امروز: ۰۸ مهر ۱۴۰۲

ماهی در قفس = صیاد در قفس، نان در قفس و زندگی در قفس

❇️یاران سبز_ مرتضی خضری: میدان زندگی هر روز بر مردم تنگ و تنگ‌تر و سخت و سخت‌تر می‌شود. یکی از راه‌های درآمد در گناوه صیادی‌ست. شغلی سخت که پیری زودرس، بهترین ارمغان آن است. در گناوه خانواده‌هایی که به شکل مستقیم با صیادی امرار معاش می‌کنند، به هزار خانوار نمی‌رسد اما خانواده‌های بسیاری با صید صیادان امرار معاش می‌کنند.
گناوه از جمله شهرهایی ست که صیدگاه‌های ماهی گرگور آن در فواصل بسیار زیاد و در اعماق دریا قرار دارد اما صیادانی که با تور صید می‌کنند در عمق کم صیادی می‌کنند. صیدگاه صیادان توری گناوه از شهر امام حسن شروع می‌شود و تا بندرریگ ادامه دارد.
صید تور در عمق کم است و به دلیل روان بودن تورها و حرکت آن‌ها با جزر و مد و طوفان‌های دریایی، باید بدون مانع باشد اما به تازگی «پروژه ماهی در قفس» تمام صیادان را نگران کرده است. در صورت انجام «پروژه ماهی در قفس»، وضعیت صیادی دچار مشکلات متعدد خواهد شد. پروژه ماهی در قفس با توجه به وسعت و امکاناتی که دارد دردسر صیادان را به دنبال خواهد داشت و تور صیادان را از بین خواهد برد. مشخص نیست چه کارشناسانی و با چه متر و معیاری اجازه انجام پروژه ماهی در قفس را در محدوده صیادان گناوه صادر کرده‌اند. این پروژه حکم پایان صیادی ۸۰۰ خانوار را امضا خواهد کرد و زندگی پر از بلاتکلیفی صیادان آغاز خواهد شد.
قابل توجه مسئولین.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *