امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳

نماینده دشتستان در مجلس:مسئولان برای رفع مشکل آب این شهرستان تدبیر کنند

روابط عمومی دفتر نماینده دشتستان روز شنبه به نقل از ابراهیم رضایی در آئین تکریم و معارفه امام جمعه شبانکاره اعلام کرد:برخی مناطق  این شهرستان  سال گذشته طی چند روز یک قطره آب هم نداشتند؛ انتظار داریم مسئولان وقت بگذراند و برای حل مسئله آب تلاش و پیگیری کنند و معضل بی‌آبی دشتستان را علاج کنند.

وی  ضمن تجلیل از خدمات و زحمات حجت‌ الاسلام حمادی امام جمعه سابق شبانکاره، اظهارداشت: یکی از فریضه‌های مهم در دین فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و این فریضه در دین اسلام همواره مورد تاکید بوده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر تنها این نیست که فقط مسئولان، مردم را نصیحت کنند؛ مردم هم باید ما مسئولان را امر به معروف و نهی از منکر کنند. هر جایی که نارسایی دیدید باید امر به معروف و نهی از منکر کنید.

وی یادآورشد: امر به اشتغال یکی از امر به معروف‌های بسیار مهم است این موضوع در شعار سال هم توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده است امر به تولید و حمایت از تولیدکنندگان از دیگر معروف‌هایی است که باید در جامعه گسترش یابد.

رضایی تاکید بر بهبود وضعیت آبرسانی، رفع مسائل اقتصادی و معیشتی مردم و توسعه زیرساخت‌های بهداشتی را از دیگر امر به معروف‌ها دانست و افزود: نهی از بی‌خیالی نسبت به مشکلات مردم، نهی از ریخت و پاش، نهی از اسراف، نهی از اختلاس و غارت و نهی از رفیق‌ بازی و پارتی‌ بازی، نهی از تسویه‌ حساب‌های سیاسی و دروغ از دیگر مصداق‌های نهی از منکر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ساختار سیاسی ما این مسائل دیده شده است و باید شرایط فراهم شود که مردم هر جا خطایی از مسئولان دیدند بتوانند تذکر دهند و موضوع اصلاح شود.

وی با بیان اینکه، وقت مسئولان باید صرف رفع مسائل و مشکلات مردم شود، از آیت‌الله صفایی نماینده ولی فقیه در استان تقاضا کرد که بر حل مشکلات دشتستان و شبانکاره بویژه در حوزه آب تاکید کنند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با آرزوی موفقیت برای امام جمعه جدید شبانکاره و نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های موثر شورای این شهراضافه کرد: شبانکاره با مشکلات فراوانی روبرو است که امیدواریم با همراهی و تلاش همه مسئولان شاهد رفع این مسائل باشیم.

در این مراسم از بیش از ۱۴ سال خدمت حجت الاسلام حمادی در سمت امامت جمعه بخش شبانکاره تقدیر و حجت الاسلام پردل به عنوان امام جمعه جدید معرفی شد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *