاران محمود هم در مقابل پارسیان قرار گرفت تا فینالیست‌ها معرفی شوند.

در اولین بازی از نیمه نهایی پارسه و سربست به دیدار هم رفتند. سربست در شبی که از کمبود بازیکن رنج می‌برد اسیر بازی زیبای پارسه شد و با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد. در این بازی عنایت رجبی ستاره بازی بود. در دومین بازی هم یاران محمود مسلط آغاز کرد و با قدرت به پایان رساند. درخشش سیداحمد موسوی، عباس کیانی و وحید خرم‌آبادی باعث شد تا پارسیان شب بسیار بدی داشته باشد. این بازی با نتیجه ۹ بر ۱ به اتمام رسید. با این نتایج پارسه با ترکیبی از بازیکنان کار کشته گچسارانی و یاران محمود هم به همت ستاره‌های بی ادعای خود راهی فینال شدند.

در بازی فینال سالن نفت یکی از زیباترین شب‌های خود را تجربه کرد. سالن مملو از تماشاگر و یک بازی خوب پایانی به یاد ماندنی داشت. در این بازی پارسه با ترکیب‌های زیبا چند بار تا آستانه رسیدن به گل پیش رفت. این تیم تنها به دلیل درخشش علی سالمی سنگربان یاران محمود بود که به گل نرسید. در نیمه دوم بازی تعادل بیشتری داشت ولی باز هم پارسه حاکم بود و حکومت این تیم با دو گلی که فرهاد خلیلی و آقالر به ثمر رساندند تکمیل شد. در دقایق پایانی یاران محمود با تغییر دروازه‌بان حملات خود را با پنج نفر دنبال کرد و بالاخره به گل هم رسید اما یک گل برای رسیدن به قهرمانی کافی نبود. قضاوت بازی پایانی به عهده مسعود سالمی و احسان محمدیان بود.

با سوت پایان بازی یکی از زیباترین رفتارهای ورزشی طی چند دهه اخیر در ورزش گناوه شکل گرفت. تمامی تماشاگران بدون توقف دو تیم را نزدیک به یک دقیقه تشویق کردند. این تشویق بازیکنان شکست خورد و پیروز را هم به واکنش واداشت تا فینال پایانش زیباتر از آغازش باشد.

قبل از بازی فینال دو تیم سربست و پارسیان به دیدار هم رفتند که این دیدار با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ به اتمام رسید و در ضربات پنالتی هم سربست عنوان سوم را به دست آورد. پارسیان تا ثانیه‌های پایانی ۲ بر ۱ پیش بود ولی فشار سربست باعث شد تا بازی با نتیجه مساوی به پایان برسد.

در پایان این بازی جوایز تیم‌ها و نفرات برتر با حضور رحمان عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان، منوچهر امیری رئیس هیات فوتبال گناوه، سیدحسن کاظمی مسئول کمیته فوتسال گناوه، محمد اندرنای و یحیی عرب‌زاده و جمال احمدی از مربیان فوتسال اهدا شد.

در ابتدای این مراسم از زحمات جواد خدری مسئول برگزاری مسابقات تقدیر شد. برای برگزاری این مسابقات حجت‌اله عربزاده، جواد فرهادی، عادل دشتی‌زاده، محمدرضا حیدری و جمال احمدی سنگ تمام گذاشتند.

این بازی‌ها دو پدیده داشت. در درون دروازه پارسیان علی حاجیانی عملکرد بسیار خوبی داشت و در داماش هم جواد عظیمی با تکنیک بالا خود را به عنوان پدیده معرفی کرد.

سجاد جوهری سنگربان سربست در حالی عنوان بهترین سنگربان را به دست آورد که علی سالمی را به عنوان رقیب در کنار خود داشت. سالمی نقش مهمی در نتایج یاران محمود داشت.

در جدول گلزنان عباس کیانی هیچ رقیبی نداشت. مرد باتجربه یاران محمود با ۱۳ گل عنوان بهترین گلزن را به دست آورد.

نبرد داریوش خضری و حسین خواجه بر روی نیمکت پارسه و یاران محمود دیدنی بود. دو مربی لحظه‌ای آرام نداشتند. خضری با قهرمانی در پارسه عنوان بهترین مربی را به دست آورد.

پارسه در دو جبهه نیکو جنگید. در بحث فنی این تیم بهترین تیم مسابقات بود. پارسه در اخلاق هم قهرمان شد تا دستش از هر دو جهت پر باشد. در کنار این تیم باید نام پارسیان و ال‌یاسین را هم ثبت کرد. این دو تیم هم در مسیر اخلاق گام‌های موثری برداشتند.

تیم منتخب را هم بازیکنان سه تیم تشکیل دادند. در تیم پارسه، فرهاد خلیلی و عنایت رجبی وارد منتخب شدند. یاران محمود هم در منتخب دو سهمیه داشت. عباس کیانی و سید احمد موسوی نامشان در منتخب ثبت شد. در درون دروازه سجاد جوهری نماینده سربست بود. جوهری سنگربان منتخب شد.

برای معرفی بهترین بازیکن دست همه بر روی نام عباس کیانی و عنایت رجبی بود. رجبی با فوتبال زیبای خود رای اکثریت را برای کسب عنوان بهترین بازیکن از آن خود کرد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *