امروز: ۱۰ آذر ۱۴۰۲

در یک هفته مانده به پایان لیگ، تکلیف همه روشن شد

یاران سبز_ مرتضی خضری: لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور به پایان نرسیده، تکلیف صعودی‌ها و سقوطی‌ها روشن شد. در هفته نهم لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور شاهین خزر رودسر، سپاهان سمنان، ایفا اردکان و گلساپوش یزد حریفان خود را شکست دادند. نتایج این هفته به شکلی بود که تکلیف تیم‌های صعود کنند و سقوط کننده هم مشخص شد. شهرداری بندر عباس و پاس گناوه با شکست در مقابل شاهین خزر رودسر و ایفا اردکان از لیگ برتر جدا شدند. حاصل شکست پاس گناوه و شهرداری بندرعباس صعود ایفا اردکان و شاهین خزر رودسر به دور دوم بود. در این هفته پاس گناوه میزبان شاهین خزر رودسر بود. بازی تا دو دقیقه پایانی ۳ بر ۱ به سود پاس بود اما سه گل در دو دقیقه پاس را سقوط داد و شاهین خزر را راهی دور دوم کرد. این دیدار ۴ بر ۳ به سود شاهین به پایان رسید. شهرداری بندرعباس هم هر چه در توان داشت رو کرد اما ۷ بر ۶ مغلوب ایفا شد. شهرداری هم با این شکست سقوط کرد و ایفا به دور دوم رفت. سپاهان سمنان در این هفته میزبان فرش حداد اصفهان بود. این دیدار با نتیجه ۴ بر ۳ به سود میزبان خاتمه یافت ولی هیچ سودی برای سمنان نداشت. در بوشهر، دریانوردان ۵ بر ۱ مغلوب گلساپوش شد. گلساپوش از دو هفته پیش سند صعودش صادر شده بود. در گروه اول پارس جنوبی بوشهر صعود کرده است.

در گناوه، پاس میزبان شاهین خزر رودسر بود. پاس برای امیدوار بودن به سه امتیاز این دیدار نیاز داشت و با سه گلی که محمدامین صیادی(۲ گل) و مهدی تندسر به ثمر رساندند تا لحظات پایانی پیش بود اما سه گل در دو دقیقه کار پاس را یک سره کرد. گل‌های شاهین را علیرضا قربانی، محمد احمدزاده و بهنام علیزاده به ثمر رساندند. یکی از گل‌های شاهین هم حاصل اشتباه بازیکنان پاس بود.

در سمنان باز هم گره را اسحاق مطهری‌نژاد باز کرد. سه گل از بهترین گلزن لیگ و یک گل از علی حامدی میزبان را در مقابل فرش پیروز کرد. گل‌های فرش حداد را سعید پیرامون، علی نصراصفهانی و مهیار بهارلو به ثمر رساندند.

ایفا برای رفتن به دور دوم به برد نیاز داشت و ۷ بر ۶ شهرداری بندر عباس را شکست داد. محمد بهجتی نقش مهمی در این پیروزی داشت. این بازیکن ۴ گل زد تا ایفا صعود کند. موحد محمدپور، حمید مشتاقی و علی رضا آزادی دیگر گلزنان ایفا بودند. برای شهردارذی هم مرتضی حسین‌پور(۲گل)، امیرحسین اکبری، فاروق درا، فاروق پسنده و سجاد عبداله پور گلزنی کردند.

گلساپوش با خیالی راحت به دیدار دریانوردان آمد و ۵ بر ۱ پیروز شد. شاگردان مهدی میرشمسی خود را آماده دور دوم کرده‌اند. حمید دهقانی در این دیدار سه گل زد و بهترین بازیکن گلساپوش بود. مهدی شیرمحمدی و مصطفی دهقانی هم دیگر گلزنان یزد بودند. تک گل دریانوردان را علیرضا هاشمی به ثمر رساند.

اسحاق مطهری‌نژاد با ۱۵ گل در صدر جدول گلزنان است. سمنان به دور دوم صعود نکرده است اما مطهری‌نژاد فاصله زیادی با دیگر گلزنان دارد.

مجتبی نجفی در پارس جنوبی ۷ گل به ثمر رسانده و با توجه به صعود پارس هنوز هم شانس گلزنی دارد.

مصطفی دهقانی با ۸ گل بهترین گلزن مقاومت گلساپوش یزد است. در گلساپوش شانس با مهدی شیرمحمدی هم یار است. شیرمحمد ۷ گل به ثمر رسانده. دور دوم هم در پیش روی دهقانی و شیرمحمدی‌ست. در گلساپوش گلزنان زیادی وجود دارد. رضا امیری‌زاده هم ۶ گل به ثمر رسانده است.

محمد بهجتی نزدیک‌ترین تعقیب کننده مطهری‌نژاد است. گلزن اول ایفا با ۱۱ گل امید زیادی به کسب عنوان آقای گلی دارد.

در شاهین خزر رودسر ۶ گل سهم  آیدین تشنه‌کام است. بهترین گلزن شمالی‌ها فاصله زیادی تا بهترین گلزن لیگ دارد.

شهریار ساری نتوانست به دور دوم صعود کند اما نام محمود علیجانی در بین بهترین گلزنان است. علیجانی ۱۲ گل به ثمر رسانده است.

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *