امروز: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

خیابانی که همدلی مردم گناوه را به دنبال داشت آسفالت آن آغاز شد

❇️ یاران سبز- مرتضی خضری: یکی از فضاهای از یاد رفته و مرده در شمال گناوه و در حد فاصل شهر گناوه و روستاهای سربست و مال‌خلیفه‌ای با ایجاد خیابانی که هنوز نامی ندارد، جان گرفت. خیابانی که منجر به درگیری‌های مختلف بین شهرداری گناوه و نفت شده بود، قیرپاشی و آسفالت آن آغاز شد.
شهرداری گناوه برای تکمیل پروژه خیابانی که از میدان امام علی شروع و به خیابان ساحلی متصل می‌شد عملیات گسترده‌ای را انجام داد و بالاخره در کمتر از یک ماه این خیابان به مرحله آسفالت رسید.
این خیابان به مجاورت لوله‌های نفت است و به همین دلیل نفتی‌ها بارها برای تعطیلی این پروژه اقدام کردند. رفتارهای عجیب نفت برای تعطیلی این پروژه نارضایتی بدون رودربایستی شهروندان گناوه‌ای و مسئولین را به همراه داشت. این نارضایتی، همدلی شهروندان گناوه‌ای و فرمانداری را برای حمایت از شهرداری به دنبال داشت.
نفت در مجاورت این خیابان در حال مقاوم سازی لوله‌های نفت است. فضای بزرگ ایجاد شده در مجاورت این خیابان می‌تواند تبدیل به بزرگ‌ترین پارک گناوه شود. نفت اگر می‌خواهد از مردم گناوه دل‌جویی کند نیاز است در مجاورت این خیابان بزرگ‌ترین پارک گناوه را با نام «پارک نفت» ایجاد کند. این پارک هم حفاظی‌ست برای لوله‌های نفت و هم مرحمی‌ست بر زخم های مردم گناوه.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *