امروز: ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بوشهر هتک حرمت حرم امام رضا را محکوم کرد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا در این بیانیه  که نسخه ای از آن روز پنجشنبه به ایرنا نمابر شد آمده است: حادثه تلخ ترور سه تن از فضلا و روحانیون جهادگر کشورمان در کنار بارگاه مطهر ثامن الحجج امام رضا علیه السلام که منجر به شهادت حجت الاسلام اصلانی و دو تن از روحانیون دیگر شد موجی از اندوه را در میان مردم ایران پدید آورد.

متن بیانیه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بوشهر بدین شرح است:

این حادثه تلخ که در نوع خودش در ایران اسلامی کم‌نظیر بود حاوی چندین نکته مهم است که به آن اشاره می‌شود.
۱. خدمت رسانی و مظلومیت روحانیت در ایران

روحانیون همواره پیشتاز مبارزات ضد استعماری بوده و در این راه از جان و هستی خویش مایه گذاشتند و در دوران جنگ تحمیلی به نسبت جمعیت بیشترین شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کردند. 

در دوران پس از جنگ نیز هر جا عرصه خدمت‌گذاری بوده، روحانیت شریف نیز در میدان بوده و خالصانه عمر خویش را صرف خدمت به مردم محروم کرده اند.
در این میان همواره از سوی معاندان و کج اندیشان آماج انواع تهمت ها و توهین ها بوده اند. شهادت و مجروح شدن این سه روحانی جهادگر که مصداق مجاهد فی سبیل الله بودند بیانگر همین امر است. 

۲. درِ باغ شهادت همچنان بر روی مشتاقان باز است. شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی ثابت کرد که خداوند همواره این در بهشتی را به روی اولیاء خود گشوده است.

شهادت روحانی مخلص شهید اصلانی با زبان روزه توسط دست پرورده های استکبار نشان داد اولیاء الله با شهادت انسی دیرینه دارند.

۳. این جنایت حکایت‌گر کینه عمیق جهان استکبار نسبت به ملت انقلابی ایران است‌. آن‌ها در هیچ شرایطی از توطئه و دسیسه نسبت به ملت ایران دست بردار نیستند. از این رو ملت ایران همواره باید آمادگی خود را در صحنه مبارزه با همه خطوط نفاق و عناد حفظ کنند.

۴. این توطئه نشان از خطرات امنیتی است که با کوچک ترین غفلت، دشمن نقشه خود را پیاده می‌کند از این رو ضرورت دارد مسئولان امنیتی از همه ظرفیت ها برای خنثی کردن توطئه های دشمن استفاده بکنند.

۵. یکی از ترفندهای دشمن با این اقدامات کور تروریستی ایجاد شکاف و دو دستگی میان ملت‌های مسلمان منطقه است.

هرجا که ببیند بین مردم ایران و مردم یکی از کشورهای اسلامی اتحادی برقرار می شود، دشمن می‌کوشد با همه  ترفندها این اتحاد را به اختلاف و درگیری بکشاند. یک زمان به پاشیدن بذر دو دستگی بین مردم ایران و عراق اقدام می کند و یک زمان بین مردم ایران و افغانستان.

باید مواظب این رفتارهای تفرقه افکنانه که با تحریک دشمنان صورت می گیرد بود. نباید این رفتارهای غلط موجب ایجاد اختلاف بین مردم ایران و مردم افغانستان بشود.

مردم ایران بیش از چهار دهه است که میزبان بخش قابل توجهی از مهاجران افغان بوده اند و همواره بدون کمترین تنش آن‌ها را در کشور خود جای داده و با هم زندگی کرده‌اند.

۶. حفظ اتحاد و انسجام ملت ایران با محوریت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای در این شرایط حساس رسالتی همگانی است‌.

همه مردم بویژه آگاهان جامعه وظیفه دارند در جهاد تبیین که همان مسئولیت روشنگری و مقاومت در برابر جنگ ترکیبی دشمن است همت گمارند  و بیش از پیش ماهیت دشمن را افشا کنند.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر علاوه بر محکوم کردن این جنایت بزرگ که موجب شهادت شهید بزرگوار حجه الاسلام اصلانی روحانی جهادگر و عضو شورای ائتلاف

نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی و زخمی شدن دو روحانی دیگر توسط عوامل وهابی شد، این مصیبت بزرگ را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری و خاندان

شریف این شهید گرانقدر و ملت شریف ایران تبریک و تسلیت عرض می‌کند، برای شهید اصلانی علو درجات و برای دو روحانی جهادگر شفای عاجل را از محضر ربوبی آرزومند است. 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *