امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳

دشمن برای اختلال در واردات کالای اساسی به کشور ناکام مانده است

روابط عمومی منقطه ویژه اقتصادی انرژی پارس روز سه شنبه به نقل از حسین مدرس خیابانی در دیدار با مدیر عامل سازمان منطقه ویژه انرژی پارس افزود: در شرایط تحریم هدف اصلی دشمن اختلال در جریان واردات مواد اولیه و کالاهای اساسی به کشور است که خوشبختانه با تدابیری که توسط دولت اندیشیده شده است همه اهداف دشمنان ناکام مانده است.

وی با بیان اینکه کشتیرانی ستون فقرات تجارت جهانی کشور است ،گفت:  تمام تلاش همکاران ما در کشتیرانی این است که جریان صادرات و واردات کالا به کشور مختل نشود.

مدرس خیابانی افزود: بنابراین با وجود تلاش دشمن برای اختلال در این زمینه و همچنین توقف همکاری شرکت های حمل و نقل خارجی بویژه در بخش دریایی خوشخبتانه هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی در کشور بوجود نیامده است که این خود یک دستاورد بزرگ برای کشتیرانی جمهوری اسلامی است.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه انرژی پارس گفت: رویکرد ما حمایت از سرمایه‌گذاری در منطقه است لذا با این دیدگاه هیچ تفاوتی نیز میان بخش دولتی و یا خصوصی وجود ندارد زیرا اعتقاد داریم سرمایه‌گذاری ضمن ایجاد ارزش افزوده ‏، برای کشور تولید ثروت می کند.

سخاوت اسدی وجود اراضی مناسب، نزدیکی به خوارک اصلی و آب‌راه بین المللی خلیج فارس و وجود بنادر متعدد برای پهلوگیری کشتی‌های غول پیکر را از ظرفیت های مهم منطقه برای سرمایه گذاری دانست و افزود: شرایط برای سرمایه‌گذاری در بخش های پایین دستی و میان دستی منطقه فراهم است و تسهیل گری در سرمایه گذاری از مهمترین اهداف سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است. 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *