امروز: ۲۰ آذر ۱۴۰۲

پدیده ظهور کرد/ جزیره غرق شد/ پرسپولیس به دور دوم رسید

یاران سبز_ مرتضی خضری: در یازدهمین شب از مسابقات فوتسال یاران سبز سه دیدار از گروه اول و آخر انجام شد. این مسابقات که به یادبود زنده یاد حسین جلال‌پور غزل‌سرای برجسته و نوگرای کشور و سنگربان تیم‌های پاس و پرسپولیس گناوه و زنده یاد حسین مزارعی مدافع تیم‌های پاس و موج گناوه آغاز شده بود هنوز در مرحله نخست خود قرار دارد.

در این شب ابتدا پدیده و کانون شهید دشتی به دیدار هم رفتند. کانون شهید دشتی این بازی را ۵ بر ۳ برد تا برای بازی آخر امیدوار باشد. کانون و ماهان در گروه هشتم هر کدام با سه امتیاز شانس صعود دارند. کانون ابتدا با گل علی خلفی پیش افتاد اما خلفی در ادامه توپ را دو دستی تقدیم حریف کرد تا ضربه مهدی حسین‌نژادیان بازی را مساوی کند. حضور محمد خضری در خط دفاعی کانون و ایجاد هماهنی در این تیم عامل مهم پیروزی کانون بود. کانون در ادامه توسط احمد غلامی، علی حیدرنیا، علی امام حسنی و علی خلفی به گل رسید. دو گل دیگر پدیده را امیر حسین کرمی به ثمر رساند.

کاظم محبی از جمله مربیانی بود که فقط فوتبال را دنبال می‌کرد. نیمکت کانون هم آرام بود اما مشخص نشد چه کسی مربی‌ست.

قضاوت این بازی به عهده محمدحسن ملک‌زاده و سجاد صفایی بود.

با انجام بازی ماهان و پرسپولیس بازی‌های هفته دوم مسابقات هم به پایان رسید. پرسپولیس مدعی اول این گروه ماهان را هم با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد تا خیالش بابت صعود راحت شود. در این دیدار اسماعیل عباسی هنوز ساعت دقیقه یک را نشان نداده بود که پرسپولیس را پیش انداخت. در ادامه خط دفاعی ماهان به اشتباه دروازه خودی را باز کرد. اسماعیل عباسی زننده گل سوم پرسپولیس هم بود. ماهان هم با ضربات محمد مرتضایی و آریا شمسی‌پور دو گل زد ولی با گلی که حسین حیدری به ثمر رساند کار ماهان هم به اتمام رسید.

اسماعیل عباسی مانند بازی گذشته بهتریین بازیکن پرسپولیس بود.

احمد دهقان و ایمان عباس‌پور مربیان پرسپولیس و ماهان در این دیدار بودند.

آخرین بازی این شب یکی از بازی‌های حساس مسابقات شد. جزیره که تا قبل از این دیدار با ۶ امتیاز در صدر گروه اول قرار داشت و حتی در صورت شکست با اختلاف یک گل هم قادر به صعود بود در نهایت با دریافت ۳ گل احتمالصعود خود را به حداقل کاهش داد. این بازی ۳ بر ۱ به اتمام رسید.

در این دیدار جزیره ابتدا با شوت سنگین حسن حسنی پیش افتاد اما تلاش بی وقفه بازیکنان پدیده خستگی را بر بازیکنان جزیره حاکم کرد. پدیده ابتدا با ضربه احمد خرمی بازی را مساوی کرد. یک حرکت ترکیبی و ضربه ساسان واعظ پدیده را پیش انداخت بعد از این گل رضا نیکی در چند نوبت دروازه جزیره را نجات داد. تیر خلاص این بازی را هم وحید پژوهش زد. در سه ثانیه به پایان بازی جزیره از روی نقطه دوم فرصت داشت تا به مسابقات برگردد اما ضربه حسن حسنی به تیرک عمودی برخورد کرد و جزیره حالا دل به بازی پسران جنوب دارد.

و اما نکته قابل تامل در مورد تیم جزیره رعایت اصول اخلاقی بود. این تیم در بدترین شرایط ممکن باخت ولی به بهترین شکل ممکن شکست خود را پذیرفت تا این تیم نمره قبولی اخلاق را دریافت کند. وحید پژوهش یکی از بهترین‌های این دیدار بود.

حسن خرمی هدایت پدیده را به عهده داشت و حسین شهمرادی هم سکان‌دار جزیره بود.

قضاوت این بازی را مهدی پناهی و سجاد صفایی به عهده داشتند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *