امروز: ۱۰ آذر ۱۴۰۲

فوتبال پیشکسوتان گناوه به دور دوم رسید

یاران سبز_ مرتضی خضری: فوتبال سن و سال نمی‌شناسد. خردسالان پا به توپ می‌شوند و پیران هم. پیران فرصت کمی برای بازی دارند اما خردسالان وقت و بی‌وقت پابه توپ هستند. امسال و با تغییر در هیات فوتبال گناوه مسابقات فوتبال پیشکسوتان هم در برنامه هیات فوتبال قرار گرفت. استقبال تیم‌ها در وضعیت بد کرونا نشان از علاقه‌مندی پیشکسوتان داشت. مسابقات با شرکت ده تیم قرعه کشی شد. تیم‌های پاس، شهباز، پیکان محمدصالحی، ایرانجوان و آزادی بندر ریگ در گروه اول قرار گرفتند و گروه دوم را هم تیم‌های پرسپولیس، آزادی، امید، شاهین و لنگر تشکیل دادند. هنوز مسابقات آغاز نشده بود که آزادی بندرریگ به بهانه کرونا و مخالفت خانواده‌های ریگی از مسابقات کنار کشید. ایرانجوان نیز با سرکشی در مقابل هیات فوتبال و عدم حضور در جلسات کنار گذاشته شد.

کنار رفتن دو تیم از گروه اول رقابت را در این گروه سخت کرد. پاس با هدایت احمد دشتیان و ابراهیم شهری راهی دور دوم شد. پاس با شکست پیکان محمدصالحی و شهباز به عنوان تیم اول از این گروه صعود کرد و شهباز هم با تفاضل گل بهتر راهی دور دوم شد. عبداله احمدی عامل اصلی در تشکیل پیشکسوتان شهباز بود. پیکان محمدصالحی سال‌هاست که در فوتبال گناوه حضور ندارد اما در مسابقات پیشکسوتان با تیمی کاملا روستایی پا به مسابقات گذاشت.

رقابت در گروه دوم سخت و پیچیده دنبال شد. سه تیم پرسپولیس، آزادی و امید برای صعود رقابت سختی داشتند. پرسپولیس با هدایت کیخسرو نصرتی و با شکست تمامی حریفان راهی دور دوم شد و اما آزادی برای صعود چشم به نتیجه بازی امید و پرسپولیس داشت. شکست آزادی در مقابل پرسپولیس این تیم را در آستانه حذف از مسابقات قرار داده بود. امید تا دقیقه ۹۰ مجوز صعود را در دست داشت اما ضربه آزاد مستقیم علی لیراوی نگذاشت امید راهی دور دوم شود و جواز صعود به آزادی رسید.

هوشنگ حبشی همچنان در کنار لنگر است. در این مسابقات محمد فریدونی کوچ امید را به عهده داشت.

صادق عبدالهی رئیس هیات فوتبال مسیر را برای فوتبال هموار کرده است ولی هنوز شور فوتبال در تیم‌های گناوه به وجود نیامده است.

ضرغام موسایی همیشه پشت میز مسابقات حاضر است. مرد پخته و کار بلد هیات فوتبال گناوه یکی از عوامل برگزاری منظم مسابقات است.

حضور تماشاگران پیشکسوت از نقاط جالب مسابقات است. افرادی که سال‌ها راه استادیوم را گم کرده بودند بر روی سکوها مسابقات را تماشا می‌کنند.

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *