امروز: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

موجودی انبارهای اموال تملیکی تا خرداد به حداقل می‌رسد

به گزارش روز شنبه ایرنا، عبدالمجید اجتهادی در بازدید از انبارهای اموال تملیکی و خودروهای رسوبی بندر بوشهر افزود: با توجه به دستور رئیس‌جمهور در سفر به استان بوشهر و تاکید رئیس قوه قضاییه مبنی بر تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی، در یکی دو روز آینده باید فهرستی از موجودی انبارها تهیه شود.

وی ادامه داد: در این فهرست باید وضعیت کالاهای متروکه و قاچاق مشخص شود تا هر چه زودتر بتوان آن‌ها را تعیین تکلیف کرد.

مدیر عامل سازمان اموال تملیکی کشور گفت: تا پایان فروردین با مشخص شدن وضعیت کالاهای موجود در انبارهای متروکه، باید انبار برای انجام کارهای واردات و صادرات در اختیار اداره کل بنادر و دریانوردی قرار داده شود.

وی با بیان اینکه با تلاش رئیس جمهور و قوه قضاییه هم‌افزایی و همگرایی ملی در خصوص تعیین تکلیف کالاها در سازمان اموال تملیکی شکل گرفته است، گفت: تا پیش از عید نوروز ۵۴ درصد از انبارها تخلیه و در برخی از استان‌ها تجمیع انبار صورت گرفته است.

اجتهادی در خصوص رسیدگی به موضوع ۹۸۱ خودرو وارداتی رسوب شده در بندر بوشهر گفت: مشکل این خودروها مربوط به چند سال است که برای اداره بندر، گمرک و سازمان اموال تملیکی مشکلاتی را بوجود آورده است.

وی ادامه داد: با دستور ویژه رئیس قوه قضاییه پرونده این خودروها در دادگاه انقلاب تهران در حال رسیدگی است.

مدیر عامل سازمان اموال تملیکی کشور تاکید کرد: اگر رای قطعی برای کالایی صادر شده، باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.

اجتهادی در مورد مزایده‌های فروش گفت: مزایده‌ها با راه‌های بهتر و شفاف‌تر و به صورت حراج الکترونیک واز طریق بورس کالا امسال دنبال می‌شود.

 رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر هم گفت:‌در سال گذشته از سه هزار و ۶۰۰ پرونده بیش از ۲ هزار  و ۲۰۰ پرونده به ارزش ۸۴۰ میلیارد تومان در این سازمان تعیین تکلیف شده است.

محمد قاسم صادقی افزود: با تعیین تکلیف این پرونده ۵۵ درصد از کالاهای رسوبی در انبارهای اموال تملیکی استان تعیین تکلیف شده و حجم کالاهای رسوبی کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: افزون براین همچنین یک هزارو ۶۰۰ پرونده جدید نیز به این سازمان وارد شده که باید تعیین تکلیف شوند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.