امروز: ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

آغاز مسابقات فوتسال جام رمضان ویژه یاران سبز

یاران سبز_ مرتضی خضری: بعد از دو سال توقف، مسابقات فوتسال یاران سبز در سالن نفت آغاز شد. مسابقات یاران سبز از سال ۸۱ و در سالن نفت استارت خورد.

اولین دوره این مسابقات با نام دریادلان انجام شد. در سال ۸۲ و ۸۳ و در دوره اول و دوم شایان بندر ریگ در دو فینال پیاپی حرم گناوه را با بازی خوب برادران علی و روح‌اله احمدزاده مغلوب کرد و قهرمان شد. با ظهور ستاره‌های جوانی در قالب ستاره طلایی این تیم با هدایت سیدموسی فاطمی قهرمان سومین دوره شد. تیم دوستان در سال ۸۵ با درخشش زنده یاد محمد شمسی عنوان قهرمانی را به دست آورد. مربی این تیم یعقوب جوهری بود. سال ۸۶ حاکم این مسابقات ضامن شد. سیدابراهیم موسوی کاپیتان و سید جعفر فاطمی سرمربی این تیم نقش تعیین کننده‌ای در قهرمانی ضامن داشتند. یامهدی بعد از چند سال ناکامی دوره ششم مسابقات را با موفقیت پشت سر گذاشت. این تیم به رهبری علی حیدری موفق به شکست حرم شد و عنوان قهرمانی را به دست آورد. در سال ۸۸ تیمی به نام قائم در مسابقات لیگ برتر فوتسال استان حضور یافت و با تقویت خود در هفتمین دوره مسابقات یاران سبز شرکت کرد. این در سال ۸۷ و ۸۸ قهرمان این مسابقات بود و سپس ناپدید شد. سال نود جنگ بازیکنان برازجان و گچساران مسابقات را به چالش کشید. فینال این مسابقات زیر هجوم تماشاگران و بی‌نظمی بعد از دقایقی تعطیل شد و فینال تکرار گردید. فینال تکراری بدون حضور تماشاگر انجام گرفت. بازیکنان برازجان در قالب بانک توسعه تعاون و گچسارانی‌ها هم با نام جهان‌تیزرو پا به فینال گذاشتند که فینال را بانک توسعه تعاون برد. در سال ۹۱ مسابقات انجام نشد و در سال ۹۲ هم به دلیل خراب بودن سالن نفت این مسابقات با شرکت ۶۴ تیم در سالن پیام نور برگزار شد. فینال ضامن و سربست با یک گل به سود سربست خاتمه یافت تا سربست هم عنوان قهرمانی را کسب کند. اسماعیل سعدآبادی بهترین بازیکن این مسابقات شد. مسابقات در سال ۹۳ و ۹۴ انجام نشد و سال ۹۵ بار دیگر تیم‌ها به دیدار هم رفتند. در این مسابقات محمود خرم‌آبادی با ستاره‌های گچسارانی عنوان قهرمانی را در قالب تیمی به نام پردیس به دست آورد. پردیس آخرین قهرمان این مسابقات بود.

سال ۹۶ و ۹۷ باز هم از یاران سبز خبری نبود ولی در همان انتهای سال ۹۷ برنامه مسابقات برای رمضان چیده شد. در این دوره ۳۲ تیم در ۸ گروه ۴ تیمی برای کسب عنوان قهرمانی به دیدار هم خواهند رفت.

در دوره دوم ۷۶ تیم شرکت کردند که رکوردی دست نیافتنی‌ست. در دوره ششم و دهم تیم‌های حذف شده، مسابقات حذفی را انجام دادند. اکباتان و ضامن جوان قهرمان مسابقات حذفی شدند.

مسابقات یاران سبز بزرگداشتی‌ست برای بازیکنان پاس گناوه، امسال هم با نام حسین جلال‌پور شاعر توانا و نوگرا و سنگربان تیم‌های پاس و پرسپولیس گناوه و حسن مزارعی مدافع تیم‌های پاس و موج گناوه انجام می‌شود.

در شب اول این مسابقات ابتدا یاران حسین و یاران محمد با قضاوت سجاد صفایی و حسین یوسفی به دیدار هم رفتند. یاران حسین ابتدا با گل‌های رضا هام و علی‌رضا موجی پیش افتادند ولی در لحظات پایانی حسین بهروزی هر دو گل را جبران کرد تا افتتاحیه پیروز نداشته باشد. رضا هام بهترین بازیکن یاران حسین بود و در یاران محمد هم حسین بهروزی و رضا قاسمی عملکرد قابل قبولی داشتند.

در بازی دوم، پسران جنوب حریف جزیره نشد و ۴ بر ۱ شکست را پذیرفتند. سیدسجاد صدرالدینی فنی‌ترین بازیکن یاران محمد بود اما نتوانست کاری از پیش ببرد. در جزیره هم حسن حسنی و حسرو عیدی‌زاده بهترین بودند. تنها گل پسران جنوب را سیدمجتبی حسینی به ثمر رساند و برای جزیره هم حسن حسنی(۲ گل)، علیرضا بهروزی و خسرو عیدی‌زاده گلزنی کردند. حسن حسنی در ثانیه ۲۰ موفق به گلزنی شد تا سریع‌ترین گل شب اول به ثمر برسد.

در جزیره اعتراض بیش از فوتبال انجام می‌شود.

کوثر یکی از جوان‌ترین تیم‌های مسابقات است. این تیم به رهبری سجاد خادمی در اولین بازی ۴ بر ۱ پدیده«الف» را شکست داد. در این بازی احمد خرمی تلاش زیادی کرد تا پدیده را پیروز کند اما در مقابل دوندگی بازیکنان کوثر تسلیم شد. تنها گل پدیده را احمد خرمی به ثمر رساند. محمدرضا رستمی، احمد غلامی و رضا جوریز(۲ گل) گلزن‌های کوثر بودند. در کوثر هم محمدسراشکنی سنگربان این تیم بهترین بود.

قضاوت مسابقات را محمد شرونی، سجاد صفایی و حسین یوسفی به عهده داشتند. احمد جمالی، داریوش خضری و جواد فرهادی هم مسابقات را سرپرستی کردند.

علی‌رغم اخطارهای فراوان به تیم‌ها و مربیان جهت حضور به موقع، بازی‌ها با ۴ دقیقه تاخیر انجام شد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *