امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

فوتبال زیبا در ساحل زیبا

یاران سبز_ مرتضی خضری: در کنار ساحل گناوه وقتی آب رو به سرازیری‌ست، فوتبال شکل می‌گیرد. یکی از جذاب‌ترین مسابقات فوتبال ساحلی که تلفیقی از فوتبال و فوتبال ساحلی‌ست در کنار ساحل گناوه انجام می‌شود. از مدت‌ها پیش مهدی حسنی و علی امیدی مسابقات فوتبال ساحلی را به یاد محمود حیات‌داودی، ناصر ابراهیمی، مرتضی خلیفه‌لیراوی، بیژن عیدی‌زاده، مجید ترسا و یعثوب مرادی راه اندازی کردند. در این مسابقات ۱۱ تیم در قالب دو گروه رقابت کردند. در گروه اول تیم‌های(کیهان، بتون، پاسارگاد، تیم ملی و جزیره) حضور داشتند و در گروه دوم هم تیم‌های(دریادلان، ارشاد، سربست، یامهدی ارشاد بیاد بیژن) رقابت کردند. این رقابت‌ها با حواشی زیادی همراه بود و تا آستانه تعطیلی هم پیش رفت اما بالاخره به پایان رسید. در روز پایانی این مسابقات بیاد پیژن با شکست پاسارگاد در ضربات پنالتی عنوان قهرمانی را به دست آورد.

اوج این مسابقات در هفته پایانی دور گروهی رقم خورد. دیدار بتون و جزیره پر از حاشیه بود. محمدحسن عباسی و پرور تیم قدرتمندی را روانه مسابقات کردند اما نتایج ضعیف این تیم باعث شد تا روز پایانی سرنوشت‌ساز باشد. در بازی پایانی دور گروهی بتون با پنج گل از جزیره پیش افتاد اما یک گل بحث برانگیز در وقت‌‎های تلف شده نیمه دوم همه را غافلگیر کرد. این گل سرنوشت دو تیم را رقم می‌زد. بازی با نتیجه پنج بر صفر صعود تیم ملی و محمد حیاتی را به دنبال داشت و زدن یک گل، جزیره و حیدر فاریابی را به مرحله بعد می‌برد. لحظاتی قبل از گل جزیره مسعود سالمی با فرا خواندن هیات گزارش تبانی را داد و حتی خواستار تعطیلی بازی شد اما بازی ادامه پیدا کرد و دروازه بتون در وقت تلف شده باز شد. با این گل خیلی‌ها موضوع تبانی را مطرح کردند. تیمی شش نفره برای بررسی موضوع انتخاب شد و بحث‌های فراوانی به وجود آمد و بالاخره رای محرومیت بتون و حذف از مسابقات صادر شد.

با این رای دو تیم جزیره و کیهان به حمایت از بتون از مسابقات کنار کشیدند ولی با پیشنهاد علی حیدری مجددا جلسه بررسی انجام شد. در جلسه بررسی، رای محرومیت تیم بتون پا بر جا ماند ولی دو تیم کیهان و جزیره وارد مسابقات شدند.

با آغاز مجدد مسابقات چالش جدیدی به وجود آمد. زمین ماسه‌ای مسابقه زیر خرواری از خورده شیشه بود که بازیکنان تیم‌ها اقدام به جمع‌آوری شیشه‌ها کردند.

در بازی پایانی مسابقات پاسارگاد و بیاد بیژن به دیدار هم رفتند. این بازی در وقت قانونی گل نداشت تا ضربات پنالتی قهرمان را مشخص کند. در ضربات پنالتی علی سالمی و شهمرادی سنگربانان دو تیم تعیین کننده بودند. در دوئل پنالتی‌ها بازیکنان بیاد بیژن موفق عمل کردند و عنوان قهرمانی را به دست آوردند. این تیم در سال ۹۳ هم عنوان قهرمانی را به دست آورده بود.

مراسم پایانی با حضور شیخ خدری نماینده خوزه شمال استان در مجلس شورای اسلامی، حسین پناهی‌نسب فوتبالیست و مربی سال‌های دور پاس گناوه، منوچهر امیری رئیس هیات فوتبال گناوه، رحمان عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان انجام شد.

محمد مرادجو بازیکن شناخته شده‌ای بود اما عنوان پدیده مسابقات را به دست آورد.

جایزه بهترین سنگربان به شهمرادی رسید. شهمرادی سه پنالتی را مهار کرد تا بیادبیژن قهرمان شود.

محمد حسن برفی با ۵ گل عنوان بهترین گلزن را به دست آورد. گلزن اول یامهدی تیمش زود حذف شد اما خوب گل زد.

عنوان بهترین بازیکن مسابقات به حسین زارعی رسید. زارعی و حسن حسنی نقش زیادی در صعود پاسارگاد به فینال داشتند.

علی امیدی و مهدی حسنی هر دو با هم این جام را برگزار کردند اما برای کسب عنوان بهترین مربی رقیب بودند که در پایان این عنوان به امیدی رسید.

تیم اجلاق و مرد اخلاق هم به یامهدی رسید. علی حیدری نقش تعیین کننده‌ای در اتمام مسابقات داشت و به همین دلیل هم عنوان اخلاق را به دست آورد.

به میلاد جلالی باید خسته نباشید گفت؛ او از ابتدا تا انتها بود تا مسابقات به خوبی برگزار شود.

مهدی حسنی و علی امیدی هشت سال است این مسابقات را هدایت می‌کنند و میلاد جلالی هم سرپرست مسابقات بود.

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *