امروز: ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

امام جمعه خورموج دشتی : زیر ساخت های رفاهی عشایر این شهرستان توسعه یابد

به گزارش ایرنا، حجت السلام علی زاهد دوست روز  پنجشنبه در جمع  جوانان عشایر دشتی افزود: عشایر  سلحشور در ۴۳ سال گذشته نقش بسیار بزرگی در حراست و تحکیم نظام اسلامی داشته اند.

وی به نقش جوانان عشایر در دفاع مقدس  اشاره کرد و افزود :جوانان شجاع و ایثارگر عشایر همدوش سایر جوانان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس نقش بسزایی در  دفاع از کیان اسلامی داشته اند و شهدای زیادی در این راه تقدیم انقلاب کرده اند.

وی اضافه کرد: عشایر با همه محدودیت‌ها و سختی های زندگی که داشته اند همواره پای حفظ نظام  و دست آوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده اند و تا به امروز در برابر همه آزمون‌ها سربلند بیرون آمدند.

زاهد دوست تصریح کرد: برای رسیدن به زندگی بهتر و توسعه مناطق عشایری استان بوشهر و شهرستان دشتی مانند سایر اقشار جامعه باید توجه ویژه ای به آنان  شود.

امام جمعه خورموج  به  مشکل مدارس عشایری دشتی اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات عشایر استان بوشهر و دشتی استقرار  مدیریت مدارس عشایر دراستان فارس است و با توجه  به اینکه دانش آموزان عشایر در طول سال در این شهرستان حضور دارند مدیریت این مدارس در فارس  یک رویه غلط است که باید با ایجاد یک معاونت عشایری در اداره کل آموزش و پرورش استان این مشکل حل شود.

زاهد دوست اضافه کرد: دشتی دومین قطب عشایر نشین استان بوشهر  است که این مهم باعث شده تا نقش مهمی در تامین گوشت و فراوردهای دامی استان ایفا کند و باید از ظرفیت‌های تولید عشایر استان بوشهر حمایت بیشتری کنیم .

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *