امروز: ۱۱ آذر ۱۴۰۲

نبردهای سخت و نزدیک برای صعود

یاران سبز_ مرتضی خضری: مرحله حذفی مسابقات فوتسال یاران سبز یادواره حسین جلال‌پور و حسین مزارعی در سالن نفت گناوه آغاز شد. در اولین شب چهار تیم با جام خداحافظی کردند. معراج حریف کوثر نشد، اکباتان سخت کوشید ولی توان برابری با یاران محمود را نداشت؛ ثانیه‌های پایانی پایگاه را تسلیم پردیس کرد و ماهان نتوانست راه را بر پارسه ببندد.

در اولین دیدار معراج ۴ بر ۲ مغلوب کوثر شد. کوثر با شوت سنگین مجتبی قائدی در همان دقایق اول پیش افتاد. ده دقیقه زمان برد تا رضا خدری بازی را مساوی کند ولی یک چرخش فوق‌العاده از رضا جوریز بار دیگر کوثر را پیش انداخت. در نیمه دوم شتاب حملات معراج بیشتر شد اما کوثر به گل رسید. رضا دهقان و آرمان باور گلزن‌های کوثر در نیمه دوم بودند. در دقایق پایانی رضا خدری دومین گل خود و معراج را هم زد اما این گل برای صعود کافی نبود.

گل رضا دهقان از روی کار تیمی به دست آمد. این شکل گل‌ها در فوتسال گناوه کم می‌روید. سجاد خادمی و ایوب محمدی مربیان کوثر و معراج نمره قبولی در این مسابقات گرفتند.

عامل مهم در شکست معراج را باید در واکنش‌های محمد سراشکنی دید. سنگربان کوثر مانند همیشه خوب بود.

دیدار اکباتان و یاران محمود با نتیجه ۲ بر صفر به سود یاران محمود خاتمه یافت. محمد خضری با بستن روزنه‌های دفاعی سعی داشت از ضدحملات استفاده کند اما شوت سرکش مهران ابراهیمی در ۶ ثانیه مانده به پایان نیمه نخست برنامه‌های خضری را به هم ریخت. اکباتان وقتی در صدد جبران این گل برآمد در ثانیه‌های پایانی نیمه دوم گل دوم را هم دریافت کرد. ماهان صفوی که برای پنج نفره شدن اکباتان لباس دروازه‌بانی پوشیده بود نتوانست توپ را کنترل کند و عباس کیانی هم با خونسردی تمام گل دوم یاران محمود را به ثمر رساند.

در این بازی سجاد بشیرزاده مانند دو بازی گذشته اکباتان خوب بود. مهران ابراهیمی نگذاشت در این بازی هم عباس کیانی چهره برتر باشد. ابراهیمی هم گل زد و هم خوب دفاع کرد.

پردیس در غیاب تعدادی از بازیکنان خود شب بسیار سختی را در مقابل پایگاه پشت سر گذاشت. این تیم در ۲۶ ثانیه مانده به پایان بازی با ضربات علی کمال‌پور دو بار به گل رسید و صعود کرد.

پایگاه باز هم برای آغاز بازی مشکل داشت. این تیم در تمام بازی‌های خود تاخیر داشت.

سجاد جوکار و حسین توسلی بهترین‌های پردیس در این دیدار بودند.

پارسه در اولین ساعت از روز ۱۰ خرداد موفق به شکست ۴ بر ۲ ماهان شد. در این دیدار حملات پارسه در همان ابتدا ماهان را وادار به عقب نشینی کرد. حاصل حملات پارسه گل‌های فخرالدین ادیب و اسماعیل عباسی بود. در نیمه دوم ماهان جان گرفت و بازی را هم مساوی کرد. اصغر نظری و آریا شمسی‌پور تعادل را در این بازی برقرار کردند. ماهان حتی فرصت برتری را هم داشت اما ضربه رحیم زیارت در چهارچوب نبود. وقتی بازی متعادل بود موسی قنبری سنگربان سنگین وزن ماهان از ناحیه کتف مصدوم شد تا بازی برای دقایقی تعطیل شود. در دقایق پایانی سامان کرمی و محسن آقالر دو گل زدند تا پارسه جواز صعود بگیرد.

امین حطلاوی چهره برتر پارسه و میدان بود.

ایمان عباس‌پور هم از مربیان موفق این دوره بود.

بازی اول و دوم را مهدی پناهی و سجاد صفایی قضاوت کردند. قضاوت بازی سوم و چهارم هم به عهده حسین یوسفی و مسعود کوفی بود.

مرتضی گاوداری با حوصله تمام مسابقات را رهبری می‌کند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *