امروز: ۱۱ آذر ۱۴۰۲

دست فوتبال و دیپلماسی در دست هم/ بازی تدارکاتی با آرژانتین وبرزیل

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت ورزش با انتشار مطلبی در مورد اتفاقات ورزشی مهم سال جاری به برگزاری مراسم قرعه کشی جام جهانی فوتبال اشاره کرد. در این مطلب آمده است: در سال ۱۴۰۱ نیز مسابقات جام جهانی قطر در پیش است و تیم ملی فوتبال ایران نیز با اقتدار راهی این رقابت‌ها شد و امید داریم در قطر هم به افتخارآفرینی و کسب نتایج مطلوب ادامه دهد.

کارشناسان و چهره‌های مطرح فوتبال کشورمان از قرعه‌کشی انجام شده رضایت داشتند و هم‌گروهی با انگلیس و آمریکا نیز می‌تواند فرصت مناسبی برای تیم ملی ایران باشد تا در این میدان جهانی توانمندی‌هایش را به رخ بکشد زیرا شایستگی و پتانسیل این مهم را دارد.

به جهت اهمیت حضور شایسته و مقتدرانه تیم ملی ایران در جام جهانی، در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت پس از قرعه کشی و در عصر ۱۳ فروردین، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه تلفنی صحبت کرد و در این مکالمه، دو وزیر به این نتیجه رسیدند که می‌توان از ظرفیت‌ها و توانایی‌های دستگاه دیپلماسی کشور جهت کمک به تقویت تیم ملی فوتبال استفاده شود و سفرای ایران در کشورهای مختلف با استفاده از ظرفیت‌ها و ارتباطات، زمینه‌ساز برگزاری دیدارهای دوستانه با تیم‌های طراز اول و قدرتمند جهان شوند.

بدون تردید برگزاری مسابقات تدارکاتی با تیم‌های مطرح جهان مانند ایتالیا، پرتغال، هلند، آرژانتین، برزیل و … تاثیر قابل توجهی در آماده سازی هرچه بهتر تیم ملی خواهد داشت.

در ادامه مطلب وزارت ورزش آمده است: وزارت امور خارجه و به ویژه امیرعبداللهیان از ابتدای دولت سیزدهم همکاری و حمایت قابل توجهی از وزارت ورزش و جوانان داشتند و این حمایت بارها در میادین بین‌المللی که ورزش کشور نیاز به دیپلماسی داشت ثابت شد. حالا در آستانه برگزاری جام جهانی فوتبال بار دیگر وزارت امور خارجه یار و یاور وزارت ورزش و فوتبال کشور است.

با پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان و موافقت وزیر امور خارجه، دست فوتبال در دست دیپلماسی قرار می‌گیرد تا با استفاده از این حمایت و ظرفیت، فدراسیون فوتبال دیدارهای تدارکاتی قابل توجه و اثرگذاری برای تیم ملی ایران فراهم کند.

موفقیت تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، باعث شادی و غرور مضاعف مردم شریف و عزیز ایران خواهد شد و وزارت ورزش در این راه از هیچ‌گونه حمایت و تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *