امروز: ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

قهرمانی ایرانجوان در جام حذفی گناوه

یاران سبز_ مرتضی خضری: فوتبال گناوه در سال ۱۳۹۹ رونق چندانی نداشت. وجود کرونا همه را خانه نشین کرده بود. جام حذفی تنها مسابقاتی بود که در گناوه برگزار شد. در این مسابقات تیم‌های ایرانجوان، موج، شاهین، آیندگان، پدیده، لنگر، ملوان، پاس، عقاب و برق شرکت کردند. لنگر هنوز مسابقات شروع نشده بود انصراف داد. ملوان با انصراف لنگر بدون بازی به نیمه نهایی رسید. در بالای جدول ایرانجوان در یک بازی برتر ۵ بر ۱ موج را شکست داد. ایرانجوان که هزینه‌های هنگفتی انجام داده بود با اولین پیروزی خود را به عنوان مدعی معرفی کرد. عباس پهلوان زاده روی نیمکت این تیم نشسته بود و از چند مهره کلیدی فوتبال گناوه استفاده کرد. شاهین در اولین بازی خود تحت تاثیر درگذشت منوچهر امیری قرار داشت. این تیم خوب نبود ولی ۲ بر ۱ آیندگان را شکست داد. محمد خضری هدایت آیندگان را به عهده داشت و محمد حیاتی هم بر روی نیمکت شاهین نشسته بود. پاس در اولین بازی خود سه بر صفر عقاب را از پیش رو برداشت. هادی احمدی و عقاب برای اولین بار پا به فوتبال گناوه گذاشتند. با این بازی مرحله اول به پایان رسید. در مرحلی دوم جام حذفی پدیده با چهار گل شاهین را شکست داد. پدیده در دست خلیفه قائدی‌ست. قائدی هم تیم خوبی بسته بود. پاس در دومین بازی خود ۳ بر ۱ اصغر گزی و برق را برد. پاس که در همان گام اول چند مصدوم داده بود با تکیه بر فوتبال منظم و مهره کارآمدی به نام محمود مسعودنیا دو بازی خوب انجام داد. هادی بهمنی بازیکن پیشکسوتان پاس بعد از سال‌ها دوری از فوتبال باشگاه‌هی در جام حذفی بازی کرد.

برای رسیدن به فینال ایرانجوان به دیدار پدیده رفت و پاس هم رودر روی ملوان قرار گرفت. ایرانجوان در نیمه نخست خوب بود ولی در نیمه دوم کار برای تیم پر مهره ایرانجوان سخت شد. پدیده در نیمه دوم شرایط بهتری داشت اما گل میثم ملکزاده شکست پدیده را رقم زد. ملوان هم با رهبری مهدی کرمپور ۱ بر صفر پاس را شکست داد. در این دیدار پاس تیم برتر میدان بود اما دفاع فشرده و خوب ملوان اجازه نداد توپ از خط دروازه این تیم عبور کند و در نهایت گل احمد شهابی ملوان را به فینال برد.

در فینال این مسابقات نتیجه مساوی ۱ بر ۱ به دست آمد. در نیمه نخست رضا خدری بازیکن ایرانجوان به دلیل اعتراض اخراج شد ولی محمدحسن برفی با گلی که به ثمر رساند ایرانجوان را پیش انداخت. این گل را احسان احسانی در همان نیمه اول پاسخ داد. در نیمه دوم دروازه‌ها بسته ماند تا دو تیم برای کسب عنوان قهرمانی در ضربات پنالتی کار را دنبال کنند. در ضربات پنالتی ملوان پیش افتاد اما ضربه محمد کرمپور گل نشد تا دو تیم به تعادل برسند. در ادامه شاگردان پهلوان زاده دقت بیشتری داشتند و در نهایت جام حذفی را به خانه بردند.

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *