امروز: ۱۲ آذر ۱۴۰۱

ناتوانی شهرداری گناوه در برگزاری و اجرای صحیح مناقصه

یاران سبز_ مرتضی خضری: سال‌هاست قسمتی از فعالیت‌ها و وظایف شهرداری‌ها در سطح کشور به بخش خصوصی واگذار شده است. واگذاری‌ها طبق مقررات و چارچوب خاص و اغلب از طریق مناقصات و مزایده‌ها صورت می‌گیرد. بر این اساس، برگزاری مناقصات و مزایده‌ها از بدیهی‌ترین فعالیت‌های شهرداری‌ست.

شهرداری گناوه با دارا بودن تجربه فراوان، معمولا در این امر چالش‌های زیادی دارد. این چالش‌ها شهرداری را متحمل زیان‌های متعددی کرده است. از مناقصه پل خور مرده شور گرفته تا پل ورودی شهر و اخیرا مناقصه واگذاری خدمات شهری؛ همه و همه دچار مشکل‌اند.
مناقصه خدمات شهری همه ساله برگزار می‌شود و انتظار می‌رود انجام چنین کاری بدون چالش باشد اما برای شهرداری دردسرساز شده است. امسال نیز چون سال پیش با وجود اتمام قرارداد پیمانکار در بهمن‌ماه، کماکان طرف قرارداد سال آینده مشخص نیست.

این اتفاق در حالی است که پیش‌بینی مناقصه‌ای که هرسال باید انجام شود بسیار راحت است و با زمان‌بندی مناسب و هماهنگی بین واحدهای سازمان می‌توان آن را به بهترین نحو ممکن انجام داد و به نتیجه رسید.
کارگران بخش خدمات شهری در آستانه سال جدید، با دوماه عقب افتادگی حقوق و عدم پرداخت عیدی مواجه گشته‌اند. این داستان تکراری و ملال‌آور هرساله این قشر زحمتکش و آسیب‌پذیر را دچار بحران خانوادگی می‌کند. برگزاری مناقصه در سازمان عریض و طویل شهرداری، برعهده کارکنانی است که حقوقشان به موقع پرداخت شده و نگران عید و آینده نیستند.

 سوال اینجاست؛ شهرداری گناوه با سوءمدیریت، تعلل و عدم هماهنگی چه هزینه‌هایی برای مردم شهر ایجاد کرده و چه مقدار سرمایه را بر باد داده است؟

حق و حقوق یکی از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه را از کجا باید طلب کرد و چه کسی پاسخ‌گوست؟

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *