امروز: ۱۱ آذر ۱۴۰۲

سنگال صعود کرد/بلیت مصر با کی روش برای قطر صادر نشد!

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار برگشت انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بین تیم‌های فوتبال سنگال و مصر در قاره آفریقا برگزار شد که با پیروزی یک بر صفر میزبان سنگالی در پایان ۱۲۰ دقیقه همراه بود تا با توجه به برد یک بر صفر مصر در بازی رفت، کار به ضربات پنالتی بکشد.

کارلوس کی روش سرمربی مصر که تیمش در دقیقه ۴ روی غافلگیری توسط بازیکن خودی در دفع توپ دروازه‌اش باز شد، بازی تدافعی را در ادامه کار در دستور تیمی قرار داد تا بتواند روی ضد حملات دروازه سنگال را باز کند اما موفق به جبران گل خورده نشد تا ضربات پنالتی تکلیف آخرین تیم صعود کننده قاره سیاه را مشخص کند.

در حالی که دو تیم در ضربات پنالتی دو ضربه اول خود را از دست دادند، بازیکنان سنگال بودند که توانستند نهایت بهره را از ادامه پنالتی ببرند تا این‌گونه جواز صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ را با برتری سه بر یک در ضیافت پنالتی‌ها کسب کنند.

سنگال در حالی مصر را شکست داد که دیدار دو تیم در فینال جام ملت‌های آفریقا نیز با برتری سنگال در ضربات پنالتی همراه بود.

پیش از این دیدار نیز غنا با کسب برتری در دو دیدار رفت و برگشت مقابل نیجریه توانسته بود مجوز حضور در مهم‌ترین تورنمنت فوتبال دنیا را کسب کند.

با توجه به صعود سنگال به جام جهانی قطر امیدهای تیم ملی ایران برای حضور در سید دوم جام جهانی قطر نیز از بین رفت تا شاگردان اسکوچیچ در گلدان سوم قرعه کشی این رقابت‌ها که دوازدهم فروردین در قطر برگزار می‌شود قرار بگیرند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *