امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

آقای محتشم! این فوتبال، استاندارد نیست

یاران سبز_ سروش افتخاری: هنوز حکم کمیته انضباطی هیأت فوتبال استان از اتفاقات لیگ برتر در دیر خشک نشده بود که درگیری‌ها از جنوب استان به شمال کشیده شد. روز پایانی مسابقات فوتبال لیگ یک استان بوشهر، حساس و پر سر و صدا بود. سرخ‌پوشان بنه گز که با یک امتیاز بیشتر نسبت به شاهد دیلم و گسار جبری بخت اول قهرمانی بود، در لحظات پایانی مقابل سما فردوس گناوه، برد را با تساوی عوض کرد تا با نتایجی که در بازی‌های همزمان رقم خورد، نه تنها قهرمان نشود، بلکه سوم شود. تساوی در گناوه سما فردوس را از سقوط نجات داد. شاهد دیلم با تفاضل گل بهتر قهرمان لیگ یک شد تا همراه با تیم دوم، گسار جبری به لیگ برتر استان صعود کنند.

پایان سوت داور در گناوه، شروع ماجراهای جدید بود، در این بین عکس العمل محتشم، رئیس هیأت فوتبال استان که با پیش بینی درصد قهرمانی بازی‌های روز آخر در سه نقطه استان، شانس اهدا جام را در گناوه می‌دید، جالب بود. تعدادی از هواداران تیم میهمان و افرادی که در بنه گز دارای پست می‌باشند و با سفارش و وساطت محتشم اجازه‌ی ورود به ورزشگاه شهید سراجی گناوه را گرفته بودند، علاوه بر فحاشی، از فنس گذشتند و به داور و کمک وی، حمله‌ور شدند.

فاجعه آنجا رقم خورد که یکی از مسئولین تیم بنه گز به خبرنگار و عکاس کار کشته استان، مرتضی خضری، هجوم آورد و درگیری فیزیکی را روش اعتراض به ثبت تصاویر دانست تا اوضاع را متشنج‌تر کند. نیروی انتظامی که سعی در آروم کردن اوضاع داشت، از یورش اعضای تیم بنه گز، مخصوصاً دروازبان، بی‌نصیب نماند.

حال که همه‌ی اذهان، ماجراهای جنجالی چند هفته قبل در دیر را مرور می‌کند، نگاه ها به متولی فوتبال استان است.
اما محتشم! محتشم در اقدامی سؤال برانگیز، سوار بر مرکب خیال خود، عکس یادگاری با اهدا جام در دیلم را به مدیریت حواشی و تأمین سلامت داوران و بازیکنان تا اتمام درگیری، ترجیح می‌دهد!
محتشم که گویی از ریسمان سیاه و سفید می‌ترسد، به گناوه پشت کرده و در اوج جنجال به سمت دیلم حرکت می‌کند تا در قاب جشن قهرمانی شاهد دیلم جایش خالی نباشد.

جناب محتشم! آیا این فوتبال استاندارد است؟ آیا احکام کمیته انضباطی شما استاندارد است؟ آیا اینجا اداره‌ی استاندارد است؟
جناب رئیس! اینجا، فوتبال است؛ فوتبال را فوتبالی پیش ببرید.

مستندات به جا مانده از این حواشی برای فوتبال، اسفناک است. قبلاً به شما اشاره کرده بودیم که جایگاه عکاسان و خبرنگاران در ورزش چه ویژگی‌هایی برای دیده شدن استعدادها، بهبود کاستی‌ها و جذب منابع مالی دارد. تصمیمات انضباطی شما باید از حمله به این قشر که عاشقانه و بدون چشم داشت به فوتبال خدمت می‌کنند، دفاع کند. افراد و تیم‌هایی که با فحاشی و پرش از روی فنس، آبروی فوتبال را لکه دار می‌کنند، با جریمه‌های مالی، ککشان هم نمی‌گزد.

رئیس سابق اداره ی استاندارد استان! فوتبال را استاندارد کنید .

اسفندماه ۱۳۹۹

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *