امروز: ۱۳ آذر ۱۴۰۲

معاون عمرانی استاندار چه آشی برای شهردار پخته است

❇️یاران سبز- مرتضی خصری: استعفای سید جواد حسینی حقیقی شهردار گناوه طی چند روز گذشته پر از واکنش بود‌. با درز خبر استعفای شهردار گناوه، این استعفا تبدیل به قسمت عمده‌ای از گفت‌وگوهای روزانه شهروندان گناوه‌ای شد.
شورای شهر گناوه هنوز جلسه‌ بررسی استعفای شهردار را برگزار نکرده است اما با توجه به زمان یک هفته‌ای بعد از ثبت استعفا، به زودی و به اجبار جلسه بررسی استعفا را برگزار خواهد کرد. اعضای شورا عملکرد شهردار را دیده‌اند و در این شرایط خاص، جامعه را نیز رصد کرده‌اند. به احتمال زیاد، این استعفا پذیرفته نخواهد شد و شهردار بر خواهد گشت.
و اما، شهردار به چه دلیل استعفا داد؟
شهردار با اعضای شورا زاویه داشت ولی دلیل استعفای شهردار اعضای شورا نبودند. تعریف مداوم پروژه، عملیات، تکمیل و افتتاح روندی بود که شهردار در پیش گرفته بود و شورا به آن می‌بالید؛ بنابراین شورا دلیل استعفا نبود.
قوی‌ترین تیم عملیاتی و حمایتی گناوه طی چند دهه گذشته با وجود مهرجو فرماندار، حسینی حقیقی شهردار و گرمسیری معاون عمرانی شکل گرفته بود و بدون تردید دلیل استعفای شهردار، فرمانداری گناوه هم نبود.
شهردار استعفا داد چون رو در روی استانداری قرار گرفت.
اگر شورای شهر گناوه استعفای شهردار را نپذیرد سید جواد حسینی حقیقی دو باره باز خواهد گشت. حسینی حقیقی اینبار با دستانی بسته‌تر از قبل شهردار خواهد شد.
استانداری مرکز ثقل تحولات استانی‌ست و تمام نگاه شهردار به آن دوخته شده است. شهرداران برای رسیدن به اعتبارات شهری بی‌شک باید دم ستوده معاون عمرانی استاندار را ببینند. معاون عمرانی استاندار کسی نیست که نداند چه باید بکند. مشخص نیست ستوده چه راهی رفته است و حسینی حقیقی به دنبال چیست، اما هر چه هست بوی خوبی به مشام نمی‌رسد. ستوده در راس هرم عمرانی‌ استان است و اگر راه را برای سیدجواد حسینی حقیقی هموار نکند، سقوط شهردار حتمی‌ست.
عمر این دولت رو به پایان است و ستوده می‌داند باید کلید را تحویل بدهد، البته ستوده بازی‌گر قابلی‌ست و ممکن است رگ خواب دولت بعدی را هم به دست بگیرد. در هر صورت، چه باشد و چه نباشد تا پایان دوره این شورا و این شهردار، ستوده هم هست، از این به بعد نگاه شهردار به دستانی خواهد بود که روغن داغ هم از آن قطره چکانی می‌چکد. استانداری به شکلی پیش خواهد رفت که هم دهان منتقدین بسته شود و هم شهردار روز بدون چالش نداشته باشد.
سیدجواد حسینی حقیقی اگر بدون حل مشکل با استانداری پا به شهرداری بگذارد گور خود را کنده است.
بالادستی‌ها برای حل مشکل شهردار و استانداری چه کرده‌اند؟

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *