امروز: ۱۰ آذر ۱۴۰۲

پارس جنوبی در سایه تجربه قهرمان فوتوالی گناوه شد

یاران سبز_ مرتضی خضری: ورزش‌های ساحلی در گناوه علاقمندان زیادی دارد و جوانان هم با انگیزه بالا رشته‌های ورزشی ساحلی را دنبال می‌کنند. هنوز عمر فوتوالی در گناوه به یک سال نرسیده است که دومین دوره مسابقات فوتوالی با نام یادواره زنده یاد عبدالعزیز افتخاری در کنار ساحل این شهر برگزار شد. حضور چند بازیکن ملی‌پوش در این دوره سطح مسابقات را بالا برد و تیم‌های گناوه هم محک جدی خوردند. در این دوره تیم‌های پارس جنوبی «الف» و «ب» جم، ایران‌جوان و شاهین بوشهر، انجمن فوتوالی و ماهان برازجان، پاس، آزادی، استقلال و موج گناوه حضور داشتند. در گروه اول پارس جنوبی «الف» با مسلم مسیگر و محمد معصومی‌زاده بدون رقیب بودند و به عنوان تیم اول صعود کردند. در این گروه پاس گناوه دوم شد. ترکیب تیم پاس را مهرداد گاوداری و محمدامین صیادی تشکیل می‌دادند. در گروه دوم هم پارس «ب» با ترکیب مجتبی نجفی و علی اسکافی اولین تیم صعود کننده بود. شاهین بوشهر هم از این گروه صعود کرد. در شاهین محمدجواد خسروی و یوسف ادهمی بازی کردند.

در نیمه نهایی هر دو تیم پارس جنوبی موفق عمل کردند و راهی فینال شدند. دیدار رده بندی را پاس گناوه و شاهین بوشهر انجام دادند. شاهین ست اول را با پیروزی پشت سر گذاشت ولی در ست دوم و سوم مغلوب گاوداری و صیادی شد تا عنوان سوم مسابقات به پاس گناوه برسد.

در فینال محمد نجفی و علی اسکافی ست اول را خوب شروع کردند و با اقتدار به پایان رساندند. در ست دوم هم برتری با این تیم بود. فاصله امتیازی نجفی و اسکافی در پارس جنوبی «ب» در مقابل مسیگر و معصومی‌زاده به نظر غیر قابل جبران می‌آمد ولی دو تیم در امتیاز ۱۳ برابر شدند. با مساوی شدن امتیازها برتری از آن مسیگر و معصومی‌زاده شد و ست دوم به سود دو ملی‌پوش باتجربه به اتمام رسید. در گیم سوم هم پارس جنوبی«الف» موفق عمل کرد و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

مراسم توزیع جوایز با حضور رحمان عمادی و مسعود احمدزاده مسئولین ورزشی انجام شد. منوچهر امیری رئیس هیات فوتبال گناوه و سید حسن کاظمی مسئول کمیته فوتسال هم در این مراسم حضور داشتند. اسماعیلی، کبگانی، منوچهری و دشتی نیز در صف اهدا جوایز بودند.

سروش افتخاری فرزند زنده‌یاد عبدالغزیز افتخاری از همان ابتدای روز مسابقات را دید و در مراسم اهدا جوایز حضور داشت.

مهرداد گاوداری، محمدامین صیادی و سیدمرتضی موسوی مسئولیت برگزاری مسابقات را به عهده داشتند. داوری این مسابقات را ورزشکاران ساحلی باز گناوه انجام دادند.

در پایان این مسابقات با لوحی از مسلم مسیگر ملی‌پوش فوتبال ساحلی تقدیر شد.

پست های مرتبط

۲ نظر

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *